שתף קטע נבחר

פרס בפגישה עם פרץ: "מקבל את ההכרעה"

היו"ר החדש של העבודה יוצא היום לדרך הארוכה לביסוס שלטונו במפלגה, ופיוס עם פרס הוא צעד חשוב במסע הזה. אחרי נתק של 24 שעות התקשר הבוקר פרס לפרץ, ובפגישה בין השניים אמר: "אני מקבל את ההכרעה, צריך להסתכל על העתיד ולעבוד ביחד". פרס הודיע כי הוא מקבל את מדיניותו של פרץ ליציאה מהממשלה, ובסביבתו מעריכים: הוא לא יפרוש

בדרך לפיוס? היו"ר היוצא של מפלגת העבודה, שמעון פרס, נפגש היום (ו') בצהריים עם היו"ר הנכנס עמיר פרץ. בפתח הפגישה אמר פרס: "אני מקבל את ההכרעה. יש לי חלק בהבאתו של עמיר למפלגה, ואעשה הכל כדי שהעבודה תצא נשכרת. צריך להסתכל על העתיד ולעבוד ביחד. אני לא רוצה להכניס עוגמת נפש ומרי. אף אחד לא שמע ממני ש'תקעו לי סכין בגב'".

 

מהפך בעבודה - סיקור מיוחד ב-ynet

 

צילום וידאו: ירון ברנר 

 

פרס התייחס לשמועות על פרישתו מהחיים הפוליטיים ואמר כי "בדרך הטבע אני רוצה לקחת כמה ימים ולחשוב מה תהיה תרומתי הטובה ביותר. בכל מקרה אני מבטיח שאתרום למדינה". הוא הוסיף הוא מקווה שלא יתפתחו עתה מחנות במפלגה, ושלא תהיה כעת "חשבונאות פנימית".

  

פרץ אמר כי "אעשה הכל כדי שפרס יעמוד לצדי". פרס הודיע שיתמוך בקו שאותו מוביל פרץ, גם אם פירוש הדבר הוא יציאה מהממשלה.

 

בשיחה עם ynet אמר פרס: "יש לי את הכוח להקים מפעלים בארץ, אבל אין לי כנראה את הארוגנציה לנצח בבחירות". לדבריו, "אולי טוב יותר כך".

 

גורמים בסביבתו של פרס אמרו היום כי הם מעריכים שלא צפויה פרישה מהחיים הפוליטיים של המשנה לראש הממשלה. ביומיים האחרונים, מאז ההפסד לפרץ, עוסקים במפלגת העבודה בשאלה האם ימשיך פרס את הפעילות בתוך מפלגת העבודה או שמא יעדיף להתרכז בפעילות ציבורית בלבד.

 

גורמים בסביבתו של פרס אומרים היום: "הוא צריך עכשיו כמה ימים כדי להירגע, לנוח ולעכל את מה שקרה, אבל לפי שעה נראה כי הוא לא יפרוש אלא יעבוד באופן צמוד עם עמיר פרץ וימשיך איתו במפלגה".

 

בסביבתו המשפחתית הקרובה של פרס ממליצים לו לפרוש. בראש התומכים בפרישה הבן, חמי פרס, שאמר כי המפלגה עשתה עוול לאביו.

 

הפגישה בין השניים כמעט והתבטלה לאחר שפרץ סירב לכך שהשרה דליה איציק, המקורבת לפרס, תשתתף בה. אבל בסופו של דבר השניים הצליחו להיפגש. בסביבתו של פרץ נימקו את ההתנגדות לנוכחות איציק בפגישה: "תם עידן המתווכים במפלגת העבודה. למפלגת העבודה יש מנהיג ויושב ראש. המפלגה תפעל בצורה מאוחדת ללא מפשרים וללא מגשרים וללא מתווכים".

 

מוקדם יותר הבוקר התקשר פרס לפרץ לברך אותו על בחירתו - יותר מיממה אחרי שנודע על תוצאות הפריימריז. פרס אמר לפרץ: "אני מברך אותך ואעשה הכל כדי שתנצח", ופרץ השיב כי זה "הטלפון החשוב ביותר שקיבל בימי חייו".

 

לישיבת הסיעה שנערכה הבוקר, הראשונה בראשות פרץ, פרס לא הגיע. בישיבה סיפר פרץ על שיחת הטלפון: "מאוד התרגשתי. חיכיתי לשיחה במשך כל השעות שחלפו מאז שנבחרתי. היו הלילה לחצים כדי לכפות שיחה, אבל הודעתי שלא ושאני בטוח שפרס, שהציב כנגד עיניו את האחריות כלפי המדינה – בסוף האחריות אצלו תגבר. אמרתי לשמעון פרס שאם יש טלפון נוסף שהייתי מייחל לו זה מאבא שלי, שיחזור לחיים ויטלפן אלי. פרס עשה היום את המהלך החשוב ביותר להחזרת העבודה למרכז המפה הפוליטית".

 

השרה דליה איציק ביקשה להשתתף בפגישה בין היו"ר היוצא לנכנס, אך פרץ אמר לה כי הוא מעוניין שפגישתו הראשונה עם פרס תהיה בארבע עיניים.

 

מוקדם יותר היום טילפן לפרץ ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ובירך אותו על זכייתו בתפקיד. בלייר אמר לפרץ: "אני רואה חשיבות רבה במסרים שהעברת בקמפיין הבחירות ובחיזוקה של מפלגת העבודה ומקווה להיפגש בקרוב".  

 

פרץ הודה לו על המילים החמימות וסיפר לו כי הוא השתמש במסרים של מפלגת הלייבור הבריטית וגם בשמו של בלייר במהלך הקמפיין שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
הפגישה. "נעבוד ביחד"
צילום: ירון ברנר
מומלצים