שתף קטע נבחר

המדבקה למניעת הריון מגבירה הסיכון להתקף לב

מינהל המזון והתרופות האמריקני הודיע אמש (ו') כי המדבקה למניעת הריון "אורתו-אוורה" משחררת כמויות גבוהות מדי של אסטרוגן. התוצאה: סיכון מוגבר להתקף לב ושבץ מוחי, במיוחד לנשים מעשנות

המדבקה למניעת הריון עלולה לסכן את חייך: מינהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, הודיע אמש (ו') כי מדבקת "אורתו-אוורה" המשמשת למניעת הריון, משחררת כמויות גבוהות מדי של אסטרוגן, המגבירות את הסיכון למחלות לב וכלי דם. 

 

מומחי ה-FDA קבעו כי בהשוואה לגלולה למניעת הריון המכילה 35 מיקרוגרם של אסטרוגן, כוללת המדבקה כמות גבוהה ב-60 אחוז של ההורמון הנשי. כמו כן, בעוד שהגלולה מתפרקת במערכת העיכול והכבד, הרי שתוכן המדבקה עובר ישירות לזרם הדם, מה שמעלה עוד יותר את רמתו של ההורמון בגוף. 

 

בחודש יולי האחרון דווח על מספר מקרי מוות אצל נשים שנטלו את הגלולה, ולקו בהתקף לב או בשבץ מוחי. מחקר שפורסם אז גילה כי הסיכון ללקות בהתקף לב או בשבץ מוחי גבוה פי 3 בקרב משתמשות המדבקה, בהשוואה לאלה הנוטלות גלולה למניעת הריון. 

 

לאור אזהרת ה-FDA הודיעה חברת אורתו-מקניל, יצרנית המדבקה, כי תשנה את נוסח התווית שעל התרופה לנוסח הבא: "עדיין לא ברור האם ההבדלים בריכוז ההורמון בין הגלולה למניעת הריון לבין המדבקה מגבירים את הסיכון לתופעות לוואי חמורות".

  

מומחי ה-FDA הודיעו מצידם כי הסיכון להתקף לב ושבץ מוחי גבוה במיוחד אצל נשים מעשנות המשתמשות במדבקה, ולפיכך עליהן להפסיק לעשן כל עוד הן ממשיכות להשתמש במדבקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום YNET
"אורתו-אוורה" למניעת הריון. מסוכנת
צילום YNET
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים