שתף קטע נבחר

המשטרה: להגיש כתב אישום נגד "מלך החניונים"

גרוס, המפעיל חניונים רבים בתל אביב, חשוד כי שיחד בכירים בחברה העירונית תמורה מידע שסייע לו לזכות במכרזים להפעלת חניונים. עוד נודע כי למשטרה יש ראיות להעמיד לדין גם את ראש עיריית רמת גן ב"פרשת החניונים" ובפרקליטות יוחלט בקרוב האם להגיש נגדו כתב אישום

המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד ראובן גרוס, שעמד במרכז פרשת החניונים. גרוס חשוד כי קיבל ונתן שוחד, ובעבירות של הלבנת הון וזיוף. היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה סיימה את חקירתה בפרשה. החקירה החלה ביוני 2004. התיק הועבר לפרקליטות להמשך טיפול ונמצאה לטענת המשטרה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום, בין היתר, נגד ראובן גרוס.

 

עוד נודע כי למשטרה יש גם די ראיות נגד ראש עיריית רמת גן, צבי בר, בחשד שקיבל טובות הנאה ב"פרשת החניונים". החומר בעניינו הועבר לבחינת הפרקליטות, שם יוחלט האם יש מקום להגיש נגדו כתב אישום.

 

החקירה שכונתה "פרשת ויסעו ויחנו" נפתחה בעקבות חומר רב שהצטבר ביחידה הארצית לחקירות הונאה ועסקה בחשדות של ניהול ארגון פשיעה, מתן וקבלת שוחד, הלבנת הון, זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. במרכז הפרשה שנחקרה עומד איש העסקים ראובן גרוס אשר קשר קשרים מסועפים ונרחבים בין השאר עם בכירים ברשויות המקומיות, לרבות חברות עירוניות וממשלתיות, והפעיל אנשים אלה, על פי החשד לטובת קידום האינטרסים העסקיים שלו תוך מתן טובות הנאה מסוגים שונים.

 

החקירה הגלויה נפתחה ביוני 2004, חוקרי היחידה ערכו חיפושים בבתיהם של החשודים ובמשרדיהם ונתפסו אלפי מסמכים. במהלך החקירה נגבו עדויות רבות ונאספו ראיות כאשר החשודים העיקרים בפרשה נעצרו לתקופות מעצר ממושכות.

 

במהלך החקירה נאסף חומר חקירה רב שלווה ע"י צוות פרקליטים מהמחלקה הכלכלית של פרקליטות המדינה, בסיום החקירה הועבר כל החומר להמשך טיפול הפרקליטות כאשר לטענת המשטרה נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתבי אישום בפרשה.

 

החשד: שוחד בכירים תמורת מידע על מכרזים

 

במשטרה טוענים כי גרוס, המפעיל חניונים רבים בעיר, שיחד בכירים בחברה העירונית תמורת מידע שסייע לו לזכות במיכרזים להפעלת חניונים. בתום דיון בבית משפט השלום הוארך ב-7 ימים מעצרם של החשודים במעורבות בפרשה, בהם גם יעקב מאיר מנכ"ל החברה העירונית "אחוזת חוף", מאיה גרוס בתו של ראובן גרוס ויד ימינו, יאיר הורוביץ חתנו, שייקה דרורי חבר מועצת עיריית תל אביב, ודני קורן, דירקטור בחברה העירונית ומרצה באוניברסיטה. כמו כן, הוארך ב-5 ימים מעצרו של אייל גיבור הקשור לחברה של גרוס. 

 

הם חשודים בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלה ומתן שוחד, שבאמצעותו הצליחו חברות של ראובן גרוס לזכות בהפעלת חניונים של החברה העירונית "אחוזת החוף" בתל אביב. כמו כן הם חשודים בחברות בארגון פשיעה. גרוס חשוד בכך שקשר קשרים אסורים עם בכירים בחברה העירונית "אחוזת החוף", האחראית מטעם עיריית תל אביב על הפעלת חניונים ברחבי העיר תל אביב ועל הוצאת המכרזים להפעלתם.

 

על פי החשד, תמורת קבלת טובות הונאה קידמו הבכירים ב"אחוזת החוף" את עסקיו של גרוס וסייעו לו לזכות במכרזים להפעלת חניונים בעיר תל אביב שלא כחוק. מלבד גרוס נחקרים בפרשה שבעה חשודים, שלושה מתוכם קשורים ל"אחוזת החוף" והארבעה לחברה של גרוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
גרוס. חשד לעבירות שוחד
צילום: אבי כהן
צילום: צביקה טישלר
ראש העיר צבי בר. מעורבות בפרשה?
צילום: צביקה טישלר
מומלצים