שתף קטע נבחר

עדי ז'ורבין מ"אובייקטיבי" נדון לקנס ומאסר על תנאי

קנס של 160 אלף שקל ו-6 חודשי מאסר על תנאי הוטלו ע"י בית משפט השלום בפ"ת על עדי ז'ורבין, המו"ל של מגזין הצרכנות אובייקטיבי, שנסגר בינתיים, אשר הורשע בהטעיית צרכנים בנסיבות מחמירות. החברה שבבעלות ז'ורבין נקנסה בעוד 40 אלף שקל. ז'ורבין בתגובה: השופטת טעתה

שופטת בית משפט בפתח תקווה, ליה לב-און, הטילה בשבוע האחרון על עדי ז'ורבין, המו"ל של מגזין "אובייקטיבי", שנסגר בינתיים, קנס בסך 160,000 שקל ו-6 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, אם יעבור עבירה על חוק הגנת הצרכן או על אחת העבירות בהן הורשע. בנוסף, הטילה השופטת קנס בסך 40,000 שקל על החברה "אובייקטיבי מחקרים עולמיים בישראל" שבבעלותו.

 

הנאשמים, הוציאו לאור מגזין צרכנות בשם "אובייקטיבי" בהם פרסומים של בדיקות השוואה של מוצרים ושירותים שונים. ז'ורבין והחברה שלו, הורשעו בספטמבר השנה בעבירות של הטעיית הצרכן בעניין מהותי בנסיבות מחמירות, שימוש במילה "תקן" בניגוד לחוק התקנים ובשימוש בשם "אובייקטיבי" בניגוד להוראות חוק הגנת הצרכן.

 

לאחר חקירה שערכו מפקחי משרד התעשייה והמסחר במחוז ת"א, הוגש כתב האישום ע"י התובעת הראשית של משרד התמ"ת, עו"ד תמר פינקוס, שניהלה את הליך ההוכחות בתיק. מדובר בכתב אישום ראשון העוסק בהטעיית צרכנים בנסיבות האמורות, בהתאם לתיקון חוק שמטרתו הייתה לאסור על אדם או ארגון העוסק בפעילות מסחרית להציג עצמו כמי שמטרתו להגן על הצרכן בצורה ישירה או עקיפה.

 

התביעה, באמצעות עו"ד גלי לוי, ביקשה מבית המשפט להחמיר בעונש על מנת להגן על האינטרס הציבורי ולהרתיע מפני הפיכת השיטה לתופעה תוך ניצול חולשת הצרכנים.

 

השופטת אימצה את הגישה לפיה הנאשם בחר, בעקבות עיון במדיה, בנושאים פופולאריים, איתר חברות גדולות המתחרות על נתח השוק והכין "תחקיר" שיעניין את הציבור. בסיום "התחקיר" פנה ז'ורבין למי שזכה במקום הראשון והציע לו לממן את התחקיר ואת פרסומו במגזין. השופטת קבעה כי ה"מחקרים" כביכול נעשו ע"י גוף פרטי כנגד תשלום וכן כי הפרסום היה משיקולים מסחריים ולמטרות מסחריות גרידא והטעה את הציבור בעניין החסות והשירות לציבור.

 

ז'ורבין: אני אערער

 

עדי ז'ורבין מסר בתגובה, כי "לדעתי השופטת טעתה. ייתכן שחיפשו יותר מדי כותרות על הגב שלי ואני בטוח שבערעור שאגיש, בית משפט גבוה יותר יראה את הדברים בצורה אחרת. בקלות היה ניתן לראות את כל מה שעשיתי ב-9 השנים האחרונות כדון קישוט של הצרכנות - מה שאני מקווה שבית משפט גבוה יותר יראה. חבל שביהמ"ש הסתמך על אדם אחד בלבד כעדות שהגיעה מצד התביעה, והתעלם לגמרי מהעובדה שהמדינה היא זו שאישרה את התוכנית העסקית של אובייקטיבי".  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים