שתף קטע נבחר

כץ: הליכוד היה לפני שרון, ויהיה גם אחרי

סערה במערכת הפוליטית בעקבות פרישת שרון מהליכוד. השר כץ: "דרך הפרישה אינה נאותה. נתארגן ונבחר יו"ר במהירות". ח"כ יתום: "האיש שהקים את הליכוד מבצע מהלך כדי לפרקו". ח"כ קרא: "שרון יגמור כמו מצנע". ביילין: "זהו ניצחון לתומכי חלוקת הארץ"

סערה במערכת הפוליטית בעקבות החלטתו של ראש הממשלה אריאל שרון לפרוש מהליכוד ולהקים מפלגה חדשה.

 

השר ישראל כץ אמר כי "הדרך שבא נמסרה ההודעה על פרישתו של שרון מהליכוד אינה נאותה. הליכוד היה לפני שרון, הליכוד יהיה אחרי שרון", אמר.

 

השר כץ הוסיף: "אני מצטער על הפרישה שלו. הליכוד יתארגן ויבחר יושב ראש במהירות. אני בהחלט רואה בעצמי אחד המועמדים, כפי שהודעתי מוקדם יותר. לצערי, אף אחד לא יודע מה המניעים ואף אחד לא היה שותף בנוהל", אמר כץ.

 
ח"כ אהוד יתום תוקף בחריפות את שרון: "החלטתו לפרוש מהליכוד תואמת את החלטתו לעקור את היהודים מחבל עזה ומהשומרון. האיש שהקים את הליכוד מבצע מהלך על מנת לפרקו. אבי ההתנחלויות מתכוון לפרק אותן גם ביהודה ושומרון. זו הסיבה האמיתית מדוע הוא אינו יכול להמשיך להיות חבר בתנועת הליכוד".

 

ח"כ בנימין נתניהו סירב להגיב על פרישת שרון ואמר כי "אגיב רק מחר".

 

ח"כ איוב קרא (ליכוד) אמר כי "תנועת הליכוד היא תנועה לאומית בעלת עבר, הווה ועתיד מפואר. מרגע זה הליכוד רק יתחזק כי האידיאולוגיה הלאומית שלו מנצחת מי שמתנהג כמו הבולדוזר של בייילין יגמור כמו מצנע".

 

לדברי יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, "שרון פרש מהליכוד מסיבות אישיות, אבל הוא לא יעזור למעמד הביניים, לא ייאבק נגד הכפייה הדתית ולא יפעל נגד השחיתות. את זה רק שינוי עושה ותעשה".

 

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ אלי ישי, אמר כי "היום הוכח כי המפלגה שהתנתקה מהעם וביקשה להוביל לקריסה חברתית כלכלית ויהודית סופה שהכריזה על עצמה כפושטת רגל. הליכוד במלכוד. מהרגע שהליכוד חדל להתקיים אני קורא לכל מצביעיו לשוב לבית הטבעי ולהצביע ש"ס".

 

ישי הוסיף כי "מי שלא היה שותף לשרשרת הגזרות יוכל לומר ידינו לא הייתה במעל". 

 

ביילין: ניצחון לתומכי חלוקת הארץ

 

יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, אמר כי "הפילוג בליכוד הוא ניצחון

גדול של תומכי חלוקת הארץ על אנשי שלמות הארץ. הפילוג יוצר הזדמנות אמיתית לקואליציה בראשות מחנה השלום ובהשתתפות אנשי הליכוד לשעבר שהבינו שבמשך 38 השנים האחרונות היטעו את העם ואת עצמם וכי חלום שלמות הארץ הוא חלום שווא ומסוכן".

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) תקף את שרון ואמר: "מפלגתו החדשה של שרון היא מפלגת השחיתות הפוליטית והפלילית שקמה באור הזרקורים ולעיני כל בשידור חי ומאיימת להשתלט על המדינה".

 

לדבריו, "כמו ששרון היה מוכן להחריב אלפי בתים של יהודים, והיו תמימים בליכוד שהקריבו את כל העקרונות, מבחינת שרון, הכושים סיימו את תפקידם. הוא זורק אותם לפח ובונה לעצמו בית פוליטי חדש. בית של מושחתים שגנבו את מצביעי הליכוד ועתה צריכים לגנוב קולות חדשים". במאמר שפורסם ב-ynet קרא אלדד למפלגות הימין - "מבנימין נתניהו ועד בנימין אלון" - לשלב זרועות ולהתאחד ברשימה אחת לכנסת.

 

לדברי יו"ר מפלגת חזית יהודית לאומית, ברוך מרזל, "יש דין ויש דיין. מי שגירש יהודים מהבית, סופו שיסולק מהבית הפוליטי שלו". הוא הוסיף כי "שרון ייזכר לדיראון עולם כראש ממשלה שהחריב יישובים פורחים ונתן פרס למרצחים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. "יגמור כמו מצנע"
צילום: רויטרס
צילום: חיים זיו
כץ. דרך לא נאותה
צילום: חיים זיו
צילום: אתר הכנסת
יתום. "כמו עקירת היהודים"
צילום: אתר הכנסת
צילום: אורי פורת
ביילין. "ניצחון לחלוקת הארץ"
צילום: אורי פורת
מומלצים