שתף קטע נבחר

מזוז: הבחירות לא יקפיאו את החקירות

היועץ המשפטי קבע כי אישי הציבור הנחקרים לא יזכו להנחות ודחיות. עוד הדגיש היועץ כי הפרקליטות לא תחזור בה מדרישתה להטיל עונש מאסר בפועל על בנו של ראש הממשלה, עמרי שרון

הפוליטיקאים הבכירים ואישי הציבור שקיוו כי מערכת הבחירות תאפשר להם לקחת פסק זמן מהפרשיות השונות בהן הם מעורבים - התבדו. זאת, לאחר שהבוקר (ב') הודיע היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי לא ישעה את החקירות נגד אישי ציבור ובהם ראש הממשלה, אריאל שרון, גם במהלך תקופת הבחירות.

 

"אין כל כוונה להשהות חקירות תלויות ועומדות נגד אישי ציבור בשל הבחירות הקרובות", הבהיר עוזרו של מזוז, רז ניזרי, במכתב תשובה ששלח לעמותת "אומץ" (העוסקת בחשיפת קשרי הון-שלטון, חשיפת אי סדרים שלטוניים ועוד נושאים ציבוריים) בעקבות פנייתה בנושא.

 

עוד הוסיף ניזרי כי הפרקליטות אינה מתכוונת לחזור בה מדרישתה להטיל עונש מאסר בפועל על בנו של ראש הממשלה, עמרי שרון, במשפט שנפתח נגדו בשבוע שעבר. שרון הבן מתכוון להיתלות בטיעוניו בכך שבכנסת שינו את חוק מימון המפלגות והגדילו את הסכומים הקבועים בו, ואולם במכתבו של היועץ מודגש כי חרף שינויים אלו, הפרקליטות תתעקש על עונש מאסר בפועל ועל כך שבית המשפט יקבע כי בעבירות שביצע יש קלון.

 

יו"ר עמותת "אומץ", אריה אבנרי, אמר הבוקר: "אנחנו מברכים על ההחלטה של היועץ להמשיך בחקירות. עד כה היה נהוג להפסיק חקירות קיימות נגד אישי ציבור בתקופת בחירות וכעת מדובר בתקדים חשוב מאד".

 

למרות שביעות הרצון, מתכוונת העמותה להגיש בימים הקרובים עתירה לבג"ץ נגד מזוז, כיוון שסירב לבקשתה לפרסם ממצאי ביניים בחקירת פרשת סיריל קרן, בה מעורב ראש הממשלה. "ביקשנו שהממצאים יפורסמו בשם העיקרון של זכות הציבור לדעת. יש חשיבות גדולה מאד לכך שציבור הבוחרים יידע פרטים מדוייקים על אריאל שרון, שמועמד לראשות הממשלה", אמר אבנרי.

 

אתמול פנתה עמותת "אומץ" למזוז גם בדרישה לזרז את החקירות המתנהלות כנגד יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, בחשד לזיופי טפסי פריימריז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מזוז. החקירות נמשכות
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
שרון. הדרישה למאסר בעינה עומדת
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
פרץ. גם הוא על הכוונת
צילום: ירון ברנר
מומלצים