שתף קטע נבחר

מופז: הליכוד זקוק למנהיג, אתמודד על ראשותו

שר הביטחון כינס בלשכתו מסיבת עיתונאים והכריז כי הוא לא מצטרף לשרון, אלא נשאר בליכוד ומתמודד על ראשותו. "אני חושב שבימים האלו הליכוד זקוק למנהיג", אמר. "אני מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד ולנצח". ח"כ נתניהו התקשר לברך

"בשבועות האחרונים אמרתי לא אחת שאני ממשיך להישאר בליכוד. החלטתי להישאר בליכוד ואני גם מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד", כך הכריז הערב (יום ב') שר הביטחון, שאול מופז, במסיבת עיתונאים שכינס בלשכתו בקרייה בתל אביב. בכך התנתק שר הביטחון מופז מפטרונו הפוליטי, אריאל שרון, שבחר בו כשר ביטחון על אף שלא נבחר לכנסת ה-16 במסגרת הליכוד.

 

"אני חושב שבימים האלו הליכוד זקוק למנהיג שיש בו את השילוב של היכולת הביטחונית, היכולת המדינית וגם את הרגישות החברתית. אני חושב שאני מייצג את שלושת המרכיבים הללו ובכוונתי להתמודד על ראשות הליכוד ולנצח", אמר מופז לכתבים.

 

ח"כ בנימין נתניהו התקשר לשר הביטחון לאחר מסיבת העיתונאים וחיזק את ידיו. הוא בירך אותו על ההחלטה להישאר בליכוד, ואמר לו: "עשית מהלך אחראי ונבון".

 

 

מופז ניסה להסביר מדוע התמהמה עם הודעתו על ההישארות בליכוד: "ראש הממשלה פנה אלי הבוקר על מנת שאמשיך להישאר בתפקידי כשר ביטחון, גם בממשלה שירכיב במפלגתו החדשה. בשעה שראש הממשלה פונה אלייך אתה צריך לשקול את זה בכובד ראש, מערכת היחסים ידועה".

 

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו מוקדם יותר כי שר הביטחון, שאול מופז, העביר מסר לראש הממשלה, אריאל שרון, כי לפי שעה, הוא נשאר בליכוד. על פי הגורמים, "מופז העביר מסר לשרון, אך זה לא סופי". 

 

מוקדם יותר הערב הודיע השר מאיר שטרית כי הצטרף למפלגתו החדשה של ראש הממשלה, אריאל שרון. לדבריו, "אני מניח שאהיה באחד המקומות הראשונים ברשימה. לא דיברנו על מקום ספציפי, אבל בוודאי במקומות הראשונים של הרשימה". גם סגן השר אדרי הודיע על הצטרפות למפלגת שרון ובכך עלה מספר הח"כים המצטרים ל-14 ח"כים.

 

בצהריים התכנסה לראשונה בלשכת רה"מ בירושלים "סיעת שרון", המתפלגת מהליכוד. במקביל כונסה סיעת הליכוד לישיבה נפרדת . ועכשיו זה רשמי: אריאל שרון שלח איגרת ליו"ר המרכז, השר צחי הנגבי, ובה הודיע על פרישתו מן הליכוד. לחבריו החדשים-ישנים אמר: "אני שמח שאתם פה, אנחנו מתחילים בדרך חדשה וצריך להיערך לעתיד. תודה על האומץ שהפגנתם".  

 

בינתיים חברים במפלגה החדשה השרים אהוד אולמרט, ציפי לבני, מאיר שטרית, גדעון עזרא ואברהם הירשזון וכן חברי הכנסת עמרי שרון, מרינה סולודקין, זאב בוים, יעקב אדרי, רוני בר-און, מגלי והבה, אלי אפללו ורוחמה אברהם. יחד עם אריאל שרון, שהחתים את החברים החדשים על מסמך בעניין פרישתם, מונה המפלגה החדשה בינתיים 14 ח"כים מהליכוד - המאפשרות לשרון את יחידת מימון המפלגות.


פורסם לראשונה 21/11/2005 19:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מופז. מתמודד
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי אף פי
נתניהו. התקשר לחזק
צילום: איי אף פי
מומלצים