שתף קטע נבחר

חיים רמון: פורש מהעבודה, עובר לשרון

במסיבת עיתונאים שכינס הודיע רשמית: "אני מצטרף למפלגתו של אריאל שרון" והסביר: "אין מעשה שתרם למדינת ישראל יותר מההתנתקות". רמון דאג להלל ולשבח את עמיתו החדש שרון: "הוא היה מוכן לסכן את תפקידו את הקריירה הפוליטית שלו הוא מוכן להמר כדי להגשים את מה שהוא מאמין בו". למפלגת העבודה הודיע "כי הוא לא שונא אותם". השר ישראל כץ כבר תוקף: "בחרת שרון - קיבלת רמון"

ח"כ חיים רמון פורש ממפלגת העבודה ועובר למפלגתו החדשה של אריאל שרון. היום (ד') הודיע רמון על צעדיו במסיבת עיתונאים שכינס בכנסת, והסביר: "אין מעשה שתרם למדינת ישראל יותר מההתנתקות. מי שלא יצליח לנווט לכך שאנו נגיע למצב שבו נפסיק לשלוט בעם הפלסטיני ונבין שהשליטה עליהם היא הבעיה - עלול להביא עלינו אסון".

 

רמון נשאל על הודעתו של שרון כי לא תהיה התנתקות נוספת והשיב: "ראש הממשלה חייב לעשות מאמץ גדול על מנת לבצע את מפת הדרכים. אני מעריך כי במידה שהדבר הזה יתקע הוא יצטרך לקבל הכרעה קשה שלא עומדת בפניו כרגע, זאת לאור רצונו לעצב את מפת הקבע".

 

ביחס לצעד שנקט אמר: "הפוליטיקה הישראלית לא מייצגת יותר כלום. מפלגות לא מייצגות את מעשי המנהיגות, מנהיגים פועלים אחרת לגמרי מההיסטוריה התנועתית שלהם, ח"כים חוצים קווים והציבור מוצא לא אחת שמי שהיה יריב של אתמול הוא השותף הגדול ביותר של היום".

 

לדברי רמון, "יש רגע של אמת בפוליטיקה הישראלית כל אחד צריך למצוא את מקומו לא על פי עברו וחבריו אלא על פי אמונתו. המפלגה בראשות שרון תוכל לבצע ולהביא גם ביטחון גם דו קיום וגם צדק חברתי, אדם צריך להתייצב על פי מה שהוא רוצה להיות ולא על פי מה שהיה בעבר לכן אני מודיע על הצטרפותי למפלגתו של שרון ששמה 'אחריות לאומית' שם המשקף את דרכה. 23 שנה הייתי חבר סיעת העבודה אבל אני מאמין שראש הממשלה ינהיג את המדינה טוב יותר מכל אחד אחר".

 

ח"כ רמון התייחס למפץ הפוליטי ואמר: "פעלתי באופן נחרץ, ללא היסוס, לא בהיחבא, לאור הזרקורים, על מנת להביא לכך שתהיה מפה פוליטית אמיתי במדינת ישראל. מפה פוליטית שבה יש ימין, ימין קיצוני, שמאל, ושמאל קיצוני, ויש בה מפלגה שהיא יותר מרכזית שהיא מייצגת באמת את ההשקפות של רוב הציבור, וכשאתה בוחר אתה יודע מה את בוחר".

 

"שרון היה מוכן לסכן את תפקידו"

 

במשך כל מסיבת העיתונאים דאג רמון להלל ולשבח את עמיתו החדש שרון, הוא הוסיף: "שרון היה מוכן לסכן את תפקידו ואת הקריירה הפוליטית שלו. הוא מוכן להמר כדי להגשים את מה שהוא מאמין בו". למפלגת העבודה איחל רמון כל טוב והודיע "כי הוא לא שונא אותם".

 

רמון כבר יצא למתקפה פוליטית על שר הביטחון: "אני מוכן להתמודד עם כל אחד בעשיה חברתית, לא בדיבור חברתי. שמעתי היום את שר הביטחון, ונפעמתי מהדיבור החברתי שלו, שלא היה לו זכר בכל השנים האחרונות שהוא היה בממשלה, זה במאמר מוסגר".

 

לעבר העיתונאים התריס: "הדיסק שלכם שייך לפוליטיקה שלפני הקמת המפלגה החדשה, אלה שפרשו מהליכוד הם כבר לא בליכוד זה היסטוריה, עבר". לדבריו גם אם פרס היה נבחר ושרון היה מבצע את המפץ הפוליטי הוא היה מצטרף לאריאל שרון.

 

השר כץ: בחרת שרון - קיבלת רמון

 

בתגובה לפרישתו של חיים רמון וחיבורו לשרון אומר השר ישראל כץ: "בחרת שרון קיבלת רמון, הדבר מוכיח שוב ששרון הוציא עצמו סופית מתחומי המסגרת הפוליטית של המחנה הלאומי. הבוחר הישראלי עלול לגלות שבחר את שרון וקיבל את רמון עם יתר חבריו לשמאל, כעת ברור שרק הליכוד יכול להוביל את המחנה הלאומי בישראל".

 

המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה כבר קראה היום לרמון להתפטר מהכנסת ולהביא את המנדט למפלגת העבודה בעקבות הצטרפותו למפלגת ה"שחיתות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
רמון. עובר צבע?
צילום: מיכאל קרמר
צילום: גיל יוחנן
על מופז. "מוכן להתמודד עם כל אחד בעשיה חברתית"
צילום: גיל יוחנן
צילום: יעל בר הלל, דובר צה"ל
ההתנתקות. "אין מעשה שתרם למדינה יותר מהפינוי"
צילום: יעל בר הלל, דובר צה"ל
מומלצים