שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המדריך לכוכבת המתחילה

  הדס מורנו והדר עוזרי, שתיים מהכוכבות החדשות הכי נחשקות של השנה האחרונה, חולקות את הבמה במופע החנוכה "שיר נולד". את נועה רום הן משתפות בחוויות השנה החולפת והמסעירה, וגם מחלקות לה טיפים לקריירה מוצלחת

  הדס מורנו, 22, והדר עוזרי, כמעט 18, לא מפסיקות לפרגן אחת לשנייה. מורנו קוראת לעוזרי "ורדרדה", על שום מתיקותה, ועוזרי מחזירה לך ב"מאמי", שמלווה בעפעוף ריסיה הענקיים. מבחינתה, מורנו היא מורה הנבוכים שלה בעיר הגדולה. אם לרגע חשבתם שנימה של ציניות עלולה לחדור לאזור, טעות בידיכם. השתיים, שהפכו לחברות במהלך החזרות למופע "שיר נולד" שיעלה בחנוכה, עדיין לא איבדו את התמימות שלהן, שבדרך כלל מוחלפת בשלב זה של הקריירה במנת סיליקון ובשרשרת דוברים.

   

  שתי הכוכבות הצעירות, שרק לפני שנתיים עוד חלמו להיות אורנה דץ, בילו עם חבר הנעורים ושרו מול המשפחה, עברו אודישן אחד מוצלח שהפך אותן לכוכבות ביום אחד. עוזרי עדיין מגיעה עם אמא שלה לראיון, ומורנו עדיין לא בוטחת באנשים שהיא לא מכירה, אבל הן כבר למדו שעיתונאים הם לא החברים שלהם, שלתהילה יש מחיר (פטור ממס באילת), ושלא משנה מה יקרה, המשפחה תמיד תהיה לצידן.

   

  איך שלא מסתכלים על זה, למקצוע הכוכבות יש חוקים משלו, וכוכבות בתחילת דרכן (יחסית) יודעות זאת טוב מכולן. שינון ספר החוקים המצורף יעזור גם לך, הקוראת השאפתנית, להתניע קריירה של כוכבות. קראי, הפנימי, חכי ותראי.

   

  חוק מספר 1. בתחילת הקריירה קרובי משפחה נכנסים חינם

   

  עוזרי: "מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי רוקדת עם אחי הגדול ועושה פוזות מול המראה ומדמיינת שאני מול קהל".

   

  מורנו: "אני עמדתי על כל שולחן אפשרי בבית והושבתי את המשפחה, השכנים והבובות, ועד שלא הייתי מסיימת, אף אחד לא היה קם".

   

  חוק מספר 2. העריצי דמויות מפתח בתרבות העברית

   

  עוזרי: "רציתי להיות כמו דץ ודצה. הייתי מכורה לשירים שלהם, ראיתי את הקלטות שלהם ואיך הילדים מחזיקים אותם בידיים שלהם, זה מסנוור".

   

  מורנו: "בכיתה ד' השתתפתי בתחרות כישרונות צעירים בחג החנוכה. שרתי שיר מצעירי תל אביב, הייתי מכורה לטל מוסרי. תמיד רציתי במה, במה. לא ידעתי מה אעשה, אבל היה לי ברור שאני אהיה על הבמה".

   

  חוק מספר 3. שחקי אותה קשה להשגה (גם מול אבא, אם אין ברירה)

   

  מורנו: "כשהגעתי לאודישן של 'אלאדין', זה היה בדיוק כשהגעתי לתל אביב מחיפה. אף פעם לא הייתי בתל אביב, למעט בצבא בתרבות יום א'. הגעתי לאודישן והיו איזה אלף בנות, כוסיות אחת אחת. הייתי אז בת 21 וכולן היו בנות 16. הן שרו בחוץ, וחשבתי שאין לי סיכוי. החלטתי ללכת ויקיר אשר, היום הסוכן שלי מהסוכנות של שי יוכלמן שעשה את 'אלאדין' והמופע 'שיר נולד', ניגש אליי ואמר לי שאני לא הולכת לשום מקום. הוא הכניס אותי לאודישן וכולם צעקו 'פרוטקציה'".

   

  עוזרי: "אבא שלי תמיד אמר לי שכישרון השירה עובר בירושה, אבל לא חשבתי שייצא מזה משהו. מה הסיכוי?".

   

  חוק מספר 4. באודישן מכריע תשירי שיר של עפרה חזה

   

  מורנו: "ראיתי מודעה בעיתון על האודישנים של 'אלאדין' ולא היה לי סוכן. רק הגעתי מחיפה, אז מה ידעתי על זה? ותמיד חלמתי שיבוא מישהו שיגלה אותי, מה שבאמת קרה. באודישן של 'אלאדין' שרתי את השיר של עפרה חזה 'יד ביד', וזה היה פרוצדורה. היו כמה אודישנים ובסוף היה האודישן בערוץ הילדים, שהיה סוג של ריאליטי".

   

  עוזרי: "אני נורא פחדנית ולאודישן של 'כוכב נולד' באתי רק כי אחי כבר התעצבן עליי שלא באתי לעונה הקודמת. הוא ממש צעק עליי שאלך, ובזכותו אני יושבת היום בראיון הזה. באודישן עצמו לא אכלתי כלום כל היום והיה לי כאב ראש היסטרי וכולם שרו בחוץ וזה הכי הוריד לי את הביטחון. כשראיתי את צביקה פיק בכלל נלחצתי, הוא יושב עם משקפיים, ולא היה לי מושג מה הוא חושב, ואני באתי בלי משקפיים אז גם לא ראיתי כלום".

   

  מורנו: "כמה שזה נשמע מוזר, כשראיתי אותך ב'כוכב נולד' התרגשתי נורא. נפגשנו ב'אקזיט' כשהיא באה להתראיין. אסי עזר ראיין אותה ונורא דאגתי לה, אני מאוהבת בה".

   

  עוזרי: "ראיתי אותך בתוכנית של גיא פינס שעשו על האודישנים ל'אלאדין' ועכשיו אנחנו יושבות כאן ביחד...".

   

  חוק מספר 5. לא בכל אודישן את חייבת להצליח

   

  מורנו: "אחרי 'אלאדין' קיבלתי את הלא הרציני הראשון שלי. זו היתה הפקה גדולה, אבל כל עכבה לטובה, כי מיד אחר כך קיבלתי את התפקיד ב'טלנובלה בע"מ'. הכי מרגיז באודישן זה לצאת בהרגשה שלא עשית את המקסימום, היה לי לפני כמה ימים אודישן לסרט והיה לי יום רע, הכספומט בלע לי את הכרטיס, התנתק לי הפלאפון ושכחתי את הטקסט, וזה אף פעם לא קורה לי. אמרתי לעצמי שזו פעם אחרונה שזה קורה".

   

  עוזרי: "אחרי 'כוכב נולד' הגישו אותי לאודישן להצגה עם כמה מועמדים מהתוכנית. באתי במטרה לראות מה זה אודישן של גדולים, מה זה לעמוד מול שופטים בלי מצלמות. חירבשתי את השיר אבל נורא נהניתי. אמרו לי באותו הרגע שאני נורא מוכשרת אבל לא עברתי ונורא שמחתי, כי באתי בשביל הניסיון".

   

  חוק מספר 6. תמצאי מי שיעשה אותך מלכה (ויגיד את זה רק לך)

   

  מורנו: "גאלה היא הסוכנת האישית שלי מיוכלמן-אשר, היא החברה הכי טובה שלי, אני בקשר איתה יותר מאמא שלי ומהחברות שלי וכמעט יותר מהחבר. אפילו לחו"ל רציתי לטוס איתה. היתה מישהי שרצתה אותה כסוכנת ולא הסכמתי להתחלק בה. לבנה חכים היא הסוכנת שלי בכל הקשור לטלוויזיה. מה שמדהים זה שהיחידה שהכרתי את השם שלה עוד בחיפה זו לבנה, וכשהייתי קטנה תמיד אמרתי לחברות שלי, 'אח, לבנה עוד תתקשר אליי', ואחרי 'אלאדין' הלכתי באלנבי והיא התקשרה אליי. כל כך התרגשתי שבקושי דיברתי".

   

  עוזרי: "אנחנו אוטומטית עברנו לחברה מסוימת, אבל רציתי מישהו שידאג רק לי אז בהתחלה אחי הלך איתי לכל מקום אבל הוא עובד. אני לא רוצה לדבר על מי שמייצג אותי עכשיו, כי זה רק בחיתולים. קשה למצוא בן אדם שישקיע בך את הכל. יש 20 אלף כמוך. אני מודה לאלוהים שלעת עתה אני מסודרת".

   

  חוק מספר 7. תתגייסי לצבא (שלוש שעות מטכ"ליות ביום יורידו מעלייך את העיתונאים)

   

  מורנו: "שירתתי בחיל הים כמ"כית בקורסים. זאת היתה הפעם היחידה שעזבתי את הבמה למשך שנתיים. זה היה חלק חשוב בהתבגרות שלי. אני מאוד שמחה שהתחלתי את הקריירה שלי אחרי הצבא, ואני לא חושבת שלמישהו יש זכות לוותר על זה".

   

  עוזרי: "היום אפשר לשלב קריירה וצבא, ואני רוצה להתגייס. אני רואה את זה כערך עליון".

   

  חוק מספר 8. גם כשאת רק קצת מפורסמת, את מפורסמת

   

  עוזרי: "פתחתי עיתון והיתה שם תמונה שלי ושל חבר שלי אחרי ההופעה החיה הראשונה של 'כוכב נולד' שהיתה בנתניה, וחשבתי לעצמי 'את מי זה מעניין?', זה נראה לי מטורף".

   

  מורנו: "כשדפקו אצלי ילדים בדלת, הייתי בטוחה שהם באו לאחי הקטן והם מלמלו 'הדס מורנו', ולא קלטתי שהם באו בשבילי. הרגעתי אותם ונתתי להם לשתות, אבא שלי אמר לי שיבוא יום שכבר לא יהיה לי סבלנות בשביל זה".

   

  חוק מספר 9. הזמיני טייק אווי בטלפון

   

  עוזרי: "פעם הלכתי לאכול במסעדה עם חברים שלי ומישהי צילמה אותי בפלאפון, זו ממש חוצפה ישראלית".

   

  מורנו: "הייתי עם אחי באילת והוא אמר שהוא לא מוכן ללכת איתי ברחוב כי כל הזמן ניגשים אליי אנשים, וכשהייתי עם יעל גולדמן באילת, היא העדיפה לא לצאת ולהזמין אוכל וסרטים לחדר".

   

  חוק מספר 10. בחרי לך מבט עוין

   

  מורנו: "יש את המעריצים שאת ממש רוצה להגיד להם עד כמה הם חשובים לך, ויש את הקבוצה העוינת, שקשה לי לקבל אפילו אחרי שנתיים בתחום, שצועקים ברחוב דברים כמו 'יא דאבה'".

   

  עוזרי: "אני מחזירה להם מבט בעיניים".

   

  מורנו: "פעם אחת קלטתי מישהי עם מבט עוין עוברת מולי והיא אמרה לי, 'גם אני משתמשת בנטורל פורמולה' (כמו בפרסומת שעשתה מורנו - נ.ר), אז אמרתי לה, 'אה כן? זה דווקא לא נראה לי'".

   

  עוזרי: "לי היה אתר שטנה עם השם 'קיל הדר'. זה נורא שעשע אותי".

   

  מורנו: "זה הכל מקנאה. כואב להם הלב שיש בחורה כזאת יפה ומצליחה. אני לא מוכנה לקבל דברים כאלה. אף אחד הוא לא קונצנזוס בארץ, חוץ מנינט".

   

  חוק מספר 11. חברים יש רק בדן (וגם שם זה כבר לא מה שהיה)

   

  מורנו: "מהתחלה אמרו לי שעיתונאים הם לא חברים שלך, ולי היתה תקרית נוראית שאחרי ראיון שעשיתי ביקשתי בפירוש שמשהו לא ייכנס לכתבה, וזה נכנס כמו גדול והרס לי. ממש נכוויתי".

   

  עוזרי: "צריך לחשוב פעמיים על מה שאומרים להם, ותמיד להישמע בראיונות על הקרקע. לגבי רכילויות, כתבו שמיכאל מושונוב ואני חברים, ואנחנו ידידים טובים, אני מתה עליו, אבל לא יצאנו".

   

  חוק מספר 12. זרקי את חבר הנעורים שלך (שווה לפחות שני אייטמים בעיתון)

   

  מורנו: "היתה לי אהבה גדולה מאוד שנגמרה. הכאבנו זה לזה והיינו חייבים להיפרד. אבל זה לא קשור לפרסום. מאחורי הדלת זה רק אני והוא והבעיות שלנו. זה פינה מקום לאהבה גדולה, שלא חשבתי שאפשר לחוות, אלי דפס, שמופיע איתי ב'אלאדין' באילת. זו אהבה שלא מפסיקה להתמלא. אלי יצפאן המליץ לי לא לצאת עם מישהו מהתחום ושאמצא לי איזה עורך דין, אבל כשאני מתאהבת אני לא רואה בעיניים".

   

  עוזרי: "ביום אחד נפרדתי משתי אהבות גדולות שהיו לי, 'כוכב נולד' שנגמרה והחבר שלי, שהיינו יחד בכל תקופת התוכנית. אנחנו עד היום בקשר, אבל עכשיו יש לי מישהו חדש ואין לי מושג איך הוא עשה את זה, אבל כל היום אני כותבת לו פתקים וחושבת עליו".

   

  מורנו: "לקח לי הרבה זמן לתת אמון באנשים. מהרגע שהתפרסמתי אני מפחדת שלאנשים יש אינטרס להיות איתי, ובהתחלה היה לי קשה עם אלי וכל הזמן הייתי עצובה".

   

  חוק מספר 13. אל תעשי טובות לאף אחד

   

  עוזרי: "יש מישהו שכל הזמן מתקשר אליי ומבקש לבוא איתי לחזרות של 'שיר נולד'. זה כמו שהוא יעבוד בפיצרייה ואני אבקש לבוא איתו לעבודה. אני צריכה להיות סופר מקצועית בעבודה וזה לא נראה לי".

   

  מורנו: "כשהייתי ב'אקזיט', הגיעה חבורה של 50 בנות וביקשו שאני אלך לבקש חתימה מעפר שכטר".

   

  חוק מספר 14. מחיר התהילה (המלצה: באילת יש פטור ממס)

   

  מורנו: "יש לי 30 אחוז הנחה בקסטרו באילת ובבתי קפה נותנים לי צלחות נוספות עם קינוחים".

   

  עוזרי: "כשהייתי באילת שוטר ביטל לי דוח וביקש שאני אזכור אותו ב'כוכב נולד 4'".

   

  חוק מספר 15. אמצי לך חברים בברנז'ה

   

  מורנו: "אני לא קוראת להם חברים מהברנז'ה. הם חברים מהעבודה, שאני מודה לאלוהים שהכרתי אותם, כמו אמיר פיי גוטמן, יעל גולדמן, עפר שכטר. אני לא בקשר איתם כמו החברים מהבית, אבל אשכרה גיליתי עולמות שונים בזכותם".

   

  עוזרי: "חוץ ממיכאל מושונוב, אין לי ממש חברים בברנז'ה שאני מבלה איתם".

   

  חוק מספר 16. אמצי לך קווים אדומים (תמיד תוכלי להגיד שבשביל סרט של דובר קוסאשווילי את מוכנה לעשות הכל)

   

  מורנו: "אני לא אלבש כל מה שיגרום לי להרגיש שלא בנוח איתו, אני לא יכולה להצביע על משהו ספציפי".

   

  עוזרי: "לא חשוף, לא שקוף. התווכחתי עם איזו סטייליסטית, אמרתי לה שאני רק בת 17 ואני לא רוצה שיראו אותי עם הציצי בחוץ, והיא כל הזמן הביאה לי שמלות עם מחשוף".

   

  חוק מספר 17. היי מוכנה לעשות טעויות (ותקווי שזה לא יקרה בתוכנית ריאליטי שמשודרת בלופ)

   

  מורנו: "במסגרת תוכנית 'קליפס', הייתי צריכה לעשות חתך בג'ינס בקטע של סטייל וחתכתי אותם לגמרי, חשבתי שעושים צחוק".

   

  עוזרי: "אצלי תרשמי שלוש נקודות.." (רמז: זיופים בשידור חי בתוכנית "כוכב נולד").

   

  חוק מספר 18. תתפללי שהקריירה לא תיגמר לעולם (ואם כן תמיד אפשר לעשות עוד טלנובלה)

   

  מורנו: "הפחד שלי הוא שזה ייגמר. אני לא מפחדת מעליות וירידות, כי המודל לחיקוי שלי היא גילת אנקורי והיא מדהימה, היא עברה עליות וירידות כמו כל שחקנית והיא תמיד עומדת על שתי רגליים. אני גם מפחדת שייכנס לי ג'וק לראש ושאני אחליט לעשות משהו אחר שאני לא אוהב".

   

  עוזרי: "הכי מפחיד זה לא לעשות את מה שאת אוהבת. כשיש לי ימים פנויים אני רק חושבת למה אני לא עובדת, כי אני מאושרת כשאני עובדת, זה נראה שכאילו לא עשיתי הרבה, אבל כל יום שהייתי חלק מ'כוכב נולד' הרגשתי שאני חיה בשביל לעשות את מה שאני אוהבת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכורה לטל מוסרי. הדס מורנו
  צילום: גיא כושי
  "לא חשוף, לא שקוף". הדר עוזרי
  צילום: גיא כושי
  לאתר ההטבות
  מומלצים