שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "ח"כ יאסינוב קפץ עלי וצעק 'תקיפה, תקיפה'"

  זה התחיל בתלמידים שהפגינו נגד הדחת יו"ר מועצת התלמידים, יחד עם הח"כים יאסינוב ופולישוק-בלוך. זה המשיך במפגיני נגד אליהם נילוו סטודנטים, ונגמר במכות שחטף יאסינוב, שרצה להגיש תלונה בטענה שלא מדובר בהפגנה פוליטית. אבל לסיפור יש גם גירסה אחרת, לפיה יאסינוב הוא זה שהתנפל על המפגינים, שבסך הכל רצו למחות נגד יו"ר המועצה ומצאו עצמם באיכילוב

  חבר הכנסת יגאל יאסינוב (שינוי), עוזרו הפרלמנטרי ושני מפגינים נפגעו הערב (יום א') במהלך קטטה שפרצה בכיכר רבין בתל-אביב, במהלך משמרת מחאה שערכו במקום כמה עשרות תלמידים. התלמידים התאספו במקום בשעה 18:30 בערב, על-מנת להפגין נגד הדחת ראשי מועצת התלמידים העירונית, יוראי להב-הרצנו. חבר הכנסת יאסינוב, שהגיע למקום, גילה שבמקום אורגנה הפגנת-נגד, בה לקחו חלק סטודנטים, שלטענת יאסינוב הניפו שלטים פוליטיים.

   

  לדברי יאסינוב, כאשר הרים מהרצפה שני שלטים וניגש לכיוון מכוניתו, על-מנת להגיש תלונה, הסטודנטים, שעקבו אחריו למכוניתו, התנפלו עליו ובמקום פרצה קטטה. אנשי מד"א, שהוזעקו למקום, טיפלו בחבר הכנסת, בעוזרו ובשני מפגינים והעבירו אותם במצב קל לבית החולים איכילוב בתל אביב. שוטרי מרחב ירקון שנכחו במקום עיכבו לחקירה כמה ממעורבים בקטטה, ביניהם עוזרו של יאסינוב.

   

  כמאל אגבריה (28) ואלון פרנס (24), שניהם כיהנו בעבר בראשות מועצת התלמידים, הגיעו למקום על-מנת להפגין נגד להב-הרצנו. "באנו להפגין תמיכה במורה שמלווה את מועצת התלמידים", אמר אגבריה ל-ynet. "בשלב מסוים, יאסינוב והעוזר שלו לקחו את השלטים שלנו ואז פנינו למשטרה. בתגובה שניהם תקפו אותנו בצורה ברוטלית. יאסינוב עצמו עשה הצגה כזו, שהוא יכול לקבל את שחקן השנה".

   

  פרנס סיפר: "לאחר שיאסינוב לקח את השלטים פנינו לשוטרים שהיו במקום והוא ניסה לברוח מאיתנו, בשלב הזה רדפנו אחריו מאחר וזה נהיה עניין עקרוני. כאשר התקרבנו אליו, ביקשנו את השלטים, ואז יאסינוב קפץ לי על הצוואר וצעק 'תקיפה, תקיפה'. כמאל בא להפריד ביננו ולהוריד אותו מהצוואר שלי ואז העוזר של יאסינוב נתן לו שתי בעיטות. כמאל נשכב בצד ואני הצלחתי להתכופף ולהוריד מהצוואר שלי את יאסינוב. כאשר הוא היה מטר ממני הוא הסתכל אחורה, וכשראה שהשוטרים לא מסתכלים, הוא הפיל את עצמו על המדרכה וצעק זעקות שבר".

   

  "אני לא מפחד מהמאפיה", אמר יאסינוב, "לא מחרדים ובטח לא מפעילים. התברר שאלו שמנסים למכור מוסר שבעצמם אינם שומרים עליו, ומלמדים את הפעילים הצעירים שלהם להפעיל כוח כאשר לא מקבלים את עמדתם".

    

  היו"ר הודח, התלמידים הפגינו

   

  תחילת הפרשה לפני כשבועיים, אז הודח להב-הרצנו, שכיהן בתפקיד יושב ראש מועצת התלמידים העירונית. הוא הודח לאחר שהביע תמיכה במחאתם של תלמידי "צייטלין" נגד החלטת המנהל לא להוציא כמה מהם לטיול השנתי בשל בעיות כלכליות.

   

  "עיריית תל-אביב משתמשת בכוח על-מנת לדכא את רצון התלמידים. העירייה גרמה לפציעתו של חבר הכנסת", אמר להב-הרצנו. לדבריו, "הכל אירע בשל הפעלת כוח לא סביר של אנשי מנהל החינוך בעירייה. יאסינוב הביע תמיכה במועצת התלמידים העירונית ומשראה שיש עבירה על החוק, התנפלו עליו המפגינים, שמרביתם כלל לא תלמידים".

   

  חברת הכנסת מלי פולישוק-בלוך (שינוי), שהשתתפה אף היא בהפגנה, אמרה כי "אלימות היא לא הדרך לפתור בעיות. אני בעד להחליף דעות, להתווכח ולנסות לשכנע את הצד השני, אך לעולם אין להרים ידיים על מי שמתנגד לדעותיך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים