שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  פרס עזב, אבל משרדו יתפקד בשם אחר

  לאחר עזיבת העבודה, התלבט שרון מה לעשות במשרדו של המשנה לראש הממשלה, ובסופו של דבר הוחלט להמשיך להפעיל את המשרד בשם אחר - המשרד לפיתוח הנגב והגליל

  למרות התפטרותו של המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, משרדו לא ייסגר, אלא יפעל בשם אחר - המשרד לפיתוח הנגב והגליל. ראש הממשלה יחזיק בתיק הזה יחד עם עוד שבעה תיקים. מנכ"לית המשרד, אפרת דובדבני, תישאר בתפקידה.

   

  המשרד הוקם בפברואר 2005 עם הצטרפות מפלגת העבודה לממשלת האחדות הלאומית. שרון העניק לפרס את התואר המשנה לראש הממשלה ותחת סמכותו הופקדו שני נושאים עיקריים: תיאום הפיתוח הכלכלי ברשות הפלסטינית, תיאום תוכנית ההתנתקות מול גורמים בינלאומיים ופיתוח הנגב והגליל.

   

  התקציב השנתי של המשרד הועמד על כ-81.5 מיליוני שקלים, כש-55 מיליון מהם מותנים בתרומות ובהכנסות ממקורות אחרים. עלויות הפעלת המשרד כ-26.5 מליוני שקלים: כ-16 מליוני שקלים להוצאות מינהל, כ-6.5 מליון שקלים לשכר, כ-2.5 מליוני שקלים לקידום הנגב והגליל וכ-1.5 מליוני שקלים ללשכת סגניתו של פרס, חברת הכנסת אורית נוקד.

   

  עם קבלת הודעת ההתפטרות של פרס וחבריו לעבודה, התלבטו בלשכת ראש הממשלה מה לעשות עם המשרד. לפני הודעת הפירוק, כינסו שרון, פרס ואולמרט מסיבת עיתונאים ובה דיווחו על תוכנית עשור להשקעת כ-17 מיליארדי שקלים בנגב ובגליל. בין השאר לקחו בחשבון שהחלטה על פירוק המשרד צריכה לקבל את אישור הכנסת, שם אין רוב לראש הממשלה ולמפלגתו החדשה.

   

  היו גם ציניקנים שהעלו טעון נוסף - שיש לשמור את המשרד לשמעון פרס, כי מי יודע, אולי יחליט בכל זאת להצטרף לממשלה החדשה שיקים שרון.

   

  כך או כך, ההחלטה שקיבלה את אישור הממשלה, קובעת שהמשרד ימשיך לתפקד, בלא שמעון פרס בראשו. מנכ"לית המשרד, אשת אמונו של פרס, תמשיך לכהן בתפקידה ותפעיל את התוכניות לפיתוח הנגב והגליל. סגנית השר, חברת הכנסת אורית נוקד, תפסיק את כהונתה כחלק מפרישת מפלגת העבודה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  פרס עזב
  צילום: עופר עמרם
  צילום: רויטרס
  התוכנית להשקעה בנגב של שרון
  צילום: רויטרס
  מומלצים