שתף קטע נבחר

המהנדסים: לא נותנים לנו לתקן את תקרות הפל-קל

יו"ר איגוד המהנדסים:"נאסר על המהנדסים לתקן מבנים שנבנו בשיטת הפל-קל וזאת על אף שהידע מצוי בידם - התנהלות הממשלה בנושא מזמינה את האסון הבא"

"מוטב היה שלא היו מקימים ועדות ולא קובעים הנחיות לטיפול בתקרות הפל-קל בישראל והיו נותנים למהנדסים לתקן את תקרות הפל-קל לפי הבנתם", כל אמר היום (ב') יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, ד"ר יואב סרנה, בכנס האיגוד בתל -אביב. 

 

לדבריו, ההתנהלות של הממשלה מאז אסון ורסאי והקמת ועדת החקירה(ראה מסגרת), מזמינה את האסון הבא. "עד היום, ארבע וחצי שנים לאחר האסון, ושנתיים וחצי לאחר הקמת הוועדה שהיתה אמורה לפרסם הנחיות לתיקון תקרות הפל-קל לא נעשה דבר ולא פורסמה ולו הנחיה אחת בנושא", אומר סרנה.  

 

במקביל, טוען סרנה, נאסר על המהנדסים לתקן מבנים שנבנו בשיטת הפל-קל למרות הידע שבידיהם. לדבריו,  ציבור המהנדסים היה הראשון שגילה את הבעיה בפל-קל והראשון שהתריע, עוד טרם האסון על הבעייתיות בשיטה.

 

"כעת נוצר מצב שגם בעלי המבנים שנבנו בשיטה (יותר מ-3 מיליון מ"ר של מבנים - ע.א.) וגם הרשויות המקומיות אינם יודעים מה לעשות עם המבנים, חברות הביטוח מסרבות לבטח אותם וכמובן שהערך שלהם ירד ולא ניתן לממש את הנכס או לשפצו כל עוד אין הנחיות ברורות מהממשלה", אומר סרנה.

 

הוא מותח ביקורת על התנהלות הממשלה בנושא הפל-קל בכל הקשור לוועדות החקירה: "דו"ח ועדת זיילר הוא הדו"ח המקיף ביותר ובעל המסקנות הרחבות והנכונות ביותר שהוצא כמקשה אחת לכל תחום התכנון והבנייה. הדו"ח הונח על שולחן הממשלה. הממשלה הקימה ועדה לבחינת יישום ההמלצות. לאחר שזו סיימה את עבודתה והניחה את המלצותיה על שולחן הממשלה, לפני חודשים רבים, לא נעשה דבר. אם לא מיישמים את ההמלצות מדוע הקימו את הוועדה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
אסון ורסאי - תקרות הפל-קל עדיין לא תוקנו
צילום ערוץ 2
סרנה. מוטב היה ללא וועדות החקירה
מומלצים