שתף קטע נבחר

תוכנית ברשת ג' לזכר מירי בן יוסף

במלאת 30 למותה של אשת יחסי הציבור, ישודר ספיישל עם מוזיקאים שעבדו איתה

במלאת 30 למותה של אשת יחסי הציבור מירי בן יוסף תקדיש רשת ג' משדר מיוחד לזכרה. את התכנית "זה שיר דרעק" ערך יוסי כסיף ויגיש העיתונאי שי להב .יתארחו בה עשרות אמנים שעבדו עמה לאורך השנים ובהם אריק איינשטיין, שלום חנוך, שרית חדד, שלמה ארצי, אחינועם ניני, דני סנדרסון, מאור כהן ושלומי שבן.

 

 

"היא עבדה עם גדולי היוצרים, מכוורת, דרך הגששים, אריק אינשטיין, שלום חנוך וצפונה - ובאה לדבר מאהבת המוזיקה. היא לא היתה עוד יחצ"נית אלא מוסד תרבותי לכל דבר. היא לקחה תחת חסותה אמנים לא בגלל שידעה שהיא תעשה מהם הרבה כסף, אלא כי האמינה במוזיקה שלהם", אומר להב.

 

שמה של התכנית לקוח מהלקסיקון הייחודי לבן יוסף שנחשבה תמיד לאחת הנשים הישירות בתעשייה. "לא היו לה גינוני טקס, היא היתה אישה ישירה ולפעמים בוטה. אם שיר לא היה מוצא חן בעיניה היא לא היתה אומרת 'שמע, זה לא ממש מוצלח'. הסגנון שלה היה יותר בכיוון של 'זה שיר דרעק' והישירות הזו היתה הקסם שלה", אומר להב ומוסיף, "דרך התבוננות בעבודה של מירי אפשר לקבל תמונה רחבה על שוק המוזיקה הישראלית שהיה חלק ממנה ממש כמו שהיא היתה חלק ממנו".

 

הקשר בין להב לבן יוסף החל במסגרת עבודתו כמבקר מוזיקה והמשיך לידידות שנמשכה עד למותה. "לאורך השנים אמרתי לה מספר פעמים בצחוק שאני רוצה לכתוב את הביוגרפיה שלה.

לפני חצי שנה כשהמחלה התגברה היא אמרה לי בוא נעשה את זה והתחלנו לעבוד על ספר. היו לה 67 יומני פגישות מעשרות שנים של עבודה. בעבודת נמלים ניסינו להוציא מהם זיכרונות ואנקדוטות. כתבתי פרק לדוגמא שעורר עניין רב בכל הוצאות הספרים אבל מצבה הבריאותי של מירי התדרדר ולא הספקנו", מספר להב, "בתכנית אני מתכנן לספר סיפורים מהספר שלא יהיה".

 

התוכנית "זה שיר דרעק" לזכרה של בן יוסף תשודר ביום ו', 16 בדצמבר, ב-13:00 ברשת ג'.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
איינשטיין. בין עשרות האמנים שייצגה
צילום: מיכאל קרמר
לאתר ההטבות
מומלצים