שתף קטע נבחר

בית הדין של מרצ אישר לדון בהדחת ביילין

ההערכות הן כי ההצעה לא תזכה לרוב, והדיון המשמעותי בוועידה אחר הצהריים יהיה בנושא ביטול מגבלת 60 האחוז מהקולות שחייבים הח"כים הוותיקים להשיג בבחירות לרשימה. אחרי עזיבת שריד, חוששים במרצ כי הדחת דמויות מוכרות במפלגה תיפגע במפלגה בבחירות

צרות מבית: בית הדין של מרצ, בראשות פרופסור קנת מן, החליט לאפשר לחבר ועידת התנועה יונתן קלינגר להעלות היום (א') לדיון בוועידת המפלגה הצעה לפיה גם היו"ר הנוכחי, ד"ר יוסי ביילין, יצטרך להתמודד על מקומו ברשימת מרצ לכנסת.

 

בית הדין קבע כי קלינגר צריך לאסוף 30 חתימות של חברי ועידה כדי להעלות את ההצעה לדיון, תנאי לא קשה במיוחד. כמו כן קבע בית הדין כי אם נשיאות הוועדה תתעקש לא להעלות לדיון את הנושא יצטרך קלינגר לזכות ב-200 קולות של חברי ועידה בהצבעה גלויה.

 

ההערכות במרצ הן כי ההצעה של קלינגר ככל הנראה לא תזכה לרוב והוועידה לא תצביע בעד הדחתו של ביילין. עם זאת, הדיון החשוב יותר בוועידה יהיה בנוגע להצעת הפשרה של חברי הכנסת חיים אורון ורן כהן, שאם תתקבל תביא לביטול מגבלת 60 האחוז שנקבע כי על חברי הכנסת הוותיקים המכהנים שמונה שנים בכנסת להשיג בבחירות לרשימת מרצ לכנסת. להצעה זו צפוי רוב לאור העובדה כי חברי כנסת כמו רן כהן וחיים אורון עלולים להיפלט מהרשימה בשל ותיקותם בכנסת.

 

במרצ חוששים כבר זמן רב כי פגיעה בדמויות מוכרות במפלגה עשויה להביא לכך שמרצ תיפגע מבחינה אלקטוראלית בציבור הרחב, גם לאור העובדה כי חבר הכנסת יוסי שריד פרש מן החיים הפוליטיים.

 

בסוף השבוע פורסם כי פרץ ואנשיו מנהלים מגעים עם פעילים מרכזיים במרצ, המבקשים לעבור למפלגת העבודה. מקורביו של פרץ אישרו את הפרסומים, ואמרו כי אכן ישנן כמה דמויות מרכזיות במרצ, בהן חברי מועצות ערים, חברי תאי סטודנטים - המבקשים לחבור למפלגת העבודה. בראשם עומד, בין היתר, גם אחד מתומכיו הבולטים של יוסי שריד הפורש, חבר מועצת מרצ, ישראל כהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
ביילין. יעלה לדיון
צילום: אורי פורת
צילום:  אלי אלגרט
שריד פורש. חוששים מפגיעה בוותיקים
צילום: אלי אלגרט
מומלצים