שתף קטע נבחר

iKeeper

תוכנת סינון המבוססת על PureSight של חברת iCognito, ומוצעת על ידי בזק בינלאומי למנויי כל החברות. למרות שהיא אינה חוסמת את כל האתרים, יש לה מה להציע

iKeeper היא תוכנת סינון ישראלית, המבוססת על PureSight של חברת iCognito ומשווקת על ידי בזק בינלאומי, שמציעה אותה כשירות לכלל הגולשים. תמורת 9.90 שקלים בחודש תוכלו לוודא שילדיכם אינם גולשים לאתרים המכילים תכנים מיניים או אחרים, שאינם מיועדים לגילם.

 

התוכנה, שתומכת הן בדפדפני אקספלורר והן בפיירפוקס, מאפשרת מספר סוגי חסימות: חסימת כלל האתרים העוסקים בסקס והימורים, חסימה ידנית של כתובות מתחם או קישורים ספציפיים ("רשימות שחורות") ולחילופין - אישור לגלוש רק באתרים מסוימים המוגדרים על ידי המשתמש ("רשימות לבנות").

 

התוכנה תומכת גם בעברית, ומבצעת סינון אתרים המכילים מילות מפתח אסורות בעברית.

 

לא כל המילים נחסמות

 

כאשר הקלדנו במנוע החיפוש גוגל את המילה "הימורים" בשגיאת כתיב, קיבלנו רשימת קישורים זמינים לגלישה. אגב, מעניין לציין שבעת הקלדת מילה אסורה, כמו "סקס", בגוגל וביאהו נחסמה אפילו רשימת החיפוש, אבל במנוע החיפוש של MSN דווקא יכולנו לצפות ברשימה - החסימה התרחשה רק בעת הלחיצה על הקישור.

 

מילים נוספות שהתגלו כבעייתיות במנועי חיפוש: "סטרפטיז", שלא נחסמה כלל, "אורלי" ו"אנלי", שלא נחסמו, לעומת "אוננות", שנחסמה באופן כמעט גורף, למרות היותה לאו דווקא מגונה. גם בעת חיפוש תמים ב-ynet נתקלנו בבעיות: כשחיפשנו את המילה "פורנוגרפיה" הצלחנו למצוא כמה כתבות ולקבל גישה אליהן, אבל בהמשך צץ לו דף החסימה של השירות.

 

כיבוי רק עם סיסמה

 

התוכנה תומכת בחיבור דרך שרת פרוקסי, ושומרת נתונים בקובצי Log, שניתן להיעזר בהם לצורך מעקב אחר פעולות המשתמש. האייקון מופיע במגש המערכת אולם בכדי לכבותה או לבצע שינויים - יש צורך בסיסמת מנהל, שההורים צריכים לשמור ברשותם.

 

מטבע הדברים התוכנה אינה חוסמת 100 אחוז מהאתרים, אולם התוספת של רשימות לבנות ושחורות, הנשלטות ידנית על ידי המשתמש, מייעלת את תהליך הסינון. בעת הוספת אתרים מורשים, ניתן לשלוח המלצה לחברה להוסיפם למאגר.

 

כך, לדוגמה, תוכלו לאשר גישה לאתר רפואי המספק גם עצות בתחומי מין, ולחסום אתרים פורנוגרפיים "טהורים". עם זאת, חסרה האפשרות לחסום או להתיר גלישה על פי מילות מפתח, כמו "הומוסקסואליות", מאחר ותכנים כגון אלה מופיעים גם באתרים לגיטימיים לגמרי, כמו אתרי חדשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים