שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  במשפחת המחבל הופתעו: "לא ידענו מה הוא מתכנן"

  הלם פשט בכפר הקטן עילאר שליד טול כרם לאחר שנודע כי אחד מבניו, לוטפי אמין אבו-סעדה, הוא שביצע את הפיגוע בנתניה. בני המשפחה סיפרו בדמעות כי לא הבחינו בכל רמז לקראת הפיגוע: "רק הבוקר סעדנו עמו. הכל היה רגיל"

  ארוחת בוקר בשעות הבוקר המוקדמות ויציאה סמוך לשעה 6:00 לעבודה במפעל הבטון. כך התחיל יומו של המחבל המתאבד לוטפי אמין אבו-סעדה, תושב הכפר עילאר באזור טול כרם. יום שהסתיים בפיגוע התאבדות רצחני שאירע הבוקר (ב') בנתניה - פיגוע בו נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו עשרות רבות.

   

  טרור בנתניה - סיקור נרחב:

   

  שכני משפחת המחבל בכפר עילאר מספרים כי בני המשפחה הוכו בהלם, מסרבים להאמין שהבן לוטפי הוא שביצע את הפיגוע. בני המשפחה סיפרו כי לוטפי עוד הספיק לאכול עמם את ארוחת הבוקר בטרם יצא כרגיל למפעל הבטון בכפר השייך לדודיו. עוד סיפרו כי לוטפי לא היה אדם משכיל אך מעולם לא נודע השתייך לארגון כלשהו.


  "לא היה שום סימן". האם, אמינה (צילום: איי.פי)

   

   

  גם לאחר ששמו של לוטפי נמסר על ידי הג'יהאד האיסלאמי כמי שביצע את הפיגוע, סיפרו השכנים, סירבה המשפחה להאמין. כשצפו בטלוויזיה בתמונותיו נושא נשק ומקריא את צוואתו הוכו בתדהמה ופרצו בבכי. האם, אמינה, סיפרה כי לא היה שום סימן לכך שלוטפי היה בדרכו לביצוע פיגוע. איש לא ידע כי הוא מתכנן זאת.

    

  מוקדם יותר הודיע הג'יהאד כי לוטפי אמין אבו-סעדה הוא שעומד מאחורי הפיגוע. הרשות הפלסטינית גינתה את הפעולה בתקיפות ואמרה כי היא מגנה כל פגיעה באזרחים. יו"ר הרשות עצמו, אבו מאזן, גינה בקולו את האירוע ואמר כי זה הסב נזקים לאינטרסים הפלסטינים. דוברים בכירים ברשות, בהם מחזיק תיק המו"מ באש"ף, סאיב עריקאת, ודובר משרד הפנים והביטחון הלאומי הפלסטיני קראו לפלגים "שלא לשחק לידי ישראל ולהיגרר לפרובוקציות שלה".

    

  לעומתם, זכריה זביידי, מפקד חללי גדודי אל-אקצה בג'נין, אמר כי ארגונו מברך את פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האסלאמי על פעולת הגבורה שביצעו אנשיה. זביידי הזהיר את הרשות הפלסטינית מרדיפת פעילי הג'יהאד האסלאמי: "כל מי שמגנה את הפיגוע הזה, שיבוא להגן על העם הפלסטיני שעה שכוחות הכיבוש פושטים על כפריו ועריו. הג'יהאד הגן היום על זכותו הלגיטימית של עמנו להתנגד לכיבוש ולפשעי הטרור של הישראלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  המחבל. הלך למפעל כרגיל
  צילום: ערוץ 2
  צילום: איי פי
  אמו של המחבל, אמינה
  צילום: איי פי
  חבלן בזירת הפיגוע
  צילום: איי פי
  מומלצים