שתף קטע נבחר

פעיל בכיר בג'יהאד: לא תצליחו לפרק אותנו

אבו אל-מואמן, פעיל בולט בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי אומר בשיחה עם ynet שגם אם צה"ל יעצור מאות פעילים, "לא תצליחו לפרק אותנו". לדבריו, "הפיגוע בנתניה הוא תגובה לחיסול מפקד הג'יהאד, לואיי סעדי ובתגובה לגל המעצרים". ובפתח מאיימים: "לא נאפשר מעצרים"

"גם אם יעצרו מאות מאיתנו, לא תצליחו לפרק את הג'יהאד האיסלמי" - כך אומר ל-ynet אבו אל-מואמן, פעיל בולט של פלוגות אל קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי בצפון הגדה. צה"ל כבר החל בשורה של מעצרים בעקבות הפיגוע בנתניה. הלילה נעצרו בכפר עילאר, צפונית לטול כרם, אביו ואחיו של המחבל המתאבד. בנוסף נעצרו בכפר שישה מבוקשים פעילי הג'יהאד האיסלאמי.

 

לדברי אבו אל-מואמן, תנועתו עדיין מחוייבת לרגיעה, לפחות עד סוף השנה, "הפיגוע אתמול בא בתגובה לחיסול המפקד לואיי סעדי ואחרים ובתגובה להמשך גלי המעצרים ויתר פשעי ישראל נגד פעילי הארגון ונגד העם הפלסטיני".

 

בתשובה לשאלה האם ההנהגה בחו"ל לוחצת על ההנהגה המקומית לבצע פיגועים, משיב אל-מואמן כי "הניסיון להפריד בין ההנהגה בחו"ל לבין הפעילים וההנהגה בשטחים הוא ניסיון ישראלי נואש וכושל שנועד לזרוע סכסוכים בתוך התנועה ולפגוע בתדמיתה בשטחים". 

 

לדבריו, "כל העם הפלסטיני מצפה מאיתנו ומגלה הבנה לרצון שלנו להגיב על פשעי הכיבוש ועל חיסולם של הטובים ביותר מקרב בני עמנו, כמו השאהיד הגיבור לואיי סעדי".

 

האם עלינו לצפות לעוד פיגועים? "זה תלוי במה שיקרה עכשיו מצד ישראל. שיהיה ברור שאנחנו הוכחנו זאת - על כל פשע ומעשה טרור ישראלי נגיב בפיגוע. על הישראלים להבין שזו המשוואה, שום מעצרים, שום חיסולים לא יחלישו אותנו ולא ימנעו מאיתנו את הזכות להגן על עצמנו ולהגיב על פשעי ישראל".

 

גדודי חללי אל-אקצה: לא נאפשר מעצרים

 

לפנות בוקר ביצעו אנשי ביטחון של הרשות מספר מעצרים בקרב פעילי הגי'האד, בעיקר באזור שכם, מעצרים שזכו לגינויים נמרצים וביקורת מצד כל הארגונים הפלסטינים. העימותים גלשו לחילופי אש בין חמושים לבין כוחות הביטחון הפלסטינים. את חילופי האש הובילו דווקא פעילי גדוד חללי אל-אקצה מהפתח, שהבהירו שלא יתירו לשוטרים הפלסטינים לעצור את עמיתיהם - אנשי הגי'האד האיסלמי.

 

חילופי האש התנהלו במרכז העיר שכם ובמחנה הפליטים בלאטה, אנשי אל אקצא סוככו בגופם על פעילי הגי'האד וחלק מהם אף איימו לפוצץ מטענים על אנשי ביטחון פלסטינים.

 

אבו נאסר, אחד ממפקדי גדודי חללי אל-אקצה במחנה הפליטים בלטה, אומר ל-ynet: "הבהרנו לשוטרים הפלסטינים שלא ייתכן מצב שהם יבצעו מעצרים פוליטיים כל עוד נמשך הכיבוש. הבהרנו להם שגם אם זו הוראה של אבו מאזן ואנו מכבדים את הראיס, לא ניתן יד לחידוש המעצרים הפוליטיים נגד פעילי הארגונים. אם יסתיים הכיבוש ויהיה מי שיעבור על החוק ועל ההוראות אנחנו נעצור אותו בעצמנו".

 

אבו נאסר מוסיף: "אם תיפתח הדלת לחידוש גל המעצרים של פעילי הארגונים, זה ייתן אור ירוק למעצרים מאסיביים של כל הפעילים ואף אחד לא יודע לאן ידרדרו העניינים בעקבות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
איומי הג'יהאד
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
סיוע מזכריה זביידי
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
המחבל המתאבד, לוטפי אבו-סעדה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
זירת הקטל בנתניה
צילום: רויטרס
מומלצים