שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסים לינון מגל וקרולין גליק על "ביקורת התקשורת"

  כתב ערוץ 10 ועורכת המשנה של "הג'רוזלם פוסט" זכו בפרס השנתי המוענק על ידי האגודה לזכות הציבור לדעת

  "האגודה לזכות הציבור לדעת" הכריזה על הזוכים בפרס אברמוביץ' לביקורת התקשורת לשנת 2005. הפרסים, בסכום של עשרת אלפים דולר, יוענקו לכתב ערוץ 10 ינון מגל ולעיתונאית "מקור ראשון", המכהנת גם כעורכת המשנה של "הג'רוזלם פוסט", קרוליין גליק.

   

  חברי ועדת הפרס ד"ר מור אלטשולר, הסופרים ארז ביטון ואהוד בן עזר, נשיא האגודה זלמן שובל, יו"ר האגודה פרופסור אלי פולק והאלוף במי"ל אורן שחור, כתבו בנימוקיהם: "מגל מזוהה עם הביקורת על התגייסות התקשורת למימוש תוכנית ההינתקות שהחלה דיון ציבורי ותקשורתי באשר למקצועיות הדיווח. כמו כן היתה זו כתבתו של מגל שחשפה בשנת 2004 עיוותים שנפלו בתחקיר שהכינו אילנה דיין וצוות התוכנית 'עובדה', באשר למה שכונה 'פרשת וידוא ההריגה'".

   

  מתן הפרס לגליק נובע אף הוא מהביקורת שהשמיעה על הכיסוי התקשורתי של ביצוע תוכנית ההינתקות. "במהלך השנה החולפת פרסמה גליק סדרת מאמרים בהם האשימה את התקשורת בהתגייסות גורפת למען ביצוע תוכנית ההינתקות", כתבו השופטים, "כעיתונאית ישראלית יחידה אשר צוותה לדיביזיית חי"ר אמריקנית בימי מלחמת המפרץ השנייה, יצאה גליק נגד הכוונה למנוע סיקור חופשי של פינוי ישובי גוש קטיף. מעשה זה היווה ביקורת גם נגד עמיתיה העיתונאים שקיבלו את הפגיעה בחופש העיתונות בשתיקה רועמת. בזכות חתירתה להשגת תקשורת מקצועית והוגנת ובזכות ביקורתה הנוקבת את מערכות התקשורת הגדולות במדינה היא נמצאה ראויה לפרס".

   

  מטרת הפרסים המוענקים זו השנה השישית ע"ש קנת ונירה אברמוביץ' מטעם האגודה היא לעודד את התקשורת הישראלית להיפתח לביקורת. הפרסים ניתנים מדי שנה לשני זוכים עבור תרומה אמיצה ומשמעותית במיוחד בתחום זה. בין מקבלי הפרסים בעבר מתי גולן ויואב יצחק, אמנון דנקנר ואמנון לורד, עירית לינור וקלמן ליבסקינד, בן דרור ימיני וחגי סגל, ד"ר אסתר הרצוג ועורך מדור הדעות של "ידיעות אחרונות" ד"ר עמוס כרמל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי צבקר
  ינון מגל. על האומץ לתקוף חזיתית את התקשורת
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים