שתף קטע נבחר

מהפך בנהריה: ז'קי סבג ניצח בהפרש זעום

ז'קי סבג ניצח בבחירות לראשות עיריית נהריה והדיח את קודמו בתפקיד, רון פרומר. הניצחון הושג בהפרש של 107 קולות בלבד ופרומר כבר הודיע כי בכוונתו לדרוש בדיקה חוזרת של הקולות הפסולים. הבחירות הוקדמו בעקבות פסיקה שקבעה שפרומר חתם על הסכמים בלתי חוקיים עם יריביו

ז'קי סבג ניצח הלילה (יום ד') בבחירות לראשות עיריית נהריה את יריבו, ראש עיריית נהריה הקודם, רון פרומר, בהפרש זעום של 107 קולות בלבד. סבג קיבל 47.4 אחוזים מהקולות, לעומת 46.9 אחוזים שקיבל פרומר.

 

סבג הבהיר עם היבחרו כי ההפרש הזעום אינו מה שחשוב. "גם שני קולות הם ניצחון. מה שחשוב הוא שאני יכול לחזור להנהיג את העיר, ולהציל אותה מאנשים שבמשך שנתיים עשו הכל כדי להרוס", אמר.  תומכיו חגגו מחוץ למטה הבחירות בשדרות הגעתון בעיר. משם המשיכה החגיגה לכיכר העירייה.

 

מוקדם יותר, עם פרסום התוצאות, הודיע ראש העירייה המודח פרומר כי בכוונתו לדרוש בדיקה חוזרת של 280 הקולות הפסולים.

 

הבחירות בנהריה הוקדמו, לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה פסק בחודש מרס האחרון כי ראש העיריית פרומר חתם על הסכמים בלתי חוקיים עם יריביו. תמורת הסרת מועמדותם הבטיח להם פרומר תפקידים בעירייה, וכן הבטיח להעסיק בעירייה את מקורביהם.

 

בית המשפט, בהרכב שבראשו ישב מי שמכהן היום כמבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, קבע כי יש לערוך בחירות חדשות. בית המשפט העליון דחה את ערעורו של פרומר, והוא נאלץ לפנות את כסאו. עד לבחירות מילא את תפקיד ראש העירייה, יצחק ולד, מכפר סבא. במקביל להחלטת בית המשפט, התנהלה חקירה פלילית ביחידה לחקירות הונאה.

 

מערכת הבחירות התנהלה בצילה של החלטת בית המשפט, כאשר יריבו העיקרי של פרומר, ז'קי סבג, השתמש בה ככלי הנשק העיקרי שלו במערכת הבחירות. במהלך מערכת הבחירות, נחתה על פרומר מכה נוספת, כאשר פרקליט המדינה החליט בשבוע שעבר כי יש להגיש כתב אישום נגדו בגין עבירות של מתן שוחד בחירות ואי פרסום ההסכמים.

 

גם נגד סבג מתנהלות מספר חקירות ותיקים, בעיקר בנוגע לאי סדרים כספיים בפרויקטים שקידם בעיר בתקופת כהונתו כראש עירייה, בהם פרויקט בשם 'מידע-טק' בו הושקעו עשרות מליוני שקלים, וכיום הוא עומד ללא שימוש, וכן בנוגע לפעילות עמותה שבראשה הוא עומד.

 

המועמדים העסיקו יח"צנים מהשורה הראשונה בארץ, כך סבג עם משרדו של מוטי מורל ופרומר עם אייל ארד. כך יצא שסופה של מערכת הבחירות היה במלחמת כרוזים ומנשרים מכוערת. עם קבלת ההודעה על הכוונה להגיש כתב אישום נגד פרומר, יצאו אנשיו של סבג עם כרזה ועליה הכתובת 'נפסל'. ועדת הבחירות המרכזית, בראשותה של השופטת דורית בייניש, פסלה את השימוש בכרזה אולם העיר הוצפה בה עוד לפני כן.

 

בשבת האחרונה, הופץ בעיר מנשר שבו נטען כי פרומר – שהיה לוחם בשייטת – לוקה בסרטן בעקבות הצלילות בקישון. מטה סבג הגיב בשאט נפש, וטען כי מדובר בפרובוקציה של פרומר עצמו. במוצאי שבת הותקפה חברת מועצה, המזוהה עם פרומר, ספגה מכות, ואחר כך חשה ברע ואושפזה בבית החולים בעיר.

 

האירועים קיבלו את ביטויים בפורום 'נהריה' באתר הקהילות ב-ynet שם התנהלו ויכוחים סוערים בין תומכי סבג, פרומר ושני המתמודדים הנוספים, חזי חי וג'ני וייס.

 

יום הבחירות עצמו עבר בשקט יחסי, והתאפיין בשמירה על הסדר, למעט מספר טענות על אלימות בערב. פעילה במטה סבג טענה כי פרומר בעט ברגלה, ואף הגישה תלונה במשטרה, אך במשטרה טענו כי מדובר היה באירוע מילולי בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
המנצח - ז'קי סבג
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
המפסיד - רון פרומר
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
הבחירות בנהריה
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים