שתף קטע נבחר

טייס חיל האוויר הציץ למקלחת "בגלל מועקת ההתנתקות"

החיילות בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ חשו שמישהו מציץ להן במקלחות. בדיקה קצרה העלתה כי מדובר בלא אחר מאחד הטייסים - שטען להגנתו כי הוא סובל מ"מועקות" בעקבות פינוי המתנחלים במהלך ההתנתקות, שבו השתתף. לדבריו, ההצצה היתה עבורו "פריקת המועקה". בחיל האוויר לא ממש אהבו את ההסבר הזה, והשעו אותו מטיסה

פרסום ראשון: טייס מחיל האוויר הושעה באחרונה מתפקידו לאחר שנתפס מציץ למקלחות של חיילות בבסיס - והיה לו גם הסבר מקורי: "יש לי מועקות בגלל ההתנתקות". עכשיו שוקלים בצה"ל האם בכלל להשאירו בשירות או לשלול ממנו את כנפי הטייס.

 

פרשה תמוהה כזו כבר לא זוכרים הרבה זמן בחיל האוויר, החיל "הנוצץ" של צה"ל שמתוכו בא גם הרמטכ"ל, דן חלוץ. קצין בדרגת סגן, טייס מטוס "צופית" בהכשרתו, המשרת בבסיס במרכז הארץ נתפס באחרונה בשתי הזדמנויות שונות בעודו מציץ למקלחות של חיילות בבסיס כשהן מתקלחות. לפחות באחד המקרים הוא נתפס כשהוא לובש את סרבל הטיסה שלו ותג עם שמו. הקצין משמש כטיס בשירות סדיר בטייסת מטוסי "צופית". חיל האוויר משתמש במטוס הקטן והדו-מנועי מתחילת שנות ה-90, בעיקר לצורך איסוף מודיעין.

 

גורמים המכירים את הפרשה סיפרו ל-ynet כי לפני מספר שבועות סיפרו חיילות בבסיס כי הן חשות שמישהו מציץ להן בזמן שהן מתקלחות. החשש הועבר לקצינים בכירים בבסיס ובמסגרת הבדיקה מונה קצין שיבדוק את

 הטענות. תוך זמן קצר נתפס הטייס על חם, הוא אף הודה במעשה ואף סיפק הסבר מקורי: לדבריו, שב באחרונה מביצוע משימת ההתנתקות שלא היתה קלה עבורו. הוא ציין את המשימות הנפשיות הקשות שעמן נאלץ להתמודד תוך כדי פינוי המתנחלים מבתיהם וטען שנזקק לסיוע פסיכולוגי עם חזרתו לבסיס. לטענתו, ההצצה למקלחות היתה מעין "פריקת מועקה" עבורו.

 

בחיל האוויר סברו שהסברו של הטייס תמוה. בעקבות האירועים הוחלט לקרקע את הקצין והוא הושעה מטיסה. הפרקליטות הצבאית הורתה להעמידו לדין משמעתי בפני קצין בדרגת תת אלוף והוא הורשע בשתי עבירות של התנהגות שאינה הולמת.

 

דובר צה"ל אישר את פרטי הפרשה והוסיף כי: "בימים אלה נשקל המשך שירותו של הקצין".

 

זהו איננו המקרה היחיד של מציצנות בצה"ל, בתקופה האחרונה: לפני מספר חודשים הואשמו שני חיילים המשרתים במוצב צה"ל באזור גוש עציון בכך שצילמו את המפקדת שלהם וחיילות נוספות בעת שהתקלחו. הם אף הכינו סרטונים וצפו בתמונות. ואילו במרס 2004 נתפסו 3 חיילים מצלמים באמצעות מסרטת וידאו צבאית חיילות שהתפשטו בחדריהן, בבה"ד 12 שבצריפין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
הטייס הציץ (אילוסטרציה)
צילום: רוני שיצר
צילום: סי די בנק
החיילות חשדו (אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים