שתף קטע נבחר

חיל הים: סוכלו הברחות גדולות ממצרים לרצועה

מפקד זירת אשדוד של חיל הים, אלוף-משנה יורם לקס, אמר בתדרוך כתבים באשדוד שבאירוע שבו נפגעו לפנות בוקר שני שחיינים פלסטינים סוכלה הברחת אמצעי לחימה, האחרונה בשרשרת הברחות. בחיל הים אומרים: "הנתיב הימי משרת להברחת אמצעים מיוחדים"

הזירה הימית הופכת זירה מרכזית להברחת אמצעי לחימה לעזה - כך עולה מדברים שאמר הערב (שבת) מפקד זירת אשדוד של חיל הים, אלוף-משנה יורם לקס, בתדרוך כתבים בבסיס אשדוד בעקבות הריגתו של פלסטיני שניסה להבריח אמצעי לחימה.

 

"הארוע שאירע הלילה, במהלכו פגענו בשני שחיינים שניסו להבריח אמצעי לחימה ממצרים לרצועת עזה, הוא ארוע נוסף בשרשרת של הברחות ואמצעי לחימה שסוכלו בשבועיים האחרונים", אמר אלוף-משנה יורם לקס.

 

 

לדבריו, "לא ניתן כעת לחשוף את כל המקרים, אך בהחלט ניתן לומר שסוכלו הברחות כבדות ואנו רואים מוטיבציה של ארגוני הטרור לנסות להבריח אמצעי לחימה דרך הים".

 

באירוע בדרום הרצועה פעל כוח משולב של חיל הים שבו לקחו חלק לוחמי הקומנדו הימי יחד עם לוחמי ספינת שלדג, מהספינות החדשות של חיל הים שנכנסו באחרונה לשירות מבצעי בעקבות יכולת התמרון המהירה שלהם והתאמתן לזירה הימית ברצועת עזה.

 

הכוחות זיהו את שני השחיינים שהיו לבושים מדי צלילה וסנפירים שגררו עמם שקים שהכילו אמצעי לחימה. השחיינים נעו מכיוון השטח הפלסטיני וכאשר כוחות חיל הים כרזו להם לעצור, הם המשיכו בשחייה ואף נפתחה אש לעבר הכלים הישראלים מכיוון החוף.

 

"אני בהחלט יכול להניח שמדובר בארוע משולב, שבו היה כוח נוסף ביבשה שחיפה על השחיינים", אומר מפקד זירת אשדוד, "כאשר הבין הכוח היבשתי שהמבריחים נחשפו, פתח באש לעבר הכלים שלנו בכדי לחפות על אנשיו".

 

נתיב הים משרת הברחות של "אמצעים מיוחדים"

 

הארוע הסתיים כאשר נורתה אש לעבר שני השחיינים, אחד נהרג בוודאות והשני מוגדר כנעדר. בצה"ל מעריכים שהשניים נשאו אמצעי לחימה מיוחדים ולא מדובר בניסיון הברחה של רובים או אמצעים אחרים שמוברחים בדרך כלל דרך ציר פילדלפי או בכיוונים אחרים. "בדרך כלל לא שווה לעשות מאמץ כזה כדי להבריח אמצעי לחימה רגילים", הבהירו בחיל הים.

 

האירוע הזה מצטרף לשורה של מקרי הברחה שסיכל חיל הים. בשבת שעברה פגעה ספינת שלדג של חיל הים בספינה פלסטינית שעשתה את דרכה ממצרים לרצועת עזה ככל הנראה בניסיון להעביר אמצעי לחימה או להבריח מבוקש ממצרים לרפיח. 

 

לפני כחודש ירו ספינות חיל הים לעבר סירת דיג פלסטינית ששטה במקום אסור ולא שעתה לקריאות לעצור. הסירה הפלסטינית אף המשיכה להתקדם לכיוון ספינות חיל הים והתנגשה באחת מהן מספר פעמים. הפלסטינים דיווחו כי בעקבות ירי חייל צה"ל נפגע נער בן 17 שהיה על הסירה באורח אנוש מנתז של עץ שחדר לבטנו כתוצאה מהירי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
סירת דייגים ברפיח
צילום: איי פי
ספינת חיל הים
מומלצים