שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: האחים פריניאן - למעצר בית

בחודש שעבר קבע בית המשפט המחוזי כי אין מספיק ראיות כדי להמשיך את מעצרם של האחים, אשר נגדם הוגש כתב אישום על רצח בפרשת השוטר צחי בן-אור. היום נקבע כי השניים ישוחררו למעצר בית; הפרקליטות כבר ערערה לעליון

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט הבוקר (א') כי האחים שרון ועודד פריניאן ישוחררו למעצר בית, על אף שהוגש נגדם כתב אישום באשמת רצח, זאת מאחר ואין בידי המדינה והפרקליטות מספיק ראיות נגדם. במקביל הגישה הפרקליטות ערעור לבית הדין העליון על ההחלטה ולפיכך חל עיכוב ביצוע על שחרורם של השניים, למשך 48 השעות הקרובות.

 

בית המשפט קבע כי כל אחד מהאחים יחתום על ערבות עצמית בסך שניים וחצי מיליוני שקלים וישלם פיקדון כספי בסכום של 750 אלף שקל. על השניים נאסר ליצור קשר ישיר או עקיף עם המעורבים בפרשה ושניהם ישהו במעצר בית מוחלט בקריית גת - כל אחד במקום אחר. עודד פריניאן אמר הבוקר: "אני מתרגש ומכבד כל החלטה של בית המשפט".

 

התובע, רפי לוי, אמר לאחר החלטת בית המשפט: "אנחנו סבורים כי ההחלטה לשחרר אותם היא שגוייה ונערער עליה לבית המשפט העליון. אנחנו סברנו שיש לנו תשתית ראייתית מספיקה להגשת כתב האישום. חשוב לזכור כי מדבור ברצח נועז אשר בוצע באישון לילה בבית חולים".

 

עורכי הדין, דוד יפתח ואבי חימי, המייצגים את האחים פריניאן אמרו כי מדובר בהחלטה צפוייה של בית המשפט: "צר לנו שהפרקליטות ממשיכה להתעקש והחליטה להגיש ערעור לעליון. אבל אין לנו ספק שבית המשפט העליון ידחה את הערר והם ישוחררו עד יום שלישי".

 

בחודש אוגוסט האחרון הצליחה המשטרה - אחרי מרדף ממושך - לשים את ידיה על האחים פריניאן ובספטמבר הוגש נגדם כתב אישום בפרשת השוטר שרצח , צחי בן-אור. בתחילת נובמבר הנחית שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, דוד רוזן, מכה על המשטרה ועל הפרקליטות כאשר הודיע שאין תשתית ראייתית מספיקה להמשך מעצרם והראיות שהוצגו בפניו "תלויות על בלימה". על פי החלטתו, נקבע הבוקר כי האחים ישוחררו למעצר בית.

 

לאחר המעצר המתוקשר, הוגש נגד האחים פריניאן כתב אישום על רצח פנחס בוחבוט במרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר. בוחבוט היה מאושפז בבית החולים בעקבות ניסיון התנקשות בו. כאשר הועבר לתל השומר הגיעו שני אנשים במדי שוטרים וירו בו למוות. על-פי כתב האישום הרצח בוצע על-ידי שמעון אלמקייס, שנגדו עומד גם כתב אישום על רצח. בכתב האישום נטען שגם השוטר צחי בן אור היה שותף למעשה הרצח. בן-אור נרצח מאוחר יותר.

 

המדינה טענה בבית המשפט שיש בידיה ראיות מוצקות שקושרות את השניים לביצוע הרצח ובין היתר הגישה לבית המשפט תמליל של האזנת סתר בין שמעון אלמקייס לבין אדם אחר וכן תמליל שיחה בין אלמקייס לצחי בן-אור, שבה שוחחו על מניעי הרצח של בוחבוט בהקשר לאחים פריניאן.

 

השופט דוד רוזן קבע שלא הונחו בפניו ראיות לכאורה להנחת התשתית הראייתית לרצח: "המדינה למדה על ביצוע הרצח, מעדויות צחי בן-אור שהלך לעולמו. על-פי הצהרת המדינה, אין בכוחן של העדויות לשמש כנגדם, ולכן התמונה המצטיירת מדברי אלמקייס בהקלטות תלויה במידה רבה על בלימה.

 

"על-פי דברי אלמקייס בהקלטות ניתן ללמוד על מעורבות האחים, אבל אלמקייס נמנע מלציין את חלקם הממשי והאם השניים הורו לו לבצע את הרצח. האם הנחו אותו או שמא מדובר ב'הבנות' של אלמקייס הדורשות פרשנות וליבון. בכל מקרה, דברי אלמקייס בהקלטות המצוינות, אין בהם כשלעצמם לשמש עוגן איתן ומוצק להרשעת האחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
עודד פריניאן
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
שרון פריניאן
צילום: אבי כהן
מומלצים