שתף קטע נבחר

פרשת הפאנלים: חזן נחקר באזהרה

יחיאל "לא לקחתי את המוח" חזן נחקר במשך 5 שעות בחשד שניסה לשבש את ההליך המשפטי המתנהל נגדו בפרשת ההצבעות הכפולות

חבר-הכנסת יחיאל חזן מהליכוד התייצב בצהריים (יום ג') במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבת-ים, בחשד שניסה לשבש את משפט ההצבעות הכפולות המתנהל נגדו.

 

חזן נחקר באזהרה במשך חמש שעות. בסיום החקירה אמר: "אני שמח על הבדיקה ומקווה שתהיה מהירה וממצה. העניין הזה לא היה כלום, אין בו כלום ותוצאות הבדיקה יאשרו זאת". 

 

יחיאל חזן, כזכור, נטל ממחסן הכנסת את מערכות ההצבעה הישנות, לשם נכנס מלווה בקצין הכנסת. מצלמות במשכן תיעדו אותו יוצא מן המקום כשבידיו המערכת. בעקבות חשיפת הפרשה בגלי צה"ל, טען תחילה חזן בנוכחות העיתונאים שלא לקח דבר, אך לאחר מכן התרצה - ואף החזיר את הציוד.    

 

בכנסת התחבטו בשאלה, מה לעשות בחבר הכנסת הסורר. ההעדפה שם הייתה לסגור את העניין "בתוך הבית", והיו"ר ראובן ריבלין לא מצא מקום להתערבות משפטית. ובכל זאת - אולי בניסיון להציב רף אחר של טוהר מידות - החליטה המשטרה להתערב מיוזמתה, ופתחה בחקירה בפרשה.  

 

בהליך המשפטי המתנהל נגדו, לאחר שחסינותו הוסרה לבקשתו, טוען חזן כי הצבעתו הכפולה ממאי 2003, בעת אישור התוכנית הכלכלית, נגרמה בשל פגם במערכת ההצבעה, שהוחלפה בינתיים והועברה למחסן. בעקבות ממצאי המצלמות במשכן, התנהלה תחילה חקירה חשאית נגד חזן בכנסת, עד לפיצוץ הפרשה בתקשורת.  

 

בניסיונותיו הנואשים להסביר את מעשיו, יותר מכך - את השינוי המהיר בגרסתו הפומבית, סיפק חזן חומר עשיר לסטיריקנים למיניהם, כאשר אמר, בהתייחסו למערכת ההצבעה: "לקחתי את הפאנלים - לא לקחתי את המוח". 

 

בימים אלה מנהל חזן קמפיין לבחירתו מחדש. וזהו הסטיקר שהפיץ אמש בקרב חברי המרכז - בנוסח אריה דרעי:


 


פורסם לראשונה 13/12/2005 14:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שמח על הבדיקה: חזן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים