שתף קטע נבחר

סקר: כמעט שוויון בין שלום לנתניהו

40.2% ממתפקדי הליכוד תומכים בבנימין נתניהו, 39% רוצים את סילבן שלום - כך עולה מסקר עדכני שפורסם ב"קול ישראל". שר החוץ, שהתארח בפורום גולשי ynet: "נתניהו ריסק את הליכוד, הוא הוריד את הדגל החברתי לחצי התורן. אני התשובה לקיצוניים במפלגה"

ארבעה ימים לפני הפריימריז לראשות הליכוד, המירוץ הופך צמוד. לפי סקר "שווקים פנורמה" של יוסי ודנה, שפורסם היום (ה') ב"קול ישראל", 40.2% ממתפקדי הליכוד תומכים בבנימין נתניהו, לעומת 39% שמעדיפים את סילבן שלום. משה פייגלין זוכה ל-7.1% תמיכה, ואילו ישראל כץ ל-4.6%. 9.1% טרם גיבשו את עמדתם.

 

בקרב מי שמצהיר כבר עתה כי יבוא להצביע, זוכה נתניהו לתוצאה טובה יותר: 45.8% תמיכה, לעומת 33.4% בלבד לשלום. מסיבה זו קורא שר החוץ שוב ושוב למתפקדים לבוא ולהצביע, בניסיון להעלות את אחוזי ההצבעה.  

 


הסקר, שנערך אמש בהשתתפות 407 מתפקדים, בחן גם מה יקרה בסיבוב שני בין נתניהו לשלום - אליו ייגרר הליכוד אם איש מהמתמודדים לא יגרוף 40% ומעלה. ראש הממשלה לשעבר, לפי הסקר, יקבל 56.3% מהמצביעים בסיבוב השני, לעומת 38.4% שיקבל שלום. 

 

שר החוץ, שהתארח הבוקר בפורום גולשי ynet, אמר בתגובה: "הסקר מוכיח שאני עומד לנצח. חברי הליכוד יודעים היום יותר מתמיד מי מסוגל להחזיר את העם לליכוד. מי שיכול לעצור את הסחף לכיוון שרון ופרץ זה רק אני. אלו שעוברים למפלגתו של שרון עוברים כי הם לא מאמינים בדרך הקיצונית בליכוד, ואני מסמל את הדרך המרכזית, ששואפת לשלום עם ביטחון. אלו שעוברים לעמיר פרץ עושים זאת בגלל התוכנית הכלכלית של השנתיים האחרונות. לכן, אם נתניהו יעמוד בראשות הליכוד - יהיה מעבר לפרץ".

 

בלשכתו של נתניהו העדיפו שלא להגיב לממצאי הסקר.

 

"נתניהו ריסק את הליכוד"

 

בפורום גולשי ynet נשאל שלום, האם יישאר בליכוד גם אם יפסיד בפריימריז. "אני נמצא בליכוד משחר נעוריי, ואני נשאר בליכוד ללא שום תנאי. ביום שבו הודעתי על מועמדותי תבעתי גם ממופז וגם מנתניהו להתחייב שהם יישארו בליכוד ובחיים הפוליטיים".

 

צילום וידאו: מיכה דומן

 

שלום מתח ביקורת על נתניהו: "ב-99, כאשר הליכוד בראשות נתניהו התרסק ל-19 מנדטים, הוא פרש לעסקים פרטיים. אני חושב שבוחרי הליכוד זכאים לקבל תשובה ברורה מה יקרה אם נתניהו יפסיד. אמרתי בצורה הברורה ביותר: אני לעולם לא אעזוב את הליכוד, כי הליכוד הוא הבית שלי ואני מאוד בטוח שבחירתי תחזיר לליכוד את אותם מאות אלפים שהיום נמצאים בהתלבטות קשה".

 

גולש הקשה, למי קרוב יותר השר מבחינה כלכלית - לנתניהו או לפרץ. "נתניהו אימץ מזה שנים את תיאוריית ארתור פינקלשטיין, לפיה אם חוזרים על שקר מסויים ללא הפסקה, הוא הופך להיות אמת כביכול. אין דבר שיותר רחוק מהמציאות מאותן אמירות חסרות בסיס", השיב שלום.

 

"אני הייתי שר האוצר בתקופה של מלחמה, שבה היו פיגועים רבים ו-140 ישראלים הרוגים בחודש, עד למבצע 'חומת מגן'. למרות זאת, הצלחתי לשמור על היציבות הכלכלית, לשמור על הדירוג הגבוה של ישראל בסוכנויות הדירוג הבינלאומיות ולפתח את המשק הישראלי על-ידי בניית תשתיות חדשות בכל אזורי הארץ", המשיך שלום. הוא תקף את תקופת כהונתו של נתניהו באוצר ואמר: "בתקופה הזאת של השנתיים האחרונות, הדגל החברתי ירד לחצי התורן".

 

אבי, אחד הגולשים, שאל את שר החוץ האם הוא תומך בסילוקו של משה פייגלין מהמירוץ והמתנועה. "אין ספק שהקיצוניים מרחיקים את בוחרי הליכוד", השיב. "כל מי שחרד מהשתלטות הקיצוניים על הליכוד, צריך לבוא בשבוע הבא ולהצביע, כדי שהליכוד יחזור להיות מפלגה דומיננטית, מפלגה של העם, שיש לה תומכים רבים".

 

גולש אחר, ארנון שמו, תהה האם הליכוד יתאחד עם קדימה לאחר הבחירות. שלום השיב בעקיפין: "מפלגת קדימה היא מפלגה שיש בה גורמי שמאל, כמו פרס, רמון ודליה איציק, שהיו שותפים לתוכנית ברק, למסירת 97 אחוז מהשטחים ולחלוקת ירושלים. מיד אחרי הבחירות ננהל את הקמפיין מול קדימה כדי להפוך את הליכוד למפלגה המרכזית בישראל".  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
מצמצם: שלום מתארח ב-ynet
צילום: גבי מנשה
צילום: איי אף פי
עדיין בסיבוב ראשון: נתניהו
צילום: איי אף פי
מומלצים