שתף קטע נבחר

כץ: בחזרה לדרך בגין

הובלתי קו ברור נגד ההתנתקות, קידמתי את החקלאות ואת חוקי הנגב והגליל, הסכמתי עם כיוון המדיניות הכלכלית של נתניהו - אך לא עם המינון

ההחלטה להתמודד על ראשות הליכוד התקבלה אצלי מתוך דאגה עמוקה לעתיד מדינת ישראל בכלל ולעתיד הליכוד בפרט. כידוע לכולנו, זה לא מכבר סיים ראש הממשלה את מה שהוא כינה "מבצע ההתנתקות". בד בבד, בימים אלו אנו שומעים אותו מצהיר בפנינו כי לא תהיה עוד התנתקות חד-צדדית. כולנו זוכרים כי חודשיים לפני ההכרזה על ההתנתקות מעזה הכריז שרון את אותן ההצהרות בדיוק, ובדיעבד - הצהרות אלו לא עמדו במבחן המציאות.

 

יתר על כן, עוד בטרם הסתיים הפינוי מגוש קטיף הכריזה מזכירת המדינה האמריקנית ש"עם כל הסימפטיה לישראלים, תוכנית ההתנתקות מעזה היא רק הצעד הראשון". הכרזתה של קונדוליזה רייס מוכיחה כי אין להאמין להצהרה העכשווית של שרון כי לא תהיה התנתקות נוספת. לצערי, הפינוי החד-צדדי של ההתיישבות בעזה וצפון השומרון יצר תקדים חמור ומסוכן, אשר מעמיד בסכנה את הלגיטימיות של ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון, בקעת הירדן, רמת הגולן ושכונות ירושלים המזרחית, ועלול להוביל לפינוי נוסף של מאות אלפי יהודים, תוך סבל רב וללא כל תמורה.

 

לא הסתפקתי בלהביע מחאה ולהצביע לאורך כל הדרך בממשלה נגד ההתנתקות. במקביל, אני פועל כדי למנוע בעתיד מצב, בו מנהיג הליכוד משנה את מדיניות התנועה, בניגוד לעמדתה ורצונה. דברים אלה ואחרים הובילו אותי להחלטה המתבקשת להתמודד על ראשות הליכוד ולהילחם על דרכו האמיתית.

 

לכל אורך הדרך, מהקמתו ועד היום, היה הליכוד מפלגה ימנית מרכזית, שהובילה את המחנה הלאומי. הדרך שאותה אני מוביל היא דרכו של מנחם בגין, אשר חתם את הסכם השלום עם מצרים - הסכם איתן שעומד בעינו כבר מעל 26 שנים. כמתמודד על ראשות הליכוד, בכוונתי לקדם את התהליך המדיני ולפעול במרץ לקידום השלום. באמתחתי נמצאים הישגים רבים בתחומים רבים אותם קידמתי במהלך הקריירה שלי, כמו חקיקת חוקי הנגב והגליל, קידום החקלאות, קידום מעמד החקלאים והגדלה משמעותית של התוצרת החקלאית של ישראל. כשם שלחמתי למען אוכלוסיות אלו, כך אמשיך וארתום את כל מרצי ויכולותיי למען השגת שלום וביטחון לתושבי ישראל.

 

אך לא רק הביטחון בראש מעיניי; הנושא הכלכלי-חברתי מעסיק אותי רבות בימים אלה. לפני מספר שנים מועטות עמדה

 מדינת ישראל בפתחו של משבר כלכלי כבד, שאיים לרסק את הכלכלה הישראלית. ארגונים כלכליים בעולם איימו בצעדים דרסטיים כמו הורדת דירוג האשראי של ישראל ועוד. צעדים אלו היו מגבילים מאוד את הפעילות הכלכלית של ישראל בעולם ומצמצמים באופן ניכר את יכולת המשק הישראלי לצאת מן המיתון העמוק. במצב זה נדרשו צעדים כלכליים משמעותיים ומקצועיים על מנת לחלץ את ישראל מן המשבר הכבד אליו נקלעה.

 

למדתי את הנושא לעומקו ותמכתי בכיוון אך לא במינון, כלומר: הסכמתי עם הכיוון של המדיניות הכלכלית שהנהיג שר האוצר לשעבר נתניהו, אם כי אמרתי לאורך כל הדרך כי המינון היה מוגזם. אני סבור כי גם כאשר צריך לתקן את הכלכלה ולנקוט בצעדים דרסטיים של קיצוץ בתקציב, צריך להיות קשובים לרחשי הלב והמצוקות בעם. לצערי, המינון אכן היה מוגזם וחלק מן החוקים שהובלתי בעבר לשיפור מעמד התושבים בפריפריה שבנגב ובגליל בוטלו. כאשר אבחר לראשות הליכוד יהיה נושא זה - של חידוש חוקי הנגב והגליל והטיפול באוכלוסיות החלשות בישראל - אחד הנושאים להם אתן דגש מיוחד בפעילותי, עד לשיפור המצב.

 

כולי תקווה כי ביחד נצליח לשנות, להשפיע ולקדם את מדינת ישראל בשלום, בביטחון ובשלווה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים