שתף קטע נבחר

בגלל קליע בתיק: מטייל ישראלי נעצר בהודו

מדריך הטיולים גילי חסקין ביקש לחצות את את הגבול מהודו לסרי-לנקה יחד עם קבוצה שהדריך, בתוכה גם הוריו. בחיפוש שנערך בכליו נתגלה קליע והוא נעצר למול עיניהם של הוריו ההמומים. משרד החוץ עוקב אחר המקרה. דודו סיפר ל-ynet: "מעולם לא היה לגילי אפילו אקדח. אני מניח שמישהו רצה לסבך אותו"

גילי חסקין, מדריך טיולים ישראלי בן 47, נעצר אתמול (יום ו') בדרום הודו בשעה שהיה בדרכו לסרי לנקה עם קבוצת מטיילים מישראל. חסקין נעצר לאחר שבתרמילו נמצא קליע רובה והיום אמור להיערך דיון מקדמי בעניינו, אך נראה שבשל סוף השבוע יישאר במעצר עד יום שני.

 

"גילי הוא מדריך טיולים מנוסה מזה שלושים שנה ולא ייתכן שהסתובב עם כדור של רובה בתרמיל. הוא מטייל בכל העולם ואיננו עושה מילואים מזה עשרים שנה", סיפר ל-ynet דודו של חסקין, אבינועם טלבי.

 

חסקין נעצר בשעה שהוביל קבוצה בת כשלושים מטיילים, בהם הוריו. הוא ביקש לחצות את הגבול ולהמשיך לסרי לנקה אלא שאז נערך בחפציו החיפוש שבו אותר הקליע. הוריו ההמומים נותרו אובדי עצות נוכח המעצר אך כדי שלא לקלקל את הטיול עבור יתר חברי הקבוצה המשיך אביו להדריך את המטיילים במקומו. גם האם התלוותה אליהם. "המצב מדאיג מאוד. אמנם שמענו שהפחיתו את העבירה שלו מעביר של טרור לעבירה של החזקה לא חוקית של נשק, אולם זאת נחמת עניים. מעולם לא היה לו אפילו אקדח. אני מניח שמישהו רצה לסבך אותו", הוסיף טלבי.

 

אחת מחברות קבוצת המטיילים אמרה ל-ynet שנשלח מדריך מחליף מהארץ והקבוצה המשיכה בדרכה.

 

במשרד החוץ עוקבים מקרוב אחר עניינו של חסקין וכבר נמצא לו עורך דין מקומי שייצג אותו בדיון. במקביל, עוסקות בנושא נציגויות ישראל בבומביי ובניו דלהי, והמשרד אף פועל מול שגרירות הודו בישראל.

 

"למשרד אסור להתערב בהליך המשפטי של מדינה ריבונית", מסביר דובר משרד החוץ, מארק רגב. "היום ייערך דיון מקדמי בעניינו כדי לקבוע האם הוא ישוחרר בערבות. המשרד איננו מצדיק עבירה על החוק אך מנסה להבהיר כי בישראל קורה לעיתים שמדריכי טיולים מסתובבים חמושים, בניגוד להודו. על כל פנים, כל אזרח ישראלי חייב להקפיד לשמור על החוק המקומי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבינועם טלבי
גילי חסקין, עצור בהודו
צילום: אבינועם טלבי
צילום: רויטרס
נעצר במעבר הגבול (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים