שתף קטע נבחר

שלום: הנהגה אזרחית חברתית

ב-99' הליכוד התרסק, היו"ר נטש ועמדנו מול שוקת שבורה. אני הייתי שם כדי לשקם. יש בי הכוח, האמונה וערכי המסורת והחינוך להחזיר שוב את הליכוד לגודלו הטבעי, ואת הדגל החברתי - לראש התורן

אנו עומדים בפני שעת הכרעה. שעה גורלית לתנועה מפוארת - הליכוד. כ-129,000 מתפקדי התנועה ברחבי הארץ יכריעו את עתידה. הם יבחרו לא רק מנהיג, הם יבחרו דרך. הם יקבעו את דמות הליכוד. האם תהיה זו תנועה מרכזית הסוחפת אחריה המונים, או שמא תהיה זו מפלגה המובלת על-ידי קיצונים ונדחקת לשולי המפה הפוליטית? אני מאמין כי רק הדרך הראשונה היא האפשרית. דרך מרכזית, שפויה, דרך של שלום וביטחון, דרך של פשרות תוך שמירה על עקרון ההדדיות. דרך המעודדת כלכלה חופשית, אך לא נוטשת מאחור את החלשים והנזקקים.

 

בשנתיים האחרונות ירד הדגל החברתי לחצי התורן. בכוונתי לשוב ולהניף אותו כמשימה ראשונה במעלה. צמיחה כלכלית, המותירה מאחור את החלשים, היא תופעה פגומה בעיניי ויש לה מחירים חברתיים שאסור להשלים עימם. אני מאמין כי רק על-ידי חינוך ניתן לצמצם פערים חברתיים. אני עצמי יכול לשמש הוכחה לכך. שנים של לימודים, במהלכם רכשתי ארבעה תארים אקדמאים, הובילו אותי מבאר-שבע אל צמרת מדינת ישראל. ללא חינוך, לא הייתי יכול להגיע לאן שהגעתי. אני מאמין שאת הדרך הזו - לעצמאות ולביטחון אישי, שמביא ליציבות חברתית ולצמיחה - יכולים רבים לעשות, אם רק נעניק להם את ההזדמנות. אני מאמין בשוויון הזדמנויות ואעשה כל שיידרש כדי להבטיחו. כיו"ר הליכוד, אפעל לפתיחת שערי האוניברסיטאות לכל דורש ללא תשלום. זו הדרך היחידה לפרוץ את מעגל העוני. לביטחון האישי משקל חשוב גם בחוסן הלאומי. הגיעה העת להחליף את הדיסקט בהנהגת המדינה מחשיבה צבאית לחשיבה אזרחית, מהנהגה צבאית להנהגה אזרחית. ההזדמנות הזו ניצבת לפנינו. אל לנו להחמיץ אותה.

 

חברי תנועת הליכוד חייבים לשאול את עצמם, מי יכול להוביל דרך זו? מי מסוגל להחזיר את הליכוד אל העם ואת העם אל הליכוד? האם את הדרך מסוגלים להוביל אלו הנתפסים בעיני הציבור כקיצוניים, או אלו הנתפסים כמתונים ומרכזיים? אני מאמין כי רק אני יכול לעשות זאת. רק אני יכול להחזיר הביתה את מצביעי הליכוד אשר שוקלים להצביע עבור תנועתו של שרון. רק אני יכול להחזיר הביתה את אלו השוקלים להצביע עבור מפלגת העבודה בראשות פרץ. המנהיגות שלי היא המנהיגות הנחוצה לליכוד בעת הזו. יש בי הכוח, יש בי האמונה וערכי המסורת והחינוך כדי לעשות את הדרוש.

 

רבים רואים בשעה זו שעת משבר עבור תנועת הליכוד. גם לי ברור שזוהי אינה שעה קלה, אל לנו לטאטא זאת מתחת לשטיח. אולם אני משוכנע כי מעז ייצא מתוק. אני רואה אפשרות לבנות ליכוד מתחדש, רענן יותר וגדול יותר. אני משוכנע כי ניתן לעשות זאת כבר בבחירות הקרובות. על מנת שחזון זה יתגשם, מתפקדי הליכוד חייבים לבחור מנהיג המהווה אלטרנטיבה חדשה ורעננה. אני האלטרנטיבה. אני מאמין כי בכוחי להנהיג את הליכוד בדרך האמיתית שתחזיר אותו למקומו הטבעי בהנהגת המדינה. ליכוד חזק, מאוחד, פרגמטי וגדול בראשותי - זהו צו השעה. לכך מצפים רבים מבין חברינו, שישובו ויזדהו עם הליכוד בגאווה אם אני אעמוד בראשו.

 

כבר חווינו בעבר תקופות קשות. בבחירות שנערכו ב-1999 תנועת הליכוד התרסקה. זכינו ב-19 מנדטים בלבד, יושב ראש התנועה נטש את הספינה והיה נדמה כאילו אנו עומדים בפני שוקת שבורה. אני הייתי שם כדי לשקם. חרשתי את הארץ והפכתי תנועה שבורה לתנועה מנצחת. יש לי היכולת לעשות זאת גם היום. הנסיון הפרלמנטרי שלי עשיר ומגוון, כך גם זה המדיני. אני נחוש להפעיל את כל נסיוני למען המדינה.

 

הליכוד הוא הבית שלי. מעולם לא נטשתי את הבית. לא לטובת עיסוקיי הפרטיים וודאי שלא לטובת מפלגות אחרות. אני חלק מהליכוד והליכוד הוא חלק ממני, ללא כל תנאי ובלי כל קשר למצב. אני מתחייב להישאר בליכוד, בעיניי אין כל אפשרות אחרת. אני מכהן כחבר כנסת מאז 1992. הייתי שר המדע, סגן שר הביטחון, שר האוצר, שר החוץ וסגן ראש הממשלה. יש לי הידע, הניסיון והיכולת להוביל את המפלגה. ניצחון שלי יהיה ניצחון לליכוד. ניצחון של יהיה ניצחון למדינת ישראל בעזרת ה'. 

 

בואו בהמוניכם להצביע ביום שני הקרוב. ביחד נוכיח כי תנועת הליכוד היא עדיין התנועה הגדולה והחשובה ביותר במדינת ישראל. ביחד נבנה מחדש את המפלגה ונוביל אותה אל עבר הניצחון בבחירות הקרובות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
סילבן שלום
צילום: דן בלילטי
מומלצים