שתף קטע נבחר

24 שעות לפני: נתניהו ושלום מסירים כפפות

שני המתמודדים המובילים בקרב על ראשות הליכוד מסירים כפפות יממה לפני הפריימריז. נתניהו: "אני אביא ליכוד גדול, לעומת ליכוד קטן שיהיה שלוחה של קדימה". המשפט עורר זעם במטה סילבן שלום, ואנשיו הגיבו: "ביבי מ-פ-ח-ד. הוא מבין שכבר הפסיד את הבחירות"

יממה לפני הבחירות לראשות הליכוד, שני המועמדים המובילים, בנימין נתניהו וסילבן שלום, מסירים את הכפפות. השניים ערכו אמש (שבת) כנסים מסכמים בתל-אביב, בהשתתפות מאות רבות של פעילים ותומכים. נתניהו תקף את שלום ואמר שאם זה ייבחר, הוא יהפוך את הליכוד ל"קדימה ב'". ואילו אנשי שר החוץ אומרים ש"ביבי מ-פ-ח-ד ומבין שהפסיד".  

 

נתניהו אמר בכינוס שלו "אני אביא ליכוד גדול, לעומת ליכוד קטן שיהיה שלוחה של קדימה ולא יוכל להילחם בחלוקת ירושלים". נתניהו אמר בשיחה עם כתבים כי "מחר מתפקדי הליכוד יצטרכו להחליט החלטה מאוד חשובה - האם הם רוצים ליכוד גדול, שישמור על ירושלים ויתנגד לקדימה, או ליכוד קטן, חלש שיהיה בעצם שלוחה של קדימה, ולא יוכל להתנגד לחלוקת ירושלים או להסגת הגבול לפאתי כפר סבא וחדרה. אני חושב שמצביעי הליכוד יודעים שאני אתן מנהיגות חזקה, כשם שבלמתי את הטרור והרס הלכלכה. אעמוד איתן על עקרונות הליכוד".

 

הדברים הקפיצו את אנשי סילבן שלום, ומקורביו מיהרו להגיב. "ביבי מ-פ-ח-ד", אמרו אנשיו של שלום. "24 שעות לפני ההכרעה, ביבי מבין שהוא כבר הפסיד את הבחירות. הוא מ-פ-ח-ד, הוא בפאניקה והיסטריה. למרות שהוא ואנשיו הצהירו שליכודניק לא תוקף ליכודניק, הם שבים ומשמיצים את סילבן שלום. הוא מבין היטב שהוא עומד להפסיד, ולכן הוא מפחד".

  

גם נתניהו וגם שלום ניסו להציג, לצד הפעילים הבולטים, את תומכיהם בליכוד. כך נתניהו, שהביא לכנס כ-600 תומכים, בהם דב שילנסקי, יולי אדלשטיין, מיכי רצון, עוזי לנדאו, איוב קרא, יובל שטייניץ, רובי ריבלין ואלי מויאל. מנגד, הודיע באולמי רסיטל בתל-אביב האלוף במיל' יום טוב סמיה כי הוא תומך בשר החוץ.

 

הסדרי הצבעה מיוחדים למפוני גוש קטיף

 

המתח בליכוד מגיע לשיא, כאשר התוצאות בסקרים אינן חד-משמעיות. חלק מהם מראים כי שלום מצמצם את הפער מול נתניהו, ואילו סקרים אחרים מציגים תמונה בה נתניהו עדיין מוביל בפער יחסית גדול על יריבו. הקרב הגדול הוא על אחוזי ההצבעה. שלום מאמין שיוכל לנצח אם יצליח להביא אל הקלפיות את תומכיו.  

 

בסביבתו של נתניהו מפנים אצבע מאשימה לכוונו של עמרי שרון, שבוחש לדברי מקורבי נתניהו בצורה בוטה בכל הליך הבחירות. "מטות הבחירות של סילבן מלאים באנשיו של עמרי שמעודד אותם לעבוד למען סילבן", אומרים במטה נתניהו.

 

דובר הליכוד, רונן משה, מסר כמה פרטים טכניים לקראת יום הבחירות. בליכוד 128,347 בעלי זכות בחירה, מכ-254 סניפים ברחבי הארץ. המצביעים יוכלו לממש את זכותם ב-167 אתרי הצבעה, בקלפיות שיהיו פתוחות מ-10 בבוקר עד 22:00 בלילה. מפוני גוש קטיף יצביעו בקלפי בניצן וב-19 אתרים נוספים. 170 עורכי דין יפקחו על הליך ההצבעה, וכן 1391 סדרנים ו-682 מאבטחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בינתיים מוביל. נתניהו
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי אלגרט
סילבן שלום
צילום: אלי אלגרט
מומלצים