שתף קטע נבחר

אנשי השנה של ה"טיים": ביל גייטס ובונו

המגזין האמריקני היוקרתי "טיים" בחר להעניק לבני הזוג ביל ומלינדה גייטס ולסולן U2 בונו את תואר "אנשי השנה" על תרומתם להעלאת המודעות לעניים ולנפגעי האסונות. "אסונות טבע הם דברים איומים, אבל מה שמגדיר אותנו זה לא מה שקורה לנו, אלא כיצד אנחנו מגיבים לזה", הסביר העורך. ב-ynet ההצבעה עוד נמשכת

עשו את השנה: בני הזוג העשירים בעולם, ביל ומלינדה גייטס, יחד עם סולן להקת U2 בונו, זכו בתואר "איש השנה" של מגזין ה"טיים" האמריקני. כך הודיעו היום (א') עורכי המגזין הנחשב.

 

ואתם, כבר בחרתם את איש השנה של ynet ? 

 

עורכי ה"טיים" הסבירו שבחרו בבני הזוג גייטס ובבונו כי הם "היו ממולחים בכל הנוגע לעשיית טוב, רישתו מחדש את הפוליטיקה וארגנו מחדש את הצדק. הם הפכו את החמלה לחכמה יותר ואת התקווה לאסטרטגיה. הם העזו, וגרמו לכולנו לללכת בעקבותיהם".

 

העורך האחראי, ג'יימס קלי, אמר כי השלושה נבחרו מכיוון שהיו היעילים ביותר בכל הנוגע למציאת דרכים חדשות למלחמה במלריה באפריקה, באיידס וברעב הנורא, המוביל למותם של שמונה מיליון בני אדם מדי שנה.

 

העורכים אף העניקו לנשיאים לשעבר ג'ורג' בוש האב וביל קלינטון את תואר "שותפי השנה". זאת, בעבור מאמציהם ההומאניטרים למען נפגעי הצונמי באסיה וההוריקן קתרינה בארצות הברית, ובשל החברות הבלתי-צפויה שהתפתחה ביניהם בעקבות פעילותם המשותפת.

 

"אסונות טבע הם דברים איומים, אבל מה שמגדיר אותנו זה לא מה שקורה לנו, אלא כיצד אנחנו מגיבים לזה", אמר קלי. כאשר מסתכלים על מספרי האנשים שמתים בגלל המחלות והעוני בהם בני משפחת גייטס ובונו נלחמים, מדובר במספרים גדולים בהרבה משל אלה המתים בשל אסונות הטבע והמלחמות".

 

הרוֹקר והחנוּן

 

"תפקידו של הרוקר הוא להיות מחוספס ולמשוך את תשומת לבנו. תפקידו של המהנדס הוא לגרום לדברים לעבוד", הסביר ה"טיים" את הברית המשונה שהתפתחה בין בונו לבין בני הסוג גייטס כאשר נפגשו לארוחת ערב גורלית בשנת 2002.

 

"קרן גייטס" מממנת מאות פרוייקטים מסביב לעולם ומתמקדת בעיקר בנושאי בריאות הציבור, החל מחיסון ילדים ופיתוח תרופות חדשות וכלה בתוכניות חינוכיות ומלגות בארצות הברית ובעולם.

 

בונו, יחד עם המוזיקאי בוב גלדוף, מינף קמפיין ענק למען הרעבים באפריקה, בו קרא למחיקת חובות המדינות העניות בעולם. השניים גם יזמו את מופע הצדקה הגלובלי "לייב 8", שהגביר את המודעות לעוני באפריקה. בתגובה ללחץ הציבורי, המדינות המתועשות הסכימו להכפיל את הסיוע למדינות העניות עד 2010 ולמחוק את מרבית החובות.

 

בשנה שעברה בחרו עורכי המגזין את הנשיא המכהן, ג'ורג' בוש. לפני שנתיים היתה זו "דמות החייל האמריקני" שעיטרה את שער המגזין. "ככה עושים היסטוריה", סיכם קלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ביל ומלינדה גייטס
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
בונו
צילום: איי פי
בחרו. "טיים"
מומלצים