שתף קטע נבחר

המשטרה פשטה על אתרים המפרסמים הימורים

היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה החלה לפעול נגד אתרים המפרסמים הימורים; פשטה על משרדי אתר "וואלה"

היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה החלה לפעול נגד אתרים המפרסמים הימורים באינטרנט. זאת, בעקבות הנחית היועץ המשפט לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, נגד פירסומי הימורים בכלל ובאינטרנט בפרט.

 

חוקרי היחידה ערכו חיפושים וחקירות במשרדי אתר "וואלה" שפירסם, בחשד

 לטענת המשטרה, מספר אתרי הימורים, וגם באתר "ספורט-ליין", בגין אותן עבירות לכאורה. החוקרים אספו ראיות לביצוע עבירות פרסום הימורים בבאנרים שפורסמו באתרי האינטרנט. כמו כן, נחקרו חשודים ועדים בחשד לפרסומי ההימורים באותם אתרים.

 

על פי המשטרה, אתר "וואלה" פירסם מספר אתרי הימורים, בהם "קזינו הדילר", "סטן ג'יימס", ואתר "המלך שלמה". באתר "ספורט ליין" פורסם אתר ההימורים "סטן ג'יימס", על פי המשטרה.

 

מ"וואלה" נמסר בתגובה, כי אין לה קשר עסקי, טכנולוגי או אחר לאתרי הימורים לא חוקיים והסוגיה היחידה הנבחנת על ידי החוקרים היא עניין פרסומם לכאורה של אתרים כאלה באתר. על פי החברה, היא תשתף פעולה בחקירה.

 

רקע

 

בחודש אוקטובר, 2005, הצהירו המשטרה והפרקליטות על כוונתן לפעול בעניין. בשלב ראשון, יש כוונה לפעול נגד המפרסמים אתרי הימורים וחברות אשראי המאפשרות את התשלום.

 

בעקבות פניות שונות שהתקבלו בפרקליטות בנוגע לתופעת ההימורים הבלתי חוקיים ברשת האינטרנט הכינה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, באמצעות עו"ד מאור אבן-חן, חוות דעת מפורטת בנוגע להיקף התופעה והדרכים להתמודד עמה.

 

אתרי ההימורים לא חששו עד כה

  

אתרי ההימורים פועלים בישראל ואף מפרסמים בעיתונות ובשלטי חוצות. כלי התקשורת אף מסקרים בהרחבה את יחסי ההימורים השונים באתרים הגדולים, המיוצגים בישראל באמצעות חברות יחסי ציבור ופרסום.

  

לטענת חברות ההימורים, הן מנצלות פירצה בחוק הישראלי. לשיטתן, על אף שחוק

העונשין אוסר לערוך הימורים ולהשתתף בהם בשטח ישראל, עסקי הימורים שפועלים מחוץ לגבולות המדינה עדיין יכולים להציע את מרכולתם לישראלים.

  

עמדת משרד המשפטים, שנמסרה ל-ynet בעבר, היא כי "הימורים באינטרנט הם משחקים אסורים כהגדרתם בסעיף 224 לחוק העונשין, ועל-פי החוק ארגון ועריכת משחקים אלה, פרסומם והשתתפות בהם מהוות עבירות פליליות, בהתקיים התנאים הקבועים בחוק. משרד המשפטים סבור כי המצב המשפטי הקיים מאפשר אכיפת החוק בנושא הימורים גם לגבי הימורים באינטרנט, ואכיפה זו מסורה למשטרת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתרי הימורים. המשטרה החלה לפעול
מומלצים