שתף קטע נבחר

מרקל באיגרת לשרון: אבוא לבקר בישראל

קנצלרית גרמניה שלחה לראש הממשלה איגרת ברכה בה ייחלה להחלמתו המהירה והצהירה על כוונתה לבקר בארץ. הביקור צפוי להיערך בסוף חודש ינואר הקרוב

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, צפויה להגיע לביקור רשמי ראשון ישראל. כך נודע מאיגרת ברכה ששלחה לראש הממשלה, אריאל שרון, עם שחרורו מבית החולים. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הביקור צפוי להיערך בסוף חודש ינואר הקרוב. 

 

"אדוני ראש הממשלה, הידיעה על אשפוזך הדאיגה אותי", כתבה מרקל באגרתה לשרון. "ברצוני לאחל לך כל-טוב והחלמה מהירה. אני מאוד מקווה שתשוב במהרה לנהל את ענייני הממשלה בכל היקפם". 

 

מרקל הודתה לשרון על ההזמנה שהעביר לה לבקר בישראל, דרך ממלא מקומו אהוד אולמרט. "ברצוני להיענות להזמנה זאת בהקדם, כדי לתת לידידות המיוחדת בין מדינותינו את ביטוייה הראוי" כתבה הקנצלרית באיגרת. בישראל נערכים לתאם את ביקורה של אנגלה מרקל כבר לקראת סוף ינואר 2006, עוד לפני הבחירות. 

 

איגרתה של מרקל היא אחת מעשרות רבות של איגרות ושיחות ברכה שהגיעו ללשכת ראש הממשלה ב-40 השעות האחרונות, מאז אושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בין המתקשרים, לשכת הנשיא ג'ורג' בוש ומזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס, ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר, נשיא מצרים חוסני מובארק, יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ואחרים.

 

לאחר שינוח בשעות הקרובות במעונו בירושלים, מתכוון אריאל שרון להחזיר טלפונים לכל ראשי המדינות ושועי העולם שהתעניינו בשלומו. 

 

אל בית החולים הגיעו גם עשרות זרי פרחים שנשלחו עם ברכות החלמה מאזרחי ישראל. חלק מהזרים הועברו למעונו של ראש הממשלה בשכונת רחביה בירושלים וחלק יועברו אל לשכתו. כמו-כן, נתקבלו אלפי פקסים ופרטי דואר אלקטרוני מאזרחי המדינה ואחרים. ייתכן שכבר בימים הקרובים יבקש שרון להודות לכל אלפי מברכיו באמצעות פנייה דרך אמצעי התקשורת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים