שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עודד פלדמן - יו"ר הוועד המנהל של תיאטרון הקיבוץ

  פלדמן, שכיהן בעבר כמנכ"ל הקאמרי ומנהל אגף התרבות בעירית ירושלים, יסייע בגיוס כספים והרחבת פעילות התיאטרון

  המפיק עודד פלדמן יכהן כיו"ר הוועד המנהל של תיאטרון הקיבוץ, הפועל תחת התנועה הקיבוצית.

   

  פלדמן, שניהל בעבר את תיאטרון הקאמרי של ת"א ואת אגף התרבות בעיריית ירושלים, נענה לפנייתו של מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, ויחליף את קודמו בתפקיד, נתן טל. במסגרת התפקיד אליו ייכנס בינואר, יסייע פלדמן בגיוס תקציבים להרחבת פעילות התיאטרון המקיים הופעות בעיקר בפריפריה.

   

  "אני רואה בהסכמתו של עודד פלדמן צעד חשוב לקידום התיאטרון", אומר שור, "אני משוכנע שכישוריו ויכולתו יתרמו רבות לתיאטרון הקיבוץ בכלל ולתרבות בפריפריה בפרט". פלדמן היה שותף והפיק בעצמו מספר מופעים בשנים האחרונות ובהם הצגות היחיד של השחקן עודד שחר "עד אפס מקום" וסשה דמידוב "פולסא ונורא" ובהפקה המוזיקלית ההודית "בהרטי". לצד תפקידו החדש, אותו יעשה בהתנדבות, ימשיך להפיק הפקות עצמאיות בתחום התרבות.

   

  תיאטרון הקיבוץ במתכונתו החדשה פועל משנת 1930, אז פעל אך ורק במסגרת הקיבוץ, אך מזה 30 שנה הוא מוכר כתיאטרון רפרטוארי ופועל בכל הארץ. בשנה האחרונה התמקד התיאטרון בעיקר בהפקות לילדים ולבני נוער והציג 14 הפקות ובהן "תרנגול כפרות" על פי ספרו של אלי עמיר, "תמונה משפחתית", "עצמאות", "סיפור העכברים" ו"פרויקט לארמי" שעלה בבכורה בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין ואומץ על ידי תיאטרון הקיבוץ.

   

  בהפקות התיאטרון משחקים כ-80 שחקנים שמיעוטם חברי קיבוץ. את התיאטרון מנהלת אמנותית רבקה נוסן. ברשימת הבמאים המביימים בתיאטרון גורן אגמון, רפי ניב, אלי דור חיים, ניר ארז, מתי סרי. לאחרונה חזר לשחק בתיאטרון הקיבוץ גם השחקן הוותיק הוגו ירדן. התיאטרון מופיע בעיקר בבתי ספר ובמסגרת סל תרבות שמהווה כ-60% פעילות התיאטרון. במהלך השנה החולפת קיים התיאטרון כ-430 מופעים בכל רחבי הארץ.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים