שתף קטע נבחר

ניסיון חיסול: טיל לאו נורה בלב נתניה

אזרחים מודאגים שמעו אמש קול פיצוץ עז בשכונת רמת פולג בנתניה והבינו מייד: מדובר ככל הנראה בניסיון חיסול של השכן אסי אבוטבול, המהווה יעד מודיעיני בכיר של המשטרה. השוטרים שהוזעקו למקום גילו כי טיל לאו שנורה ברחוב "פיספס" את אבוטבול, שהיה במקום. איש לא נפגע. אבוטבול זומן לתחנת המשטרה כדי למסור עדות. שלושה ממאבטחיו עוכבו לחקירה. פרקליטו: "אסי מתייחס לאירוע בחומרה רבה והוא יידע להתמודד עם האירוע החמור"

מלחמת העבריינים בנתניה מטפסת מדרגה: טיל לאו נורה אמש (יום ה') בשכונת רמת פולג בנתניה, כחלק ממלחמות העבריינים בעיר. ברחוב שבו נורה הטיל מתגורר אסי אבוטבול, אחד מיעדי המשטרה הבכירים ובנו של פליקס אבוטבול שנרצח בפראג. לא דווח על נפגעים מן הירי. אבוטבול עצמו נלקח לתחנת המשטרה כדי למסור עדות.

 

צילום וידאו: שי קמריני, סטודיו cutaway

 

הטיל נורה ברחוב הלילך והשמיע קול נפץ עז בכל רחבי העיר. אזרחים מודאגים רבים דיווחו ל-ynet על הפיצוץ. עד מהרה הגיעו למקום כוחות משטרה גדולים וחבלן משטרתי. הכוחות ביצעו סריקות.

 

מבדיקה ראשונה עולה כי הטיל שנורה התפוצץ על הכביש, רק מטרים ספורים מהבניין בו מתגורר אבוטבול. במשטרה בדקו וגילו כי אבוטובול היה ברחוב באותה שעה, אולם לא נפגע. המשטרה עיכבה לחקירה שלושה אנשים, ככל הנראה מאבטחיו של אבוטבול, אשר נוהג באופן קבוע להקיף עצמו בשמירה כדי לסכל ניסיונות התנקשות בחייו.

 

מתברר כי חייו של אבוטבול ניצלו בנס כיוון שהטיל נורה בדיוק בשעה שהגיע עם רכבו לפתח הבניין בו הוא מתגורר. הטיל התפוצץ בסמוך לרכב. מייד לאחר הפיצוץ עלה אבוטבול לביתו ואילו נהגו נסע במהירות מהמקום.  

 

מפקד משטרת מרחב שרון, תת ניצב מנשה ארביב, סיפר כי במשטרה יודעים על קיומם של סכסוכים בין אבוטבול לעבריינים אחרים בארץ והוסיף כי החקירה תועבר ליחב"ל. "לשמחתנו, מזג האוויר היה סגרירי ולא היו עוברי אורח וילדים ברחוב ולא נפגעו אזרחים חפים מפשע. מדובר בחציית קווים אדומים. לא ייתכן שמאבקים בין עבריינים יעשו ברחוב תוך סיכון חד משמעי של אזרחים חפים מפשע".

 

"אסי יידע להתמודד עם האירוע החמור"

 

דיירי הרחוב המפוחדים הביעו בעקבות הירי זעם על המצב שבו אבוטבול מתגורר בקרבתם ומעורר סכנה. "היינו בבית ופתאום שמענו שני פיצוצים", סיפר אחד השכנים. "הפיצוץ השני היה חזק יותר מהראשון. חלונות הבית רעדו והקירות גם הם. נבהלנו מאד. בתחילה היה ברור לנו כי מדובר בפצצה ולא באיזה בום על קולי של מטוס. אחת הסיבות שהיה ברור לנו שזו פצצה, זה בגלל מי שגר לידינו. הסקנו מסקנה במהירות. כל השכונה הבינה שלא מדובר בפיגוע, אלא בניסיון לפגוע באסי".

 

השכנים סיפרו כי רק במקרה לא גבה הטיל הפעם קורבנות חפים מפשע והביעו מרמור רב. "היית מוכרת כבר אתמול ועוברת מפה", סיפרה שכנה אחרת. "אבל השכונה הזו מדהימה, גן עדן לילדים ואין אזור בארץ שבו לא גרים אנשים כאלה. לאן נלך?"

 

אבוטבול סיפר לפרקליטו, עורך הדין אבי חימי, כי חזר לביתו עם המאבטחים וכשנכנס לבניין שמע פיצוץ אדיר. המשטרה, שהגיעה למקום, לקחה אותו מיד לתחקור בתחנת המשטרה. חימי אמר ל-ynet: "בשיחה עם אסי הוא אמר לי שהוא מתייחס לאירוע בחומרה רבה והוא סמוך ובטוח שידע להתמודד עם האירוע החמור הזה. פרט לכך, אבוטבול מסר לי שהוא מרגיש טוב ולא נפגע מהפיצוץ. הוא נמצא עדיין בתחנת המשטרה ומאוחר יותר אפגש עמו כדי לקבל פרטים נוספים".

 

היסטוריה של טילים

 

לפני כשלושה שבועות נמצא טיל לאו מוכן לשיגור במזרח כפר סבא. המשטרה העריכה כי הטיל שייך לעבריינים וחבלני המשטרה ניטרלו אותו. את הטיל גילה תושב העיר שטייל ביער קפלן, הסמוך לשכונת קפלן במזרח העיר. במהלך טיולו עבר ליד ציר המוביל הארצי, ואז הבחין בחפץ חשוד המונח בין העצים. האזרח הזעיק מיד את המשטרה. למקום הגיעו כוחות משטרה גדולים וגם חבלני המשטרה אשר בדקו את החפץ חשוד - וגילו כי מדובר בטיל לאו הנמצא בתוך המשגר ומוכן לשיגור. בדיקה מדוקדקת העלתה כי הטיל עדיין נצור.

 

באוקטובר השנה נחשף באילת טיל לאו מוכן להפעלה חבוי בין השיחים, סמוך לאיצטדיון הכדורגל בעיר, בלב איזור המלונות וליד שדה התעופה. הטיל היה אמור לשמש עבריינים לירי על רכב חולף. במשטרה בדקו אז חשד שהטיל יועד להתנקשות בחייו של העבריין איציק אברג'יל, מראשי העולם התחתון, ששהה באילת וניצל ימים אחדים קודם לכן מנסיון התנקשות בנגב, גם אז - באמצעות ירי טיל לאו.

 

באוגוסט נורו שני טילי לאו נורו לעבר בניין דירות ביפו. נזק נגרם לשתי דירות. התקרית אירעה סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר, כאשר פיצוץ נשמע ברחוב וחטנגוב בעיר. כתוצאה מהפיצוץ נגרם נזק כבד לדירה שנורתה ולדירה הסמוכה לה. חבלני משטרה, שהגיעו למקום, גילו כי הפיצוץ נגרם בשל שני טילי לאו, ששוגרו משלד בניין בשכונת עג'מי ביפו. זאת, לאחר שבמקום נמצאו שרידי הטילים. הם טיפלו בממצאים והעבירו אותם לבדיקה.


פורסם לראשונה 22/12/2005 21:24

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
שוטרים בזירת האירוע
צילום: תומריקו
צילום: ג'רמי פלדמן
טיל לאו באמצע הרחוב (ארכיון)
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: חיים זיו
אסי אבוטבול (ארכיון)
צילום: חיים זיו
מומלצים