שתף קטע נבחר

עבודות שירות נגזרו על בעלה של מירי אלוני

שמואל אומני איים על עובדי ציבור בתל-אביב, ו"השתמש בסגנון בוטה ואלים, שכלל ביטויים מיניים קשים כלפי נשים מבוגרות". עונשו: ארבעה חודשי עבודות שירות, חצי שנת מאסר על-תנאי וקנס של 4,000 שקלים

ארבעה חודשי עבודות שירות, חצי שנת מאסר על תנאי ו-4,000 שקל קנס נגזרו היום (ג') על בעלה של מירי אלוני, שמואל אומני (71), שהורשע ב-12 אישומים, הכוללים איומים כלפי שבעה עובדי ציבור בתל-אביב, העלבת עובדת ציבור וזילות בית המשפט.

 

אומני כבר נושא באמתחתו שמונה הרשעות קודמות בעבירות אלימות שונות, ובהן תקיפה. בבית המשפט תיארה התביעה כיצד מירר את חייהם של עובדי הציבור שטיפלו במשפחתו. השופטת רחל גרינברג כותבת בגזר הדין כי "הוא הטריד את עובדי הציבור שהיו נתונים לגסותו. הם פחדו ממנו ואף בבית המשפט הוא השתלח באותם אנשים כאשר הגיעו להעיד".

 

השופטת מוסיפה כי התנהגותו בבית המשפט היתה לא ראויה, "הוא לא השכיל להפיק לקחים, השתמש בסגנון בוטה ואלים, שכלל ביטויים מיניים קשים כלפי נשים מבוגרות". הוא עצמו החליף שלושה עורכי דין במהלך המשפט והיו דיונים שלחלקם לא טרח להגיע. 

 

השופטת דחתה את טענת ההגנה שמדובר באדם זקן וחולה וכתבה שהיא אינה שותפה להתרשמות זו. אומני גם טען שחלק מהאיומים בוצעו כאשר שהה בגרמניה ולא התכוון לממשם, אך השופטת דחתה גם טענה זו, "מרכז חייו היה בארץ גם באותה התקופה".

 

כמו כן התייחסה השופטת לבדיקה שנערכה לו שקבעה שהוא יודע להבדיל בין מותר לאסור והוא מודע למעשיו. השופטת קיבלה את עמדת התביעה שביקשה לגזור עליו מאסר בעבודות שירות ומאסר על תנאי והוסיפה כי עמדת התביעה מתונה וכי מעשיו ראויים לעונש מאסר בפועל.

 

השופטת ציינה שספק אם יימצא לו מקום לבצע בו את עבודות השירות ואם לא יימצא לו מקום שכזה, הוא ירצה את המאסר בפועל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
האשה שאיתו. מירי אלוני
צילום: ערוץ 2
מומלצים