שתף קטע נבחר

דיכטר מצטרף לקדימה: "שרון יוציא העגלה מהבוץ"

"לאחר פרישתי הייתי צריך להחליט אם ללכת לעסקים או לפוליטיקה, לעשות לביתי או למדינתי. החלטתי לעשות למדינתי". אמר ראש השב"כ לשעבר כשהודיע על הצטרפותו למפלגת קדימה של אריאל שרון. הוא הסביר: "לתפיסתי הציבור בישראל מצביע על היכולת לשנות דברים יותר מאשר על השינוי עצמו. אני מאמין ביכולתי לשנות דברים וזיהיתי את קדימה כמסוגלת להוביל לשינוי"

"הבטחתי לתקשורת שעד סוף 2005 אקבל החלטה אם ללכת לעסקים או לפוליטיקה. במלים אחרות: האם לעשות לביתי או לעשות למדינתי. ההחלטה שקיבלתי: לעשות למדינתי". כך אמר ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר הבוקר (ד'), כשהודיע באופן רשמי על הצטרפותו למפלגת קדימה של אריאל שרון.

 

צילום וידאו: ערוץ הכנסת

 

"ב-3 החודשים הראשונים לאחר שסיימתי את תפקידי כראש השב"כ קיימתי סדרה של פגישות עם הצמרת הפוליטית של מדינת ישראל. למעשה נפגשתי כמעט עם כולם, כמעט עם אנשי הצמרת בכל המפלגות בישראל. היתה לי הזדמנות נדירה, בהחלט חוויה, אפשר לומר, לשמוע מכלי ראשון, מאותם אנשים העוסקים במלאכה במדינת ישראל בתחום הפוליטי, את האני מאמין שלהם. הם דיברו איתי בפתיחות עם הרבה מאוד תבונה, עם הרבה מאוד ניסיון ואני מוקיר להם גם תודה וגם הערכה, על כל אותן שיחות שתרמו לי הרבה מאוד במהלך תהליך קבלת ההחלטות שלי", אמר דיכטר.

 

"נפגשתי עם אנשי הצמרת בכל המפלגות בישראל. פרשתי מהשירות הממלכתי ויצאתי לשלושה חודשים לארה"ב. החלטתי להיכנס ולהיות פעיל בחיים הפוליטיים במדינת ישראל. הקדמת הבחירות מנובמבר למרס והשינויים במפה הפוליטית גרמו לי לקצר את שהותי בארה"ב.

 

"מאחר ולתפיסתי הציבור בישראל מצביע על היכולת לשנות דברים, יותר מעל השינוי עצמו, ומאחר ואני מאמין ביכולתי לשנות דברים ברמה הלאומית, מאחר וזיהיתי את רשימת קדימה ככזו שמוליכה שינוי אמיתי בפוליטיקה הישראלית, מאחר ומנהיג רשימת קדימה, רה"מ, מגלם לדעתי, ואולי לא רק לדעתי, במנהיגותו, בנחישותו, באומץ ליבו את היכולת הנדרשת, לפי דעתי, להוציא את העגלה מהבוץ, ומאחר וכל חיי חונכתי וכל חיי חינכתי להתגייס למען המדינה בתקופות קשות, אחרי שחיברתי את כל הדברים האלה גם יחד החלטתי להצטרף לרשימת קדימה. וביחד עמה לחזק את האמונה בקרב הציבור הישראלי שניתן לעצב כאן עתיד טוב יותר הן למדינת ישראל והן לעם ישראל".

 

"באתי כדי לתת ולא כדי לקחת", סיים דיכטר את דבריו.

 

אתמול נועד דיכטר עם אריאל שרון בלשכת ראש הממשלה בירושלים. הייתה זו פגישתם הראשונה של השניים מאז שב ראש השב"כ לשעבר מחופשת לימודים בארה"ב. בפגישה דנו השניים בעתידו של דיכטר, שתקופת הצינון שלו לאחר שהשתחרר משירות הביטחון הכללי, עתידה להסתיים בסוף חודש פברואר 2006.

 

בשלב זה אין בכוונת שרון להצהיר על מקומו של דיכטר ברשימת המפלגה. אולם ברור שהוא יתמודד על אחד המקומות הריאליים ברשימה לכנסת. במפלגת

קדימה רואים בדיכטר כוכב עולה אשר מחזק את החבורה הביטחונית שנמצאת בצמרת המפלגה. אמנם בשלב זה אין מדברים על תפקידים מיועדים אם וכאשר קדימה תרכיב את הממשלה, אך בצמרת סבורים שדיכטר יכול לשמש חלופה ראויה לתפקיד שר הביטחון. עם זאת קיימת אפשרות שדיכטר ימלא את המשבצת של השר לביטחון פנים. כך או כך דיכטר נחשב לאחד הכוכבים הבולטים אשר גייסה המפלגה עם יציאתה לדרך עצמאית.

 

בקדימה נערכים בימים אלה להשלמת רשימת המועמדים לכנסת ה-17. הכוונה היא להציג רשימה של כ-50 מועמדים, כאשר על פי הסקרים האחרונים צפויה המפלגה לקבל כ-40 מושבים בכנסת. עד כה נמצאים ברשימת המועמדים שאושרה על ידי שרון, 25 מועמדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
דיכטר. הולך לביטחון פנים?
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: פלאש 90
שרון.
צילום: פלאש 90
מומלצים