שתף קטע נבחר

"ישראל היא עכביש קטן שמנסה לצוד את סוריה"

את ההשוואה הזו ערך ח"כ ברכה, שנאם בכנס תמיכה בסוריה בנצרת. ברכה נתן גם הגדרה חדשה לפטריוטיות: "מידת שנאה לארצות הברית". "ישראל ביתנו" בתגובה: יש לשלול ממנו את אזרחותו ולהעביר אותו לשטחי הרשות

"מידת הפטריוטיות של כל אחד מאיתנו היא במידת איבתנו למדיניות ארצות הברית. אנחנו עם סוריה ונגד ארצות הברית", כך הצהיר אמש (יום ה') יושב ראש חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, שנאם במהלך כנס תמיכה בסוריה שנערך בנצרת.

 

ברכה, שנאם בפני מאות אנשים, לא הסתפק בדברים אלו והוסיף: "אנחנו מעוניינים בסוריה חזקה וחסינה בגלל שסוריה חסינה תקרב את היום בו ירושלים תהיה בירתה של פלסטין".

 

"סוריה איתנה מול איומי ארצות הברית תקרב את חירות העם הפלסטיני.שאף אחד לא יחשוב שאנחנו נגד לבנון. ההיפך הוא הנכון – אנחנו עם לבנון ועם העם הלבנוני. אבל, מצד שני אנו רואים בבירור את קורי העכביש הגדול – ארצות הברית, וגם את קורי העכביש הקטן - ישראל, שמנסים לתקוע טריז בין סוריה ולבנון כדי להקל על המטרה ולטרוף את סוריה אחרי מה שקרה בעיראק. ראינו מהניסיון מה קרה בעיראק ואנו נעמוד לצד סוריה כדי שהדבר לא יחזור על עצמו בסוריה", אמר ברכה.

 

בכנס עצמו השתתפו בנוסף לברכה גם חברי הכנסת עזמי בשארה, ועבד אל-מאלכ דהאמשה, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, ראאד סלאח, ומנהיגים דרוזים מרמת הגולן. לכינוס הגיעו מאות מהתושבים הדרוזים ברמה, שהניפו דגלי סוריה ושרו שירים לאומיים סורים.

 

בהמשך נאומו, קרא ח"כ ברכה לסוריה "לפתוח את זרועותיה ואת דלתותיה בפני הכוחות הלאומיים האמיתיים האופוזיציונרים שנמצאים מחוץ לסוריה". זאת, לדבריו, כדי לאפשר פלורליזם רב יותר שיהפוך את סוריה למדינה חזקה יותר.

 

בנאומו הוא אף הסתייג בחריפות מהאופוזיציה הסורית שלטענתו "מכרה את עצמה לאמריקאים". ברכה הוסיף והאשים את ארצות הברית, ישראל ואירופה בכך שהן מבקשות להפוך את המזרח התיכון לזירת ניסיון לכלי נשק.

 

בעקבות דבריו של חבר הכנסת ברכה, פרסמה "ישראל ביתנו" תגובה ובה נאמר: "ההצהרות החוזרות ונשנות של חברי כנסת ערבים על תמיכה בסוריה, בלבנון, ברשות הפלסטינית והפיכת ירושלים לבירת המדינה הפלסטינית מוכיחים עד כמה נחוץ וחיוני להגיע להסדר של חילופי שטחים ואוכלוסיות בין ישראל לרשות הפלסטינית.

 

בתור מחווה רצוי להעביר אותם חברי כנסת ערבים אפילו במתנה לרשות הפלסטינית ולשלול מהם מהם אזרחות ישראלית. ישראל ביתנו. פלסטין ביתם", לשון התגובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
ח"כ ברכה. תמיכה מוצהרת בסוריה
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים