שתף קטע נבחר

כצט אוספת מהמדפים מזון לכלבים נוטרה נאגטס

פרסום ראשון: החברה קוראת לצרכנים להחזיר לחנויות שקיות ירוקות של מזון נוטרה נאגטס פרפורמנס, שתאריך התפוגה שלהן 11.4.07 מחשש להימצאות עובש פטרייתי. ה-FDA פרסם אזהרה בעקבות מותם של כלבים בארה"ב

חברת כצט, משווקת נוטרה נאגטס בישראל, אוספת מהמדפים את כל אריזות מזון הכלבים, נוטרה נאגטס פרפורמנס, מתוצרת חברת דיאמונד. כך נודע ל-ynet. מדובר בשק ירוק, במשקל 18.14 ק"ג, שמספר האצווה המוטבע עליו, DPA1001GA11GDS1309, ותאריך התפוגה 11.4.2007. החברה קוראת לצרכנים שברשותם מוצרים עם תאריך התפוגה הרשום לעיל להתקשר עם מוקד שירות הלקוחות לצורך תיאום איסוף המוצר הפגום וקבלת מוצר חדש תמורתו.

  

החברה אספה 200 שקי מזון ומסרה כי המזון ששווק בארץ אינו פגום ובשלב זה לא נמצאות עוד שקיות ירוקות בשוק. עם זאת, החליטה לבצע איסוף מהמדפים. מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) מבצע חקירה בנוגע למוות ומחלות בקרב כלבים שצרכו מזון כלבים נגוע ברעלן בשם אפלטוקסין (aflatoxin). עד כה מתו 23 כלבים ו-18 חלו בעקבות שימוש במזון הנגוע. המזון מיוצר על ידי חברת דיאמונד מזון לחיות מחמד במפעלה בגטסון, דרום קרולינה. ה-FDA פרסם אזהרה בה הורה לצרכנים להפסיק לרכוש את המזון לחיות מחמד של דיאמונד ולהחזיר את המזון שרכשו לקמעונאי ממנו נרכש. יצוין, כי בארץ לא נמצא שום מקרה של כלב נגוע.

 

על פי הודעת ה-FDA אפלטוקסין מגיע מפטרייה שצומחת על תירס ויבולים נוספים, ויכול לגרום לנזקים חמורים לכבד של חיות המחמד. עוד הודיע כי אם חיות המחמד מפגינות את הסימנים הבאים, המעידים על צריכת אפלטוקסין: כבדות, עייפות, אובדן תיאבון, צהבת בעיניים, בחניכיים או בבטן, הקאה מתמשכת ושלשולים מדממים או חום גבוה, מומלץ לפנות לווטרינר. 

 

חברת כצט, משווקת נוטרה נאגטס בישראל, מסרה, כי במוצרים נמצא עובש פטרייתי מסוג FUNGUS ASPERGILLUS FLAFUS, שמקורו בתירס המשמש כחומר גלם במוצרי מזון לכלבים. העובש הפטרייתי מתיישב על גידולי התירס עוד בשלב גידולם בשדה והוא אותר במוצרים ברמה שהינה מעל למותר בתקן. מבדיקות מעבדה עלה, כי העובש הפטרייתי מסוכן לכלבים רק במידה והמזון נצרך במימונים גבוהים במיוחד או במינונים נמוכים, במשך מספר חודשים ברציפות.

 

עוד נמסר, כי מוקד שירות הלקוחות תוגבר והוא יפעל 24 שעות ביממה בטלפון 1-700-700-192. "כל מוצרי נוטרה נאגטס האחרים נבדקו בקפידה ונמצאו תקינים ועומדים בכל התקנים המחמירים בעולם ובישראל. ניתן להשתמש בביטחה בכל מוצרי נוטרה נאגטס בכלל ובכל אריזות הפרפורמנס שק ירוק שתאריך התפוגה עליהם אינו 11.4.2007".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוטרה נאגטס. להחזיר לחנויות
מומלצים