שתף קטע נבחר

התחזה לבכיר "עמידר" ואנס נשים נזקקות

צבי סלימאן איתר נשים נזקקות, ולאחר שווידא שהן סובלות ממצוקת דיור, התחזה לבכיר ב"עמידר" ואמר להן שיקבלו דירה אם יקיימו עמו יחסי מין. באחד המקרים הוא גם איים על המתלוננת, שהתנגדה, שיפגע בסיוע שכבר קיבלה

צבי סלימאן, בן 50 מרמת פולג, הורשע הבוקר (יום ד') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בעבירות של אונס, מעשי סדום, קבלת דבר במרמה, ניסיון לקבלת דבר במרמה, מעשה מגונה והתחזות לעובד. הוא הורשע גם בעבירה נוספת של אונס ומרמה וזיכה מעבירה של ניסיון לקבלת דבר במרמה ומעבירת אונס נוספת, זאת מחמת הספק.

 

הפרשה נחשפה בתוכנית "שומר מסך" של אמנון לוי. מכתב האישום עולה כי סלימאן נהג לפנות לנשים ברחוב וליזום איתן שיחה בטענה כי הוא מכיר אותן. במהלך שיחות אלה הציג עצמו סלימאן בשם "ירון עוז". הוא טען גם כי הוא בעל תפקיד בכיר במשרד השיכון ובחברת "עמידר" וסיפר כי אשתו עובדת בתפקיד בכיר במוסד לביטוח לאומי.

 

לאחר שדובב את הנשים, ווידא שהן אכן נמצאות במצוקת דיור, הוא הבטיח לכל אחת מהן כי במסגרת תפקידו ידאג שתקבל דירה בתמורה לקיום יחסי מין עמו. לחלק מהנשים הוא אף הבטיח עזרה כספית. 

 

באחד מ-14 סעיפי האישום שהוגשו נגדו מתואר כי הוא פנה לאישה שהמתינה בתחנת אוטובוס וטען בפניה כי הם מכירים וכי הוא זוכר אותה ממשרד השיכון. האישה, הסובלת מ-55 אחוזי נכות, אישרה בפניו כי יש לה בעיית דיור. בתגובה, הוא הציג את עצמו כיושב ראש הוועדה העליונה של משרד השיכון וטען כי החתימה שלו היא ש"משחררת" את קבלת הדירה.

 

בהמשך הוא הזמין את האישה לשתות קפה בביתו וטען כי יעזור לה לקבל דירה תוך 15 יום. האישה, שניאותה להצעתו, התלוותה אליו לדירה, שם אמר לה כי על-מנת לקבל דירה עליה לקיים יחסי מין עמו ועם מנכ"ל משרד השיכון. בחקירתה סיפרה האישה כי הוא אמר שעליה "לשרת את האינטרסים שלו כדי לקדם את האינטרסים שלה".

 

האישה הסכימה לקיום יחסי המין, אך כאשר הוא ניסה להפשיט אותה היא התנגדה, דחפה אותו ואמרה לו כי התחרטה ואינה מעוניינת בכך. בתגובה איים עליה סלימאן כי יבטל את הסיוע בדיור שכבר אושר לה. האישה, שחששה שזכויותיה ייפגעו, הניחה לו לבצע בה את זממו. על כך הורשע סלימאן בעבירה של אונס, מעשה סדום והתחזות לעובד ציבור.

 

סלימאן זוכה מאישום נוסף של אונס, לאחר שהאישה המתלוננת קיימה עמו יחסי מין בהסכמה בעקבות ההתחזות. על יחסי מין אלה הוא הורשע בקבלת דבר במרמה. עונשו יינתן במועד מאוחר יותר החודש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
סלימאן (מימין) בבית המשפט
צילום: צביקה טישלר
מומלצים