שתף קטע נבחר
צילום: איי פי

אריק, מחכים שתחזור אלינו

קצ'ה כותב למפקדו אריאל שרון מיחידת ה-101: "מי יתן ותחזור לספר בדיחה, תחזור לאיתנך, תחזור אלינו". מכתבים לאריק: פרויקט מיוחד ב-ynet

אריק,

 

מאמש אני צופה בטלוויזיה, שומע את הדיווחים בתקשורת ולא מאמין. אני רגיל לשמוע עליך בתור ראש ממשלה - וכעת אתה במצב קשה.

 

עבורי אתה קודם כל חבר. חבר במלוא מובן המילה, דוגמא ומופת למנהיגות ואחריות. אתה זה שידעת לקחת אותנו, חבורה של צעירים בני 18-19, החדרת בנו אמונה בכוח, באמונה ואת האחריות כלפי הארץ והעם היהודי. היינו גאים להיות תחת פיקודך ביחידה 101 בשנות החמישים.

 

לקחנו חלק בפעולות קומנדו אמיצות, הערצנו אותך. אתה זה שהציל אותי בקרב בניצנה לפני 50 שנה. אפילו הקפדת להגיע לבית החולים, לבקר, לשאול. גם בשנים האחרונות שמרת על אותה חברות.

 

לפעמים היו מתקשרים אלי מלשכתך, שואלים אותי לגבי כאלה שפנו וסיפרו ששירתו תחת פיקודך, ולא אכזבת. זכרת היטב את מי שהיה ביחידה, לא שכחת איש.

 

אני לא מסוגל לשכוח את אומץ ליבך, אומץ לב שהחדרת בנו. איך התמודדת עם פציעתך במלחמת העצמאות. אני מתפלל כעת שהכוח יעמוד לך ושוב תצא מכך.

 

אריק, לא שמעתי על איש שלא עזרת לו, גם בשנים האחרונות והעמוסות. תמיד ידעת לעזור, לתת עצה, יחס. את חוש ההומור שלך לא זנחת, תמיד היית כזה. מי יתן ותחזור לספר בדיחה, תחזור לאיתנך, תחזור אלינו.

  

אלוף משנה (מיל') שמעון (קצ'ה) כהנר,

פקודו של אריאל שרון, ביחידה 101

 

הביא לדפוס: חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
שמעון כהנר (קצ'ה)
צילום: זום 77
מומלצים