שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

קדימה אוספת את השברים

שרון, הלב הפועם של קדימה, מורדם בקומה השביעית בנוירוכירורגית בהדסה, ועיני אנשי קדימה נשואות אל אהוד אולמרט. עם דמעה בעין ומצב רוח מעודד מהסקרים יוצאים היועצים והבכירים למהלך של מיתוג אולמרט כחלופה האולטימטיבית - "מרכז שפוי מול תהומות הימין והשמאל הקיצוני"

בפתחו של בית החולים "הדסה עין-כרם" הותיר אחריו שרון לא רק את עברו הפוליטי, אלא גם את עתידה של מפלגת קדימה. במפלגה, שהיתה תנועה של איש אחד, מנסים לאסוף את השברים שהותירה הפגיעה במוחו של שרון. על הפרק: שיקום.

 

ביום שאחרי ניסו בכירי המפלגה לשדר עסקים כרגיל: שרון לא יכול? אולמרט ייקח אותנו קדימה. אהוד יביא לזקן את המתנה שחפץ בה – ניצחון רב מנדטים בבחירות לכנסת ה-17. זו לפחות התוכנית, ובקדימה ינסו החל מהיום (ו') לצקת בה תוכן. זה לא יהיה פשוט. למפלגה שעד עתה הובילה בסקרים יש פחות משלושה חודשים עד לבחירות כדי למכור לציבור את אולמרט כחלופה האולטימטיבית.

 

זה יהיה גם הקונספט של היועצים האסטרטגיים וזה מה שנאמר בשיחות בין בכירים המפלגה. עכשיו, אחרי שגם "הבכירים הסוררים", מאיר שטרית מחד וחיים רמון מאידך, נקראו לסדר לאחר שהעזו לבחון מנהיגות חלופית, כולם מיישרים חזית אחת - אולמרט ואין בלתו.

 

התוכניות האסטרטגיות האלה קיבלו גם טפיחת עידוד משמעותית מסקר חדש שפורסם אמש, לאחר אשפוזו השני של שרון ב"הדסה". הסקר, שערכו אמש ערוץ 10 והארץ, חזה כי לו היו הבחירות נערכות כעת היה אולמרט זוכה ל-40 מנדטים בראשות קדימה, שני רק לפרס שהיה מביא 42. ציפי לבני לפי אותו סקר היתה גורפת 38 מנדטים.

 

איך הופכים את אולמרט שאחרי ביקור החליפה ועניבת המשי בבית התמחוי הירושלמי, לטלנט שינהיג את מדינת ישראל? היועצים אייל ארד, ליאור חורב וראובן אדלר יופקדו על המשימה. תוכניתם מבוססת על שלושה שלבים: קיבוץ שורות המפלגה מחדש, הכנסת אולמרט בצורה חלקה לניהול ממשלת ישראל ושיווקו כמותג יוקרתי, שבלעדיו יקחו השמאל והימין את המדינה לתהומות חשוכים. אולמרט ימוצב כמרכז השפוי.

 

התהליך הזה יהיה קשה לעיכול לא רק לעם ישראל, אלא גם לבכירי קדימה, שדמעות עמדו בגרונם כשראו לראשונה את השיירה השחורה של שרון מובילה את אולמרט אל ישיבת הממשלה. זו היתה אולי הפעם הראשונה שבה האסימון נפל. שרון, הלב הפועם של קדימה, האיש שאיגד סביבו כוחות מארבע כנפות הפוליטיקה, מורדם בקומה השביעית בנוירוכירוגית של הדסה. גם לאלה שלהם שאיפות מלכות משל עצמם ברור ביום אחרי שרון כי האימרה הישנה של רוני מילוא נכונה: "עדיף מקום רביעי ברשימה מנצחת, מאשר מקום ראשון במפלגה רביעית".

 

אז בקדימה משדרים היום קורת רוח מסקר שפורסם אמש, ומחכים בציפייה דרוכה לסקרים של הבוקר בעיתונים. בינתיים, הם מרוצים מאוד מהדרך בה החליק אולמרט אל הכורסא של ממלא המקום כשכורסת העור הגדולה של שרון, נותרה מיותמת. שלושה חודשים עם אפס טעויות של ניהול המדינה והמפלגה יעשו את העבודה. זאת, יחד עם מיתוג מצויין של מי שכבר הצליח להפוך את אריאל שרון ממוקצה פוליטי בעולם למנהיג הכי פופולרי בכל הזמנים.

 

כן, ואסור לשכוח, אולמרט בתפיסת הקמפיין החדש של קדימה, הוא ממשיך דרכו של שרון. נישא על גלי האהדה של המנהיג החולה. והפעם, בניגוד לימי שרון, יש לו שתי כנפיים לצידו: זו של ציפי לבני מימינו וזו של אבי דיכטר משמאלו. זהו חזון קדימה ל-29 במארס 2006. זהו חזון קדימה ביום של האפטר שוק ורק ימים יגידו אם אכן יתממש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המטרה: אפס טעויות. אולמרט
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: פלאש 90
אחרי שרון. אולמרט
צילום: פלאש 90
צילום: אלי אלגרט
דמעו. אנשי קדימה
צילום: אלי אלגרט
צילום: גיל יוחנן
עדיף מקום רביעי ברשימה מנצחת. בכירי קדימה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים