שתף קטע נבחר

"באתי להביא ציור לאריק שרון"

בין שלל היועצים, הקרובים והמקורבים ניתן היה למצוא גם ילד קטן, אורן גורן, שששיכנע את הוריו להגיע לבית החולים כדי לתת לראש הממשלה ציור שצייר. "זה כדי שיהיה בריא, שיאכל, יחזור לעבוד וישתה"

בין עשרות המבקרים, העיתונאים, הקרובים והמקורבים הסובבים מזה שלושה ימים בבית החולים "הדסה עין-כרם" בירושלים ניתן היה למצוא היום (שבת) דמות מעט חריגה - ילד קטן, רק בן ארבע, שהגיע מתוך דאגה לראש הממשלה שלו, אריאל שרון.

 

בידיו נשא הילד, אורן גורן, ציור שהביא לראש הממשלה. "זה בשביל אריק שרון", אמר, "שיהיה בריא, שיאכל, יחזור לעבוד וישתה".

 


אורן בן הארבע, והציור לאריק (צילום: חיים צח)

 

גורן הקטנטן, תושב הרצליה, הגיע בשעות הצהריים אל בית החולים "הדסה עין-כרם" במיוחד כדי לתת לראש הממשלה את הציור שצייר. את הציור צייר כבר אמש, אולם רק היום הצליח הילד העקשן לשכנע את הוריו להגיע לבית החולים כדי למסור את הציור.

 

אביו של אורן, רועי, סיפר ל-ynet: "אתמול בצהריים ישבתי בסלון ואורן בא אלי עם הציור. הוא אמר לי 'אבא, הנה ציור לאריק שרון'. התרגשתי נורא. אורן מראה דאגה לשרון. הוא רואה כל הזמן חדשות ואמר שהוא רוצה לקחת את הציור לאריק שרון. לכן החלטנו להגיע היום לבית החולים הדסה".

 

אורן סיפר כי "בציור מצויר מוח צבעוני", והסביר כי צבע את הציור בצבעים עליזים כדי "שהמוח יהיה יפה". על הציור נכתב: "לאריק שרון, שתהיה בריא ותחזור לעבוד ולהיות ראש ממשלה. כל טוב, אורן".

 

אורן נכנס עם אביו אל בית החולים כשבידיו הציור עד שנתקל באחד מיועציו הרבים של שרון השוהה שם. היועץ קיבל מידיו של הילד את היצירה עם הנחיות ברורות. "זה לראש הממשלה", אמר לו אורן והדגיש כי יש למסור אותו ישירות אליו. היועץ הודה לו והבטיח לנסות. ואורן? אורן נותר מעט מאוכזב, אחרי שלא הצליח לראות את ראש הממשלה.

 

אבל לבד מאורן גורן ניצלו את השבת עוד אזרחים רבים כדי לנסות לבקר את ראש הממשלה, לחלוק לו כבוד, להביע הערכה ודאגה. "אני פשוט אוהבת ומעריצה אותו בתור ראש ממשלה", סיפרה מרים מור, שהגיע מחולון במיוחד לירושלים עם בעלה עובדיה. "באנו במיוחד, אנחנו מעריצים את שרון וזוכרים את מה שעשה למען ארץ ישראל", סיפר הבעל עובדיה.

 

בני הזוג עלו לקומה השביעית בבית החולים והצליחו לפגוש את בנו של ראש הממשלה, גלעד. מרים סיפרה ל-ynet: "עלינו לקומה השביעית ובדיוק גלעד נכנס. לחצתי לו את היד ואמרתי לו 'שתהיה לאבא רפואה שלמה, שיקום ויפתח את העיניים'". 

לדברי עובדיה, "התפלאנו שנתנו לנו לעלות לקומה השביעית. אבל היה חשוב לנו לבוא. אנחנו מרגישים כאילו מאושפז פה בן משפחה".

 

בני הזוג השאירו מכתב בבית החולים ומרים סיפרה: "כתבנו שאנחנו מאחלים רפואה שלמה ומחזקים את המשפחה. אני כואבת כמו המדינה. לא הגיע לו, הוא בן אדם מאוד חזק, לפחות שייצא מפה ויחזור למשפחה שלו, לילדים שלו ולנכדים שלו".

 

גיורא דלית מתל אביב הגיע גם הוא במיוחד כשהוא מלווה בזוג חברים. "אני במצב רוח לא מי יודע מה. עד שאנשים אמרו שהולך להיות משהו טוב - זה נקטע. כמו עם רבין, עכשיו עם שרון. אמנם הוא לא בן משפחה, אבל הוא מנהיג שלנו - ואנחנו איתו לטוב ולרע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי בן חקון
בבית החולים
צילום: רפי בן חקון
ההמונים מתגודדים
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
מבקרים ונושאים תפילה
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי אף פי
היועצים ארד וחורב בבית החולים
צילום: איי אף פי
מומלצים