שתף קטע נבחר

תפילה למען שרון? לא כולם מסכימים

הרבנות הראשית הורתה אמנם לשאת תפילה לשלומו של שרון, אבל בכמה בתי כנסת, בהם של מפוני גוש קטיף, התעלמו מהבקשה. רב מאשקלון: "מדובר בתופעה חמורה ביותר, זה אפילו גובל בחילול השם". מפונה: "אנחנו מאחלים לו בריאות אך לא בתור ראש ממשלה, אלא בתור יהודי"

הרבנות הראשית הורתה לשאת תפילה לשלומו של שרון גם היום במהלך השבת, לפני הוצאת ספרי התורה בעת התפילה. אלא שמספר בתי כנסת, ביניהם כאלה באזור הדרום, התקשו למלא אחר המשימה הזו. כך, למשל, בקבוצת מפוני כפר דרום שהגיעו רק בימים האחרונים לאשקלון לבניין שהמדינה רכשה עבורם, לא נשאו את התפילה הזו ולמעשה התעלמו ממצבו של שרון.

 

הרב הראשי של אשקלון, הרב יוסף בלוי, התפלל היום עם המפונים ובדבריו הזכיר גם את מצבו של שרון. גם הוא שם לב כי המתפללים התעלמו מבקשת הרבנות לשאת תפילה לשלומו.

 

"חשבתי בהתחלה להעיר להם על כך ולבקש מהם לשאת את התפילה אבל אחר כך אמרתי לעצמי, שאולי עדיף במקרה הזה לשתוק כי הם הנפגעים העיקריים מתוכנית ההתנתקות ולכן לא כדאי לעורר מהומה. אני בכל זאת הייתי רק אורח אצלם וזו הפעם הראשונה שהגיעו לאשקלון. אני באופן אישי חושב שצריך להתפלל לשלומו של שרון ואפילו להרבות בתפילה, דווקא בגלל העובדה שיש הרבה יהודים שלא אוהבים אותו וצריך להרבות בתפילה לשלומו".

 

"החזן סירב להתפלל לשרון"

 

מתפלל אחר בבית כנסת אחר באזור הדרום סיפר ל-ynet: "כשביקשנו לשאת תפילה לשלומו של שרון החזן סירב ולא רצה. ולכן אחד המתפללים האחרים לקח את הסידור וברך את שרון בתפילה המיוחדת. זה היה רגע מאוד לא נעים, אני יודע שזה קרה בעוד בתי כנסת אחרים".

 

הרב יעקב אביטן מאשקלון אמר על כך כי "מדובר בתופעה חמורה ביותר, זה אפילו גובל בחילול השם. אני בכל אופן התפללתי ואני אמשיך להתפלל בכל מקום שבו אהיה. כי צריך להתפלל על כל יהודי, ובוודאי על ראש הממשלה".

 

אחרים בקבוצת המשפחות מכפר דרום אמרו כי הם "לא היו החברים הכי טובים של שרון" בחצי השנה האחרונה - ובכל זאת מתפללים לשלומו.

 

אשר מבצרי, תושב אשקלון חדש, אמר ל-ynet: "אחרי כל ההיסטוריה המפוארת שלו בתולדות המדינה, אחרי כל הדברים הגדולים שעשה עבור מדינת ישראל, המהלך האחרון שלו לצערנו היה בדיוק ההיפך. הוא הביא לעקירת יהודים ולגירוש בצורה ההפוכה מהדרך בה הלך כל השנים".

 

לדבריו, "היינו שמחים אם היה מסיים את תפקידו בצורה אחרת, אנו מאחלים לו בריאות עד 120 אך לא בתור ראש ממשלה. הוא יהודי, ובתור יהודי וראש ממשלה אנחנו מאחלים לו רפואה שלמה".

 

למבצרי היה גם רעיון כיצד תוכל ארה"ב לסייע לתדמיתו של שרון: "אם הייתי יכול לייעץ למענו, הייתי מנסה לתקן את הדרך הדורסנית בה נהג, אמנם

זה בעייתי במקצת להחזיר עכשיו את גוש קטיף אך ישנה נקודה אחת אותה עדיין ניתן לתקן - להחזיר את ג'ונתן פולארד לארץ. אולי כאן המקום והזמן לבקש מארה"ב לעשות לנו טובה בעניין זה. בפעולה הזו הוא יוכל, לפחות בעינינו, לתקן ולו במעט את הצעד האחרון שלו. שלא ייזכר כחוטא ישראל, אלא שנוכל להיזכר בו בסופו של דבר, כמשהו חיובי".

 

במסדרונות של בית המגורים באשקלון, כך סיפרו המפונים, שרון הוא לא נושא השיחה העיקרי ולא נעשים מאמצים רוחניים מיוחדים בעניינו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון.
צילום: איי פי
הבניין באשקלון
צילום: רוני סופר
מומלצים