שתף קטע נבחר

פרס: "אני קורא לתומכי להצביע קדימה"

בראיון לרשת ה-CNN נשמע חבר הכנסת שמעון פרס נחרץ: "אני קורא לתומכי להצביע עבור שלום, להצביע עבור רוב לשלום - וכתוצאה מכך להצביע לקדימה". עוד אמר: "קרוב לוודאי שאתמודד ברשימת קדימה לכנסת". כשנשאל האם אולמרט יעמוד בראש אותה רשימה ענה: "בהחלט כן"

הקורא עמיר פרץ לא יאהב לשמוע על הראיון הזה: חבר הכנסת שמעון פרס התראיין אחר הצהריים (יום א') ברשת ה-CNN ואמר למראיין, וולף בליצר, כי ככל הנראה יתמודד ברשימת "קדימה" לכנסת, שבראשה יעמוד אהוד אולמרט. בראיון קרא פרס לתומכיו להצביע לקדימה בבחירות הקרובות.

 

וכך נשמע הראיון:

 

ש: האם תהיה ברשימת קדימה לכנסת?

 

ת: "קרוב לוודאי שכן, אנו דנים בכך, זו אינה הרשימה ולא המשרה שהביאה אותי לקדימה. אלא המאורע והתקווה לשלום. אבל כדי לא להתחמק מתשובה לשאלתך אני אומר קרוב לוודאי שכן. אני אהיה".

 

ש: האם אולמרט יעמוד בראש קדימה?

 

ת: "התשובה היא בבירור כן. בהחלט כן".

 

המראיין בליצר הקשה על פרס והזכיר לו את הסקרים האחרונים שפורסמו בסוף השבוע, סקרים שהראו כי רשימת קדימה תקבל יותר מנדטים אם הוא יהיה זה שיעמוד בראשה. "אני לא רוצה להיות ראש הממשלה, אלא לפעול למען השלום", ענה פרס.

 

עוד אמר פרס בראיון: "אני אסייע לזכות בבחירות וגם להכין פלטפורמה לשלום. העניין האמיתי שלי אינו עמדת שר ואפילו לא חבר בממשלה. כל חיי לחמתי עבור שלום ואני מצפה להזדמנות הנכונה לקדם את השלום, למרות התחזיות הפסימיות במחנה הפלסטיני אני נותרתי מאמין בהמשכיות תהליך השלום. אולי מהמשבר הזה תצמח הזדמנות גדולה להתקדם קדימה אחרי עזה, ולחפש אחר פיתרון בגדה המערבית בהתאם למפת הדרכים".

 

פרס נשאל האם יתמוך בקדימה או שמא יאמר לתומכיו לתמוך בעבודה וענה: "קדימה קרובה מאוד למצע העבודה. לא שיניתי את דעותי , שיניתי את מסגרת הפעולה שלי. דעות שרון כמעט זהות לדעותי. אני חושב שמפלגת קדימה תאפשר את תהליך השלום... לכן אני קורא לתומכי להצביע עבור שלום, להצביע עבור רוב לשלום וכתוצאה מכך להצביע לקדימה".

 

עוד לפני שנפל שרון למשכב, דיברו במפלגת העבודה על הצורך בהשבתו של פרס לשורות המפלגה שעזב. לאחר שהתברר מצבו הקשה של שרון גברו הקריאות הללו, אם כי לפי שעה, לא באופן פומבי. יו"ר העבודה, עמיר פרץ, שיגר בישיבת סיעה, שכונסה היום בשכונת התקווה בתל-אביב רמז עבה אל פרץ: "כל איש פוליטי צריך להחליט איפה מקומו הטבעי. העבודה לא סוגרת הדלת בפני איש".

  

"אנחנו לא ניגרר לשום ניסיון להפוך לנושא את המחלוקות הפוליטיות", הבהיר פרץ. "בעת הזו, המבחן המרכזי שאזרחי ישראל מצפים מאיתנו זה איפוק. קל להיגרר למחלוקות פוליטיות". הוא הוסיף: "יש לי סבלנות, ויש לי כוונה לומר את דבריי ברגע המתאים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
בהחלט אולמרט
צילום: אלי אלגרט
צילום: גיל יוחנן
"בהחלט אולמרט"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים