שתף קטע נבחר

הרופאים ינסו להביא את שרון להכרה מלאה

אחרי שהפחיתו רופאיו את סמי ההרדמה הצליח ראש הממשלה שרון להניע קלות את ידו הימנית ורגלו הימנית. הבוקר ימשיכו הרופאים להפחית את התרופות וינסו לעודד נשימה עצמאית. המטרה: ניסיון להביאו להכרה מלאה כדי לבחון סוף סוף את הנזק למוחו

היד זזה, הרגל נעה, ראש הממשלה הגיב לכאב - ומה הלאה? אחרי שאתמול ניסו רופאיו של ראש הממשלה, אריאל שרון, להפחית את כמות סמי ההרדמה המוזלפים לגופו, ימשיכו היום (ג') הרופאים במשימה מתוך מטרה להביא את שרון להכרה מלאה. גם הבוקר מוגדר מצבו קשה אך יציב, ומבית-החולים נמסר כי במהלך הלילה לא חל שינוי במצבו.


האם יזכה בקרוב לראות את השלט? (צילום: איי.אף.פי)

 

כמו בכל בוקר יקיימו הרופאים המטפלים התייעצות שבה תיעשה הערכה מחודשת של מצבו של שרון. אם לא יחול כל שינוי, הרופאים ינסו לאחר ישיבת הבוקר להפחית עוד את כמות המרדימים ולנסות להביאו להכרה מלאה. במקביל תואט עוד יותר פעילותה של מכונת ההנשמה המחוברת לגופו של ראש הממשלה, והרופאים ינסו לעודד פעילות של "נשימה עצמונית" - כפי שהוגדרה אתמול.

 

בבית החולים מעריכים כי ההתקדמות במצבו של שרון צפויה להיות איטית. זאת למרות הסימנים החיוביים המתקבלים מדי יום, ומראים על הליך איטי של שיפור. המצב אמנם עדיין מוגדר קשה אך מאז יום שישי, היום שבו נותח ראש הממשלה בשלישית, שומר שרון על יציבות במצבו. גם המקורבים אופטימים, ובמיוחד התעודדו לאור התנועות שביצע שרון והתגובה לכאב.

 

מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' שלמה מור-יוסף, אמר אמש כי "בגירוי לכאב שבוצע שמנו לב שראש הממשלה הניע קלות את ידו הימנית ואת רגלו הימנית". לדבריו, "בסך הכל ראש הממשלה נמצא במצב קשה, אבל בבדיקה ראינו סימנים חיוביים - החל בנשימה העצמונית, עלייה מסויימת בלחץ הדם של שרון וכלה בתנועות היד והרגל".

 

ייתכן שהיום יוכלו הרופאים סוף סוף לדעת מה השפעתו של האירוע המוחי על תפקודו של ראש הממשלה. מנתחו של שרון, פרופ' פליקס אומנסקי, אמר כי מוקדם עדיין לקבוע האם נפגעה האונה הימנית במוחו של שרון, והאם כתוצאה מכך נותר שרון משותק.

 

עם זאת, פרופסור מרטין רביי, מנהל המחלקה הנוירולוגית בבית החולים אסף הרופא, אמר ל-ynet כי "לפי התיאור של רופאי שרון ייתכן שלראש הממשלה יש שיתוק בחצי הגוף השמאלי". לדברי פרופסור רביי, "היעדר תגובה בצד שמאל של הגוף יכולה להיות עדות לכך שראש הממשלה לא הרגיש בכאב או לחילופין שהרגיש בכאב, אבל לא הצליח להזיז את גפיו - כנראה בשל שיתוק".


פורסם לראשונה 10/01/2006 00:04

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מסדרונות בית החולים. מתח באוויר
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
המנתח אומנסקי, לצד מור-יוסף
צילום: איי אף פי
המוני מבקרים צבאו על ביה"ח
צילום: איי אף פי
הבן, עמרי, בדרך לקומה השביעית
צילום: איי פי
מה הלאה? שרון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים