שתף קטע נבחר

עיסקה: פרס יהיה מס' 2 של אולמרט

בימים האחרונים נרקמה בקדימה עיסקה, לפיה פרס יתמוך באולמרט ובתמורה יהיה מס' 2 שלו. במקביל, לבני תהיה השרה הבכירה ביותר של המפלגה - כנראה שרת החוץ. "לבני נהגה גדלות נפש וויתרה על מיקומה כמס' 2", אומרים בקדימה

פרס יהיה מס' 2 ברשימת מפלגת קדימה לכנסת ה-17. אולם, ציפי לבני תהיה השרה הבכירה ביותר של המפלגה. סיכום ברוח זאת הושג בימים האלה בין אהוד אולמרט, שמעון פרס וציפי לבני. אמנון אברמוביץ דיווח הערב (ג') בחדשות ערוץ 2, כי השרה לבני תמונה לשרת החוץ, אם קדימה תקבל עליה את הקמת הממשלה הבאה.

 

העיסקה נרקמה בין "מחזיק תיק פרס" בקדימה לאיש סודו של פרס, עורך הדין רם כספי. העיסקה נרקמה בימים האחרונים, לאחר אישפוזו של שרון בהדסה. בתמורה לתמיכה באולמרט, ביקש כספי את המקום השני בעבור פרס ברשימה. אולמרט עירב בסוגייה את השרה לבני, מכיוון שהיא היתה המועמדת הטבעית למקום זה. "לבני נהגה בגדלות נפש, תוך שהיא מוחלת על המיקום השני ברשימה, למען שלמות המפלגה", אמר גורם בכיר בקדימה שהיה בסוד המהלך.

 

לאחר דין ודברים סוכם אכן שפרס יהיה מספר 2 ברשימת קדימה לכנסת. ציפי לבני תהיה ממוקמת אמנם במקום השלישי ברשימה, אך תקבל את תפקיד שרת החוץ, העמדה המיניסטריאלית הבכירה של קדימה בממשלה הבאה. העיסקה זכתה לבירכתו של אולמרט ותרשומת ברוח זאת הועברה לידי המעורבים.

 

למרות זאת, אומר גורם בכיר מאוד בקדימה שאין חתימה סופית על העסקה הפוליטית הזאת, ויתכנו עוד שינויים. על פי הערכתו, אי החתימה על הסופית של העיסקה נובעת מהצורך להמתין להתפתחיות במצבו של יו"ר קדימה המאושפז, ראש הממשלה אריאל שרון.

 

שמעון פרס, ציפי לבני ואהוד אולמרט לא הגיבו על הפרטים המתפרסמים כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
פרס. מס' 2, לא שר חוץ
צילום: אלי אלגרט
צילום: גיל יוחנן
לבני. "גדלות נפש"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים