שתף קטע נבחר

אנשי שרון: נתניהו מעז להציג עצמו כיורש?

מקורבי שרון זועמים על ראיון שהעניק יו"ר הליכוד ל"ניו יורק טיימס" ובו הציג עצמו כממשיך דרכו של אריאל שרון. אחד המקורבים ל-ynet: "איך הוא מעז להופיע היום בארצות הברית ולטעון שהוא יורשו החוקי למרות ששרון רואה בו את אחד המועמדים המסוכנים ביותר לראשות הממשלה?". מקורבי נתניהו לא מבינים על מה המהומה: "הוא דווקא נהג בממלכתיות, ולמרות זאת סופג התקפות פרועות מכל עבר"

"דבריו של נתניהו בניו יורק טיימס כאילו הוא יורשו של שרון הינם חוצפה בלתי רגילה של אדם שמירר את חייו של ראש הממשלה", אומר הבוקר (יום ד') מקורב של אריאל שרון.

 

המקורב מוסיף ואומר בשיחה עם ynet כי "נתניהו נהג בבוגדנות למרות שקיבל גיבוי מלא משרון בזמנו. הוא מעז להופיע היום בארצות הברית ולטעון שהוא יורשו החוקי למרות שאין חולק על כך שראש הממשלה רואה בנתניהו את אחד המועמדים המסוכנים ביותר לראשות הממשלה".

 

הזעם של מקורבי שרון יצא בעקבות דברים שאומר יו"ר הליכוד בימים האחרונים בארץ ובעולם, כאילו הוא ממשיך דרכו של אריאל שרון. בראיון לתוכניתו של יאיר לפיד ביום שני בערב אמר נתניהו כי "דור תש"ח סיים את תפקידו וצריך להעביר את המקל לדור הבא".

 

בראיון ל"ניו יורק טיימס" שהתפרסם אתמול אמר נתניהו שהוא היורש של מורשת אריאל שרון. נתניהו סירב אומנם לדבר לציטוט על נושאים פוליטיים בראיון, בטענה שהוא מעוניין לשמור על שקט בוויכוח הפוליטי בזמן שהמדינה צריכה להתמקד במאבק על חייו של ראש הממשלה, אריאל שרון. אך, כתב העיתון ציין כי "נתניהו מתאר עצמו כיורשו הישיר של שרון - בעיקר מבחינת הביטחון והיחסים עם הפלסטינים - הנושאים החשובים ביותר לישראלים".

 

דבריו של נתניהו עוררו זעם רב בקרב אנשי שרון הטוענים שנתניהו מנסה לנצל את מחלתו של שרון ואת אי יכולתו להגיב על מנת לזכות באהדה ציבורית. "התבטאויותיו מזויפות. הוא מנסה להרוויח קולות על גב מחלתו של ראש הממשלה. צריך לראות בצורה דמיונית לחלוטין את המציאות כדי לחשוב שנתניהו הוא יורשו של שרון. אנחנו עוד זוכרים את דברי הבלע של נתניהו כנגד שרון אך לפני שבועות אחדים" אמרו.

 

סגן שר הביטחון, זאב בוים, הגיב לדברים: "נתניהו לא ממשיך ולא בטיח. על נתניהו להסביר איך לאור האמונה בדרכו של שרון הוא עזב את הממשלה, ביצע ניסיון הפיכה, הקדים את הפריימריז והבהיר כי שרון מיצה את דרכו הפוליטית. הכך נוהגים באב רוחני? לא ראוי שנתניהו יבין כבר שלציבור אין זיכרון כל כך קצר?" אמר.

 

 

 

ואילו יו"ר סיעת קדימה בכנסת, ח"כ רוני בר און הוסיף: "הטענה של ביבי כאילו מקורבי שרון מגנים את התייצבותו כיורש של אריק, היא מגוחכת, הרי אריק אמר את זה בקולו בצורה חדה וברורה, שביבי מסוכן לישראל. כל ההצטעצעות של ביבי לא נועדה אלא לרכוש אהדה בדעת הקהל ובממשל האמריקני. אבל האמריקנים הרי מכירים את ביבי טוב מאיתנו, דעתם עליו ברורה וידועה".

 

בלשכתו של ח"כ נתניהו לא מבינים על מה המהומה. מקורביו אומרים בתגובה כי "נתניהו נהג בממלכתיות כל העת, ובחר בתקופה קשה זו שלא לתקוף את מדיניות הממשלה למרות הכשלים הרבים שהיא מציגה בעיקר בנושא הבטחוני ולמרות זאת הוא סופג התקפות פרועות מכל עבר".


פורסם לראשונה 11/01/2006 09:10

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ראש הממשלה. "ראה בו את אחד המועמדים המסוכנים"
צילום: איי אף פי
צילום: אלי אלגרט
נתניהו. לא מבינים על מה המהומה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים