שתף קטע נבחר

"אם יוכיחו שהצבעתי פעמיים - אפרוש מהכנסת"

חבר הכנסת יחיאל חזן גילה במסיבת עיתונאים כי הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים נגד חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. לדברי חבר הכנסת, "לאחר התייעצות עם גורמים משפטים הגעתי למסקנה שההתנהלות בפרשה היתה מתחת לכל ביקורת". לדבריו, "אם תוך 24 שעות יהיה תצלום אחד מאותה הצבעה מפורסמת - אני פורש מחיים פוליטיים"

"אם בתוך 24 שעות יהיה תצלום אחד מאותה הצבעה מפורסמת שבו נראתי כביכול מצביע יותר מפעם אחת - אני פורש מחיים פוליטיים", כך אמר בצהריים (יום ד') ח"כ יחיאל חזן (ליכוד) הנחשד בפרשת ההצבעות הכפולות. 

 

במסיבת עיתונאים, שכינס במצודת זאב, אמר חזן כי הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים נגד חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. חוקרי היחידה חקרו את פרשת ההצבעות הכפולות בכנסת, בה הוא נחשד. לדברי חבר הכנסת, "לאחר התייעצות עם גורמים משפטים הגעתי למסקנה שההתנהלות בפרשה היתה מתחת לכל ביקורת". הוא סרב לענות לשאלות העיתונאים לגבי מועד הגשת התלונה - יום לפני מועד הפריימריז בליכוד.

 

חזן הסביר: "מאז נבחרתי לייצג את תנועת הליכוד בכנסת ספגתי האשמות שווא והפכתי לשק חבטות. ייתכן שכשלתי בהתנהלות התקשורתית שלי, שלא הייתה כשל פוליטיקאי משופשף. לאחר התייעצות עם גורמים משפטיים הגעתי למסקנה שההתנהלות בפרשה הייתה מתחת לכל ביקורת".

 

חזן הבטיח: "אין בכוונתי לשבת בחיבוק ידיים. רודפים אותי יום ולילה כדי להוריד אותי מהגלגל ואני אדם שעשה ועושה למען תנועת הליכוד ומדינת ישראל. ישנו גורם ביאח"ה שרוצה דרגות ופלאפלים על חשבוני. החקירה ביאח"ה מגמתית נגדי ושטחית. אמרו לי שאדם חף מפשע עד שהוכחה אשמתו, אבל אצלנו אדם אשם שהוכח אחרת, במיוחד אישי ציבור".

 

הוא אף אתגר את המשטרה כשדרש להביא הוכחות מפלילות נגדו, ובתמורה הבטיח לפרוש מהחיים הפוליטיים. "כנסת ישראל מלאה מצלמות אבטחה. אני מתחייב, אם תוך 24 שעות יהיה תצלום אחד מאותה הצבעה מפורסמת בה אני נראה מצביע יותר מפעם אחת, אני פורש מהחיים הפוליטיים".

 

במכתב ששלח לראש המחלקה לחקירות שוטרים , עורך הדין הרצל שבירו, כתב חזן: "לאחרונה פורסמה בתקשורת הפרשה בעניין מערכת ההצבעה הקודמת של הכנסת. בהתאם לפרסומים בכלי התקשורת, ולרבות דברים ששמעתי מפי העיתונאים עצמם, עולה כי גורם ביאח"ה הדליף לעיתונאים תוכנו של מסמך פנימי, אשר על פיו לכאורה יש המלצה להעמיד אותי לדין... אם אכן קיים מסמך הממליץ המלצה מעין זו הרי שהדלפתה הינה מעשה חמור".

 


הסטיקר לפריימריז

 

בהקשר זה התייחס חזן גם לעניין הפרקליטה גלאט-ברקוביץ', ואמר: "תפקידה של משטרת ישראל אינה לשמש כלי בידי גורמים פוליטיים, כלי להשפעה פוליטית. לכן מעשה זה חמור ויש לחקור ולבדוק מי בעל עניין זה ובהתאם להעמידו לדין". את התלונה הגיש חזן באמצעות עורך הדין אשר חן.

 

חזן וההצבעות: חקירה חשאית

 

חזן, כזכור, נטל ממחסן הכנסת את מערכות ההצבעה הישנות, לשם נכנס מלווה בקצין הכנסת. מצלמות במשכן תיעדו אותו יוצא מן המקום כשבידיו המערכת. בעקבות חשיפת הפרשה בגלי צה"ל, טען תחילה חזן בנוכחות העיתונאים שלא לקח דבר, אך לאחר מכן התרצה - ואף החזיר את הציוד.

  

בכנסת התחבטו בשאלה, מה לעשות בחבר הכנסת הסורר. ההעדפה שם הייתה לסגור את העניין "בתוך הבית", והיו"ר ראובן ריבלין לא מצא מקום להתערבות משפטית. ובכל זאת - אולי בניסיון להציב רף אחר של טוהר מידות - החליטה המשטרה להתערב מיוזמתה, ופתחה בחקירה בפרשה.

  

בהליך המשפטי המתנהל נגדו, לאחר שחסינותו הוסרה לבקשתו, טוען חזן כי הצבעתו הכפולה ממאי 2003, בעת אישור התוכנית הכלכלית, נגרמה בשל פגם במערכת ההצבעה, שהוחלפה בינתיים והועברה למחסן. בעקבות ממצאי המצלמות במשכן, התנהלה תחילה חקירה חשאית נגד חזן בכנסת, עד לפיצוץ הפרשה בתקשורת.

  

בניסיונותיו הנואשים להסביר את מעשיו, יותר מכך - את השינוי המהיר בגרסתו הפומבית, סיפק חזן חומר עשיר לסטיריקנים למיניהם, כאשר אמר, בהתייחסו למערכת ההצבעה: "לקחתי את הפאנלים - לא לקחתי את המוח". בימים אלה מנהל חזן קמפיין לבחירתו מחדש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
חזן במצודת זאב. מאיים בפרישה
צילום: ירון ברנר
מומלצים