שתף קטע נבחר

רון לוינטל - המנצח הגדול של שינוי

"מהפך! אנו מחליפים את הדורות", אמר עו"ד רון לוינטל עם היבחרו למקום השני בשינוי מעל לדוכן הנואמים בתל-אביב. לוינטל גבר על אברהם פורז. כך צמח חבר מועצת העיר תל-אביב לצמרת שינוי

עו"ד רון לוינטל (34), חבר מועצת העיר תל-אביב, הוא המנצח הגדול בבחירות שהתקיימו הערב (יום ה') במועצת שינוי. לוינטל ניצח את אברהם פורז בבחירות על המקום השני ברשימת שינוי, לאחר שקיבל 93 קולות. "מהפך! אנו מחליפים את הדורות", אמר לוינטל עם היבחרו מעל דוכן הנואמים במלון בתל-אביב.

 

"אנחנו מחזירים את שינוי למפה ומעלים אותה כלפי מעלה. יחד נעזור לטומי לפיד המנהיג שלנו להרים את המפלגה", אמר לוינטל. בהתייחסו לאפשרות של פיצול המפלגה ומצב שבו ח"כ לפיד ייקח מספר חברי כנסת מתוך שינוי ויפרוש, אמר לוינטל "אני משוכנע שלפיד ימשיך איתנו. קשה לי להאמין שזה יקרה. אני מקווה שהוא לא יעשה כזאת טעות".

 

צילום וידאו: pressnet

 

לוינטל ציין שזכה במקום השני בלי דיל: "אף אחד לא רצה לסגור איתי עסקאות ברגע האחרון החליטו לתמוך בי אנשים מקבוצות שונות ואכן הערב קרה מהפך. המועצה רצתה שינוי, המצב דרש שינוי ואנחנו נותנים אותו".

 

רון לוינטל שירת בצבא בגלי צה"ל ועדיין משדר תוכניות ברדיו ובטלוויזיה. הוא חבר בשינוי מזה חמש שנים ועומד בראש עמותת "הדרך אל החופש", עמותה הפועלת בתחום הקבורה האזרחית ומארגנת מופעי תרבות העוסקים בטקסטים תנכיים בפירוש מודרני. הוא גם עורך טקסי נישואין אלטרנטיביים/ אזרחיים.

 

בין לוינטל ללפיד יש חילוקי דעות קשים כבר תקופה ארוכה. הוא לא אהב את העובדה שלפיד הצניח לפני הבחירות את מקורבתו, פרופ' זוהר שביט, למקום הראשון בסיעת שינוי-תמורה במועצת העיר. רגע אחרי הבחירות, השאיר לוינטל את שביט לבדה ברשימת תמורה, והפסיק לשתף עמה פעולה.

 

הוא מכהן כיו"ר ועדת הביקורת במועצת העיר תל-אביב וידוע כמי שעשה קשים קשים לראש העיר, רון חולדאי. בעיריית תל-אביב מכירים אותו כחבר מועצה פעיל - "נודניק" של ממש, שיכול לשבת שעות על גבי שעות ולהכין שאילתות והצעות לסדר שמביכות את בכירי העירייה.

 

עד כדי כך, נחשב לוינטל לפרפקציוניסט, שפעם אחד הדיירים בבניין בו הוא מתגורר הגיש נגדו תביעת דיבה על שלט שתלה לוינטל עם חברה נוספת בוועד הבית נגד אותו דייר.  

 

בתגובה לניצחונו של לוינטל אמר ח"כ יוסי פריצקי, מי שבעבר כיהן כשר מטעם שינוי והודח מהמפלגה: "הצדק ניצח אני רק מקווה שטומי לפיד יעשה את שהתחייב לעשות ויתפטר כפי שאמר אז יש לשינוי סיכוי גדול להצליח ובמידה ופורז ולפיד אינם במפלגה אני אשמח לשוב לשינוי ולעזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו בכר
המנצח הגדול. לוינטל
צילום: דודו בכר
צילום: עופר עמרם
לפיד ופורז חטפו מכה
צילום: עופר עמרם
מומלצים