שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

הליכוד בחר: כחלון ראשון, המורדים נדחקו

אלפי חברי מרכז הליכוד אמרו את דברם וקבעו את רשימת הליכוד לכנסת: ח"כ משה כחלון במקום השלישי אחרי נתניהו וסילבן שלום, המשוריין. ואלו יתר החברים בעשיריה הפותחת: גלעד ארדן, גדעון סער, מיכאל איתן, ראובן ריבלין, דני נוה, יובל שטייניץ ולימור לבנת. בצמרת הרשימה - הצעירים, בתחתיתה - המורדים

קבוצת המורדים בליכוד, זו שמיררה לאריאל שרון את החיים והביאה לנתניהו את הניצחון, נדחקת לתחתית רשימת המפלגה לכנסת - כך עולה מתוצאות הבחירות שפורסמו אמש (יום ה'). לעומתם, קודמו לצמרת הרשימה צעירי המפלגה. ח"כ משה כחלון הוא המנצח הגדול וההפתעה הגדולה בבחירות בליכוד. הוא יוצב במקום השלישי אחרי נתניהו ושלום (המשוריין). אחריו: גלעד ארדן, גדעון סער, מיכאל איתן, ראובן ריבלין, דני נוה ויובל שטייניץ. לימור לבנת המאוכזבת חותמת את העשירייה הפותחת.  

 

ואלו הנבחרים בעשירייה השנייה: נתן שרנסקי, ישראל כץ, חיים כץ, עוזי לנדאו, יולי אדלשטיין, דניאל בנלולו, לאה נס, נעמי בלומנטל. אחריה ברשימה איתן סולמי, המשוריין ממחוז תל-אביב.

 

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, העיד על המנצח בבחירות: "משה כחלון, הנה הילד מגבעת אולגה, הנה הילד ממשפחה של 9 נפשות שהגיע להיות סגן יו"ר הכנסת, הגיע למקום 1 בבחירות הערב. זה מה שהליכוד מסמל, זה המקום שבו לכל אחד יש הזדמנות. משה כחלון יודע מה זו רגישות חברתית. הוא יודע מה זה כלכלה הוא יודע את השילוב של שניהם והוא איש שמאחד את כל חלקי העם יחד. ראיתי אותו עושה את זה הרבה פעמים בכנסת. מזל טוב". 

 

צילום וידאו: ירון ברנר

 

במקום ה-20 נבחר גבי אביטל ממחוז השפלה. אחריו - קובי בן-גור ממחוז דן, דודו מימון - מחוז מישור החוף, סמיר קעידבה - מגזר מיעוטים, קרן ברק - מקום המשוריין לנשים, דני דנון - מועצות אזוריות, ציון פניאן - גליל והעמקים, דוד אבן צור ממחוז חיפה, אנדרי אוזן מהנגב. מלי פינטו במקום ה-29, שמואל סלבין במקום ה-30 ואחריו אליעזר חסדאי.

 

אהוד יתום דורג במקום ה-32 ומיד אחר כך הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. "אין לי סיכוי להיכנס לכנסת. אני הראשון מהרשימה הארצית שעף אחורה, זה המצב ואני הולך לעשות לביתי" .

 

אחרי יתום מדורגים: מיכאל רצון, איילת גלילי, שגיב אסולין, דוד לוי, דוד מנע, גילה גמליאל, איוב קרא ואלי מויאל במקום ה-40. 

 

כחלון בן 45, גלעד ארדן וגדעון סער בשנות ה-30 לחייהם מייצגים את אותו "דור חדש" שביקש נתניהו לקדם בליכוד. לעומתם, עוזי לנדאו, אהוד יתום, בלומנטל, מיכאל רצון, איוב קרא ודוד לוי שהיו הגרעין הקשה של המורדים נדחקו לאחורי הרשימה. כחלון וארדן נחשבו בליכוד "מורדים לייט".


העשיריה הפותחת של הליכוד

 

עוד על יום הבחירות בליכוד:

 

משה כחלון נחשב אהוד מאוד בקרב חברי המרכז. הוא השתייך לחברי קבוצת המורדים, אך תמיד שמר על איפוק בהתבטאויותיו נגד ראש הממשלה בעת יישום תוכנית ההתנתקות. שמו מככב בכל הדילים שנרקמו בליכוד, אפילו בדיל שרקמו בשעתו אנשיו של שרון. גלעד ארדן זינק לצמרת המפלגה וגם הוא נחשב להפתעה גדולה. ארדן השתייך לקבוצת המורדים ונחשב לניצי בדעותיו המדיניות. הוא הצטיין כפרלמנטר והצליח בקדנציה הראשונה שלו להעביר מספר חוקים.

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, הופיע בכל הסקרים הפנימיים במקום הראשון וחשש שבעקבות הסקרים, חברי המרכז יחשבו שמקומו מובטח ולא יתנו לו את קולם. לימור לבנת אמנם הגיעה ראשונה בין הנשים ומקומה בעשירייה הפותחת מובטח, אך לא הצליחה להגיע כבעבר לחמישייה הראשונה. מקורביה מאשימים את נתניהו שהפר את ההבטחות שנתן לה ונמנע מתמיכה בה. 

 

חברי המרכז ניצחו את הגשם

 

למרות הגשם הכבד, שלא הפסיק לרדת כמעט כל היום, אחוזי הצבעה בליכוד הרקיעו שחקים - 91 אחוזים. בשעה 22:30 נסגרו הקלפיות ו-3,000 חברי מרכז המתינו לתוצאות של הרשימה לכנסת, מאות מהם הגיעו לביתן 15 בגני התערוכה בתל-אביב. האחוזים הגבוהים ביותר נרשמו בשעות האחרונות של ההצבעה, ככל הנראה חלק מחברי המרכז חיכו לרגע האחרון, על-מנת לוודא את התממשות הדילים.

 

המתמודדים, שפקדו את גני התערוכה כבר בשעות הבוקר המוקדמות, נראו טרוטי עיניים ומרוטי עצבים. הסקרים הלא מחמיאים, החוזים במקרה האופטימי ביותר 20 מנדטים לליכוד, יצרו מתח רב - מתח שהלך וגבר ככל שהתקרבו תוצאות האמת. שיחת היום במרכז הליכוד הייתה תרגיל המנהיגות שעשה נתניהו לשרי הליכוד. תרגיל שהצליח בסופו של דבר לגרום לכל שרי הליכוד להתפטר, למעט סילבן שלום - שהבטיח בשיחת פיוס עם נתניהו להגיש מכתב התפטרות.


פורסם לראשונה 12/01/2006 22:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
משה כחלון, המנצח הגדול
צילום: אלי אלגרט
השלישיה הפותחת
צילום: אלי אלגרט
צילום: עופר עמרם
חזן. רצה מנדט
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
נשיקות וחיבוקים. פנינה רוזנבלום
צילום: עופר עמרם
צילום: אלי אלגרט
לנדאו בגשם שוטף
צילום: אלי אלגרט
צילום:  עופר עמרם
גם סוזן עמור ניסתה
צילום: עופר עמרם
מומלצים