שתף קטע נבחר

דיירים חולצו מבניין שוקע בדרום תל-אביב

דיירי הבניין ברחוב אופטושו 2 בקריית שלום שבתל-אביב חשו הבוקר שהרצפה זזה תחת רגליהם. התברר שהבניין שלהם הולך ושוקע. הם חילצו את עצמם ונותרו כעת חסרי כל. "המדרגות קרסו וברחנו כל עוד נפשנו בנו", אמר יוסי נקטנוב שקנה דירה בבניין לפני כשמונה חודשים

כוחות של מכבי האש, המשטרה ומד"א פינו בשלום אחר הצהריים (יום ו') דיירים מבניין בן ארבע קומות שהחל לשקוע בשכונת קריית שלום בדרום תל-אביב. בעירייה חוששים שהבניין יתמוטט והזעיקו גם את חברת החשמל ואת חברת הגז. הדיירים עצמם אובדי עצות וספק רב אם יוכלו להציל את רכושם. עיריית תל-אביב נתנה כסף ל-14 משפחות כדי שיוכלו לבלות את סוף השבוע במלון. 


הבית ברחוב אופטושו (צילום: אבי כהן) 

 

היום התקבל דיווח מהדיירים ברחוב ברחוב אופטושו 2 בקריית שלום שהרגישו תזוזות בבניין. גרם המדרגות בין הקומה הראשונה לשנייה קרס. הדיירים הזעיקו את המשטרה, מד"א ומכבי האש והחלו לרדת בכוחות עצמם. חלק מהילדים הוצאו מהחלונות, מחשש שייפגעו במדרגות הרעועות.

 

מבדיקת מהנדס העיר התברר שהבניין מסוכן למגורים. אחר הצהריים הוזעקו למקום עובדי העירייה, עובדי המשרד לאיכות הסביבה, חברת החשמל ופזגז. הדיירים הצליחו לצאת לפני שמישהו נפגע, אך רכושם נותר בפנים וכעת מנסים לבדוק האם יש דרך להוציא אותו מהבניין.

 

יוסי נקטנוב, שלפני כשמונה חודשים קנה דירה בבניין, ומשלם עליה משכנתא, אמר ל-ynet: "לפני שלושה, ארבעה חודשים הרגשנו שהבניין זז וראינו סדקים ופיצוצים. קראנו לעירייה והם טענו שאין שום סכנה וניתן להמשיך ולגור בבניין. היום המצב החמיר, המדרגות קרסו וברחנו כל עוד נפשנו בנו. קניתי את הדירה ועשיתי בה שיפוץ כללי. אף אחד מהעירייה לא פנה אלינו כדי לעזור לנו. אנחנו מחוץ לבית ואין לנו לאן ללכת".


סדקים בכל קיר (צילום: אבי כהן)

  

גבי ניסנוב, שמתגורר עשר שנים בבניין, סיפר שהשאיר מאחוריו את כל הבית וחושש שהבניין יקרוס לפני שיספיק להוציא את הדברים. "זו סכנת נפשות לגור במקום כזה". יוסף איזרעלוב אמר ל-ynet: "אנחנו לא יודעים מה לעשות. גם אני שיפצתי את הדירה לפני כחצי שנה וכבר זמן מה אנחנו מרגישים שהבניין זז. עד היום. העירייה לא עשתה דבר ואין לי עכשיו לאן ללכת".   

 

ממלא מקום מפקד מכבי האש בתל-אביב טפסר אהרון אהרוני סיפר ל-ynet: "בבניין עצמו נראו סדקים. בלוקים נופלים בתוך הדירות. יש סדק גדול לכל אורך הבניין, שהתנתק מהבניין הצמוד אליו (בניין רכבת). הבניין החל לשקוע והדיירים הרגישו את זה. בצדו הדרומי של הבניין נראה עוד סדק גדול". העירייה שוקלת להכריז על המקום מבנה מסוכן ולאטום אותו. מדוברות העירייה נמסר שכל מי שיזדקק לפינוי מהבניין, יפונה למלון.

 

ביום ראשון יתקיים דיון נוסף בעירייה לגבי מצב הבניין והמשפחות המפונות. מהעירייה נמסר כי הוחלט לסייע למשפחות, למרות שמדובר בבניין פרטי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסדק שנפער בבניין
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
הדיירים שפונו
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
הכניסה
צילום: אבי כהן
מומלצים